Výpoveď v skúšobnej dobe pri práci cez projekt

mirkakor
19. nov 2017

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, ako je to s výpoveďou v skúšobnej dobe, ak ma zamestnávateľ zamestnal cez projekt do 29 rokov. Môžem výpoveď podať bez udania dôvodu a zamestnávateľ to musí akceptovať ?

evittam
19. nov 2017

@mirkakor Pocas skúšobnej doby len oznamis zamestnávateľovi, že rušis pracovný pomer na zaklade par.72 ZP. Z ľudského hladiska aspon 3dni vopred ale nemusis.

mirkakor
autor
19. nov 2017

Takze podmienky su rovnake, aj ked som cez projekt. Dakujem @evittam 🙂

evittam
19. nov 2017

@mirkakor ZP je len jeden.😉

moonlight1210
20. nov 2017

@mirkakor pisomne das vypoved, vzor si najdi aj na nete (vypoved zamestnancom v skusobnej dobe).

je ferove dat vediet par dni vopred, lebo zamestnavatel ta musi najneskor na dalsi den po tvojom poslednom pracovnom dni odhlasovat zo SP a ZP. tak mu neurob problemy, aby tam nemal prestoj a teda pracu na cierno, ked by to niekedy pri kontrole skumal IP.
a aj tak budes musiet podpisat ukoncenie vo Vyhlaseni a zrejme aj dalsie dokumenty (trebárs prevziatie zapoctoveho listu, potvrdenie o prijme, vratenie veci, co si prevzala pri nastupe, atd).

sanssa
20. nov 2017

to by s tym projektom nemalo mat nic spolocne, pokial si este v skusobnej dobe tak jeden den povies a na dalsi uz nemusis prist ale pokial nechces byt s tym zamestnavatelom za zle tak by bolo dobre keby si mu to oznamila aspon par dni dopredu

lillystranska
20. nov 2017

@mirkakor ešte si to over na úrade práce bola tam vraj nejaká zmena ja som cez to robila a zamestnávateľ má nepustil zo dňa na deň mohla som odísť až po mesiaci

flimelka
20. nov 2017

ak je pracovny pomer uzavrety len na istu dobu, tak sa podla mna spovedat nejako nemusis. jednoducho ti v dany den pracovny pomer skonci a hotovo

mirkakor
autor
20. nov 2017

Dakujem baby 🙂