Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výpoveď, materská a povinnosti s tým spojené

petrowna
8. okt 2014

Ahojte,chcem sa spytat,dna 19.7.2014 som nastupila na matersku dovolenku a 11.8.2014 som dostala vypoved od zamestnavatela,ake vsetky "papierovacky "som si mala vybavit aby som mala vsetko v poriadku?(myslim dochodkove poistenie a pod.)dakujem za odpovede vopred 🙂

havana_frost
8. okt 2014

@petrowna Si si istá, že si dostala výpoveď? Neskončil ti pracovný pomer uplynutím doby alebo neukončili ste ho dohodou? Nie je to nemožné, ale výpoveď počas MD je dosť neštandardné, leda ak organizačné dôvody. To však na veci nič nemení 🙂 Mala by si sa prihlásiť v SP na dôchodkové poistenie a v ZP na zdravotné poistenie, ako osoba, ktorá poberá materské, bude za teba platiť štát.

petrowna
autor
8. okt 2014

@havana_frost bola som zamestnana cez personalny leasing...je nejaka doba do kedy by som sa mala prihlasit na SP a ZP?

havana_frost
8. okt 2014

@petrowna Je tam doba, neviem či si to presne pamätám, ale do SP by to malo byť do 45 dní od narodenia dieťaťa, inak ťa prihlásia na dôchodkové až odo dňa prihlásenia. A v ZP do 8 dní, ale z vlastnej skúsenosti viem, že to vedia aj za dlhší čas zaonačiť, tak čím skôr bež.

petrowna
autor
8. okt 2014

@havana_frost fuha,ZP som prepasla,budem si to asi musiet sama doplatit teraz ze?

havana_frost
8. okt 2014

@petrowna Dones im rozhodnutie o materskej a oni by to tam mali mať priamo zo soc. poisťovne. Nemala by si to sama platiť. Si poistenec štátu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli