Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výpoveď deň pred nástupom na materskú. Poradíte?

jaska123
5. mar 2015

Zdravím,zamestnávateľ sa chce so mnou dohodnúť na výpovedi deň pred nástupom na md. nemám V pláne sa tam vratit,len by som chcela vedieť,či sa mám ísť niekam hlásiť,alebo až po skončení md,alebo to nepodpisat vôbec? Ďakujem za každú radu

evittam
5. mar 2015

@jaska123 Urcite nic nepodpisuj,pôjdes sama proti sebe.

monicm
5. mar 2015

určite nepodpisuj.neviem,aké má na to dôvody,ale ani jeden nebude plusový pre teba.prídeš o prípadnú podporu,či opätovnú materskú (ak by si išla na MD do tretích narodenín prvého dieťaťa),to len tak napríklad

zamilion
5. mar 2015

V žiadnom prípade nesúhlas.

wewe22
5. mar 2015

nerob to pokasles si vsetko ked sa nemienis vratit proste sa nevratis ale nepodpisuj vypoved

mirkita
5. mar 2015

naco by si to podpisovala?co je to za napad? ved ked budes na MD tak ich nic nebudes "stat" a nech ti pekne drzia miesto a ak ani po MD/RD sa nebudes chciet vratit tak potom im podpis dohodu, preco teraz?

emkab
5. mar 2015

Dohoda je obojstranna, takze mas pravo nesuhlasit. Vypoved ti dat nemoze (teda pokial nemas zmluvu na dobu urcitu konciacu presne v den, ked pises, ale zrejme nie, kedze doba urcita automaticky skonci, tam netreba nic podpisovat). Pocas trvania "dovolenky" je povinny ti drzat miesto, po navrate ta musi prijat naspat, resp. poskytnut adekvatne (ak tvoje miesto zaniklo pocas MD al. RD)miesto, inak ti vyplati odstupne, takze o toto sa tym podpisom pripravis.... teda pri standardnom prac.pomere ....tak bacha a nedaj sa ukecat, nema na to pravo 😉

kladina
5. mar 2015

Pozor, kolegyna dostala pocas materskej vypoved a potom jej povedali na urade prace, ze nema narok na podporu.

syrik
5. mar 2015

Takže ja asi nemám tiež nárok na druhú materskú. Výpoveď som dostala ešte počas tehotenstva S prvou, materskú som dostala. Budúci týždeň nastupujem na ďalšiu, neviem, či mám nárok, či nie.

sednaja
6. mar 2015

Niekto tu uviedol, že keď budeš na materskej, nič nebudeš firmu stáť, ale budeš. Za celú dobu na materskej máš nárok na dovolenku (aspoň tak to bolo kedysi), takže ak tam po materskej nebudeš pracovať, budú ti ju musieť preplatiť.
Ale ako radia ostatné, určite nič nepodpisuj! Mne tak skrátili zmluvu o 3/4 roka na dobu určitú a potom som látala, plátala, aby mi vyšla materská aj pri druhej (riešila som to cez dobrovoľné nemocenské a PN). Takmer všetko sa dá, ale nekomplikuj si to. Ak máš zmluvu na dobu neurčitú, nič nepodpisuj....(aj keby bola na určitú, tak nepodpisuj)

petasvarc
8. mar 2015

Ahojte zaoberám sa veľmi podobnou témou v mojej diplomovke. Váš názor ma zaujíma a budem rada ked ho vyjadríte v mojom dotazníku. Je kratučký trvá len tri minútky..
Dakujem

https://docs.google.com/forms/d/1OKn0RM0Iz7tR4i...

majci213
2. apr 2015

Ahojte, ja mám takýto problém. Dňa 31.3 som skončila PN a od 1.4. som išla na materskú. Obidve tlačila aj z PN aj materskú som zaniesla 1.4 do agentúry cez ktorú pracujem na dobu určitú bez dátumu že do kedy sú objednávky. Dnes 2.4. mi pani z agentúry volala že mi posielajú výpoveď k 31.3. Tak teraz neviem či to môžu a aký to bude mať na mňa dopať. Ak viete niekto poradiť budem rada...ďakujem

havana_frost
3. apr 2015

@sednaja Máš pravdu, že za dobu čerpania MD sa dovolenka nekráti, ale vzťahuje sa to len na MD (t.j na tých 34 týždňov - t.j. cca 10-12 dní dovolenky), nie na RD.
@syrik o týždeň nastupuješ na MD a ešte si o ňu nepožiadala? Ale ak si dostala výpoveď ešte počas prvého tehotenstva a medzitým si nemala žiadny prac. pomer, tak nárok na materské nemáš.
@jaska123 súhlasím s uvedeným vyššie, nemáš prečo súhlasiť s dohodou. Ak ti nemá prečo dať výpoveď (musí byť jasne daný dôvod podľa ZP, nie preto, že sa mu proste nehodí držať ženu na materskej), tak ti ju dať nemôže a pre teba je lepšie, ak ti zamestnanecký pomer plynie. Ak chceš viac podrobností, napíš mi.

mariannka123
15. apr 2019

@majci213 ako sa to nakoniec poriešilo? Mam podobný problém..

majci213
10. máj 2019

@mariannka123 co ta presne zaujíma? Výpoveď bola podľa nich oprávnená. Na matersku som nastúpila až 11.4 tak som si musela 10 dní doplatiť zdravotnú.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli