Výpoveď od zamestnávateľa počas rodičovskej dovolenky

chavierka
25. mar 2013

Môže dostať žena výpoveď počas rodičovskej dovolenky?Alebo je chránená zákonom 3 roky? A čo ak v prípade, že nastúpi do zamestnania skôr ako dieťa dovrši 3 roky, môže ju zamestnávateľ prepustiť alebo nesmie? Ďakujem

moon1979
25. mar 2013

@chavierka v zákone sú presne definované dôvody, kedy môže skončiť PP so zamestnankyňou aj počas RD ... po skončení RD ťa nemusí takisto prijať späť ... ty tiež musíš dodržať zákonné lehoty pri oznamovaní skoršieho nástupu do práce 🙂
je tu už o tom kopa popísané, stačí použiť vyhladávač 🙂

lenka311
25. mar 2013

@chavierka Môžu Ťa prepustiť kedykoľvek. Ja ako osamelo žijúci rodič som bola chránená štátom do 3och rokov malej, ktoré mala tento mesiac - ale moc veľké terno to nie je, keďže ma prepustili na jej 3narodeniny.... 😒 😒
Keď aj nastúpiš skôr, máš to privyrobenie popri RD.... ale vyhodiť Ťa môžu kedy len chcú... S ostupným samozrejme...

pimpulienka
25. mar 2013

Ano môže, aj ja som tak dostala.

chavierka
autor
25. mar 2013

@lenka311 práve som sa dočítala v zákonníku, že je rodič počas RD chránený do 3 rokov dieťaťa pred výpoveďou, tak potom už neviem....

chavierka
autor
25. mar 2013

@pimpulienka hej? a dali ti nejaký dôvod, ved som sa teraz dočítala v zákonníku, že je rodič počas RD chránený pred výpovedou

pimpulienka
25. mar 2013

@chavierka paragraf č.63 ZP a, zrušenie zamestnavatela

pimpulienka
25. mar 2013

A ja si este aj vymaham nevyplatene odstupne, zatial neuspešne.

daniela_4
25. mar 2013

@pimpulienka no je toto svinstvo.daju este aj vypoved a bez penazi... :( ked si podpisala vypoved mala si tam uvedene odstupne?asi by som si na tom dala zalezat aby to bolo takto opatrene.ked niekedy si robia s nami zamestnavatelia co len chcu.je to onicom. 😒

daniela_4
25. mar 2013

@chavierka moze ti dat zamestnavatel vypoved hocikedy pocas troch rokov ale tusim len z dovodu rusenia prevadzky,alebo firmy.cize z takzvanych organizacnych dovodov....na toto si daj pozor aby to vo vypovedi bolo takto zretelne napisane...pretoze dohodou ked ti da vypoved nemusi ti dat odstupne.z organizacnych dovodov mas narok aspon na to odstupne..aby ta neoklamali...

lenka311
25. mar 2013

@chavierka Počas MD nie počas RD.... Môžu Ti poslať výpoveď normálne poštou ako to urobili už XY babám, neurobíš s tým nič ale mala by si tam mať odstupné!!!!!! V podstate sa pre Teba oproti mne nemení nič - mňa prepustili k dcériným narodeninám.... Ostalo ich v podniku asi 60 z 1200 - ja som s tým nejak tak počítala.... Oni ale už s Tebou pokiaľ si na RD nič nemajú, myslím papierovo... Robila som brigádne v inom podniku od septembra do decembra... Proste ak Ťa aj prepustia z prevádzkových dôvodov.... môže Ti to byť v podstate jedno a do troch rokov dieťaťa sú neni povinný Ťa prijať... proste a jednoducho ak Ti dajú odstupné je to jedno či by si čakala na tú výpoveď 3roky alebo ju dostaneš trebárs aj zajtra poštou...... 😒 😒 😒 😒

chavierka
autor
25. mar 2013

@lenka311 mne to nehrozí, držia mi miesto, ale kamarátka to hrozí....ja mám za seba zástupkyňu počas mojich troch rokov