Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výpoveď po rodičovskej dovolenke

lea152
19. jan 2021

Pekný deň mamičky, niektoré z vás boli možno v podobnej situácii a budete mi vedieť poradiť. Koncom apríla mi končí rodičovská dovolenka. Som zamestnaná, ale do aktuálneho zamestnania už nastúpiť nemôžem, chcem dať výpoveď, pretože počas materskej sme sa presťahovali a vzhľadom na veľkú vzdialenosť nie je možné za prácou dochádzať. Na materskej som bola v roku 2016 a potom s druhým dieťaťom v roku 2018. Medzitým na rodičovskej. Syna mi zoberú do škôlky pravdepodobne až v septembri (aj vzhľadom na situáciu ktovie ako to bude so škôlkami ešte do leta), takze po ukončení rodičovskej by som chcela čerpať podporu v nezamestnanosti. Nárok na čerpanie mám. Ale chcela by som vedieť ako je najlepšie ukončiť pracovný pomer, či k dátumu ukončenia rodičovskej, či vyčerpať dovolenku a potom k poslednému dňu dovolenky dať výpoveď alebo dať si ju preplatiť (ak s tým zamestnávateľ bude súhlasiť) alebo ako by to bolo najvhodnejšie. Ak sa to dá nejako ovplyvniť, aby mi vyšla aj lepšia podpora. Ďakujem za rady, skúsenosti.

mogaa
19. jan 2021

@lea152 treba dať dohodu o ukončení PP s tým že čerpanie 1deň dovolenky a ostatnú preplatiť....ak má syn 3roky 5.4.tak Dohoda o skončení PP k 6.4. - 1deň dovolenka, osttanú dovolenku nech ti preplatia....takto budeš mať nárok na maximálnu výšku podpory.....a hneď na podporu.....nemôžeš pokračovať na pandemickom RP a potom čerpať podporu(čo chce veľa mamičiek využiť), lebo následne by si musela pandemický RP vracať - to ti píšem len aby si vedela

lea152
autor
19. jan 2021

@mogaa ďakujem veľmi pekne za radu, už len či bude zamestnávateľ súhlasiť s tým preplatením

mogaa
19. jan 2021

@lea152 nooo nemusí s tým súhlasiť....treba sa s ním skúsiť dohodnúť....

dragynka
10. feb 2021

@mogaa nevies nahodou ako je to ,ak som dostala vypoved pocas RD? lebo firma uplne skocila, uz su to 2 roky..... budem mat po RD narok na podporu?

veronikaszabova
10. feb 2021

@dragynka o podporu musis zaziadat do 2r od skoncenia PP

Tu začni písať odpoveď...

Odošli