Výpoveď od zamestnávateľa počas práceneschopnosti

simonau
25. sep 2014

Ahojte, v práci mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú a zamestnávateľ, mi pred dvomi dňami poslal výpoveď. Zmluva mi končila dnes. Treba ísť po prevzatí zmluvy na úrad práce? Alebo ako to v tehotenstve chodí ? Som v 30tt. Ďakujem za každú informáciu. 🙂

roni200
26. sep 2014

Ak si PN a naďalej zostávaš,tak na UP nemusíš chodiť.

adelakk
26. sep 2014

Mne skoncila zmluva na dobu urcitu 31.12.2013 a 1.1.2014 som nastupila na matersku. Na UP som nemusela ist, iba moj zamestnavatel poslal moju ziadost o materske do socialnej poistovne. To bolo cele. Povedali mi, ze na UP by som sa musela nahlasit iba v pripade, ze by som hned po ukonceni zmluvy nenastupovala na matersku.

havana_frost
26. sep 2014

@adelakk Ty si nastupovala na materskú v ochrannej lehote a materské sa ti vyrátalo ako keby si nastúpila 31.12.2013, čiže z roku 2012 - ak tvoj prac. pomer u ostatného zamestnávateľa trval aj vtedy, však? Nepýtala si sa, ja viem, len si to rekapitulujem 😀 V podstate si ani nepotrebovala, aby ti žiadosť potvrdil zamestnávateľ.

adelakk
26. sep 2014

@havana_frost u mna to bolo trochu zlozitejsie. 🙂 zila som 9 rokov v UK. V marci 2013 som sa vratila na SVK a hned som otehotnela. Zamestnala som sa v aprili 2013 na dobu urcitu,ale iba na polovicny pracovny pomer kedze v tom case mal syn iba nieco vyse jednoho roka. Na matersku som nastupila 1.1.2014 co bolo presne po odpracovani 270 dni, co je minimalna doba na to, aby som mohla mat narok na materske. Termin porodu som mala 7.1.2014, dcera sa nastastie narodila o tyzden neskor. Takze moj matersky prispevok bol vypocitany z toho obdobia co som pracovala na SVK v roku 2013. Potvrdenie od zamestnavatela odo mna socialna poistovna pytala a az po jeho doruceni mi vypocitali vysku materskeho.

havana_frost
26. sep 2014

@adelakk Ďakujem za podrobnosti, cením si to, dôležité pre ďalšie prípady 🙂 Nedal sa brať do úvahy tvoj prac. pomer v UK? Ak si tam mala. Myslím hlavne časovo. Keby sa dcéra narodila pred 1.1., tak by si nárok vôbec nemala, však?

adelakk
26. sep 2014

@havana_frost dal by sa moj zarobok z UK brat do uvahy, ale chcela som sa vyhnut byrokracii na SVK. Tak somzvolila tento sposob. Keby sa mala narodila skor tak by som musela pouzit zarobok z UK ako vymeriavaci zaklad. Nastastie dcerka pockala. ;), a narodila sa tak, aby ma usetrila zbytocnych vybavovaciek.