Výpoveď dohodou a chýbajúce doklady

pohodickasrandicka
14. aug 2018

Dala som ziadost o vypoved dohodou. Sef podpisal. Poslali vypoved dohodou bez odstupneho. Kedze som nieco musela odivzdat na up tak som odovzdala aj ziadost aj tu ich vypoved a nic nepovedali len zobrali ze to musim podpisat. Dostala som tiez zapocet kde bol uvedeny len pocwt odpracovanych dni. Nie pocet pciek pn ku som nemala ani pocet dovoleniek tam nebol. Pocas celej doby prace som nedostavala ani vyplatne pasky len podpisovala taku tabulku so sumou a teraz co prilozim buduci rok k danovemu priznaniu? Robili mi tiez zrazky zo mzdy a to v zapocte tiez nebolo. Na ziadost telefonicku nereaguju uz prrsiel mesiac.
Co stym ?

evittam
14. aug 2018

@pohodickasrandicka Vyziadaj si potvrdenie o prijme. A btw.original doklady si mas nechať a nie odvzdavat kade tade......Do zapoctu sa uvadzaju len odpracovane roky,dni a PN,nic viac.

pohodickasrandicka
autor
14. aug 2018

@evittam dakujem. Vzali si kopie. Musim ich o to potvrdenie o prijme poziadat asi pisomne. Tam budu uvedene aj zrazky zo mzdy?

evittam
14. aug 2018

@pohodickasrandicka Potvrdenie o príjme ti mali dat s výstupnymi dokladmi. Ano je tam všetko.

pohodickasrandicka
autor
14. aug 2018

@evittam dakujem

krystofkal
15. aug 2018

Požiadaj písomnou formou no zanes to tam osobne a najlepšie by bolo, ak by ti prevzatie aj podpísali. Inak tebe za celý ten čas tie výpplatné pásky nechýbali????

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2018

@krystofkal chybali. No ked tento folklor akceptuje cela firma vsetci zamestnanci tak čo urobíš?

evittam
15. aug 2018

@pohodickasrandicka Aky folklór?? Pytam pásku každý mesiac inak nemam co podpisovat, naštuduj si ZP.

mymam
15. aug 2018

Myslím, že od 1.5. je zákon zmenený a potvrdenie o príjme sa nevydáva pri ukončení PP, ale až v ďalšom roku, keď sa dávajú priznania; v tej zmene zákona by to malo byť uvedené

evittam
15. aug 2018

@mymam Poprosim zakon a paragraf.

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2018

@evittam nepodpisem nedostanem vyplatu.

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2018

@mymam ano tak mi povedala

evittam
15. aug 2018

@pohodickasrandicka Pozri ako si ľudia nechajú srat na hlavu tak maju. A ked su blbi tak im treba. Pardon za vyraz. Ale je to tak.

evittam
15. aug 2018

@pohodickasrandicka Btw.ak mas vyplatne pásky teoreticky ani potvrdenie o príjme k vypisaniu DP nepotrebujes. Len ako doklad k DP-nemam,nedali mi. Nech urady robia poriadky s tými co zákon nedodržiavaju.

kelt76
15. aug 2018

buduci rok ti zamestnavatel posle potvrdenie o prijme. vtedy to bude mzdarka robit za celu firmu a ti ktori uz v danej spolocnosti nepracuju to dostanu postou, je to normalny a legalny postup.

mymam
15. aug 2018

Tušîm z par. 75 ods. 2 vypustili termín vystavenia potvrdenia o príjme (presnejšie pomôže google)

jessica83
15. aug 2018

presne. podla novelizacie ZP dostanes potvrdenie o prijme az buduci rok. vyplatne pasky je uz tvoja chyba, ze ich nemas. ked tak im posli email a vyzvi ich, aby ti ich poslali emailom zaheslovane. napia presne mesiace a roky. a napis, ze ich ziadas o ne do tyzdna napr. nakolko ti neboli dodnes odovzdane. ak sa tak nestane, obrat sa na inspektorat prace. a zrazky si mala mat uvedene v potvrdeni o zamestnani. len mam pocit, ze aj tam bola zmena v ZP

pohodickasrandicka
autor
15. aug 2018

díky všetkým