Výpoveď v skúšobnej lehote. Ako to prebieha?

bojka007
15. apr 2009

Ahojte,
nenašla som túto tému v registri, nech mi admini odpustia, alebo presunú... ďakujem!

rada by som sa opýtala ako je to s výpoveďou počas skúšobnej lehoty. Výpoveď chcem dať ja. Ja viem, že je polovica mesiaca, ale v tej práci už nevydržím dlhšie.. Nastúpila som v polovici minulého mesiaca.. Viem, že ju môžem dať kedykoľkvek, bez dôvodu, pozrela som si aj info na profesii 😉
rada by som od vás počula či ste to robili, a či vám zamestnávateľ môže robiť nejaké problémy.. ďakujem!

bojka007
autor
15. apr 2009

wanda,
myslím, že kolegovia sú spokojní, a ktorí nie sú spokojní a ostávajú, tak len preto,že sú leniví hľadať si niečo iné 😝
ty si ďalší pozitívny príklad, že odísť sa dá, vďaka 🙂
mám veľa známych, ktorí v práci ostávajú a pritom ju nemajú radi, ani im v nej nič nepáči.. toto by som nezvládla..

a inak.. ak sa mňa budú pýtať, prečo idem preč, poviem, že podľa môjho názoru prácu nezvládam.. a je to pravda, chodievam tam s búšením srdca.. 😕

wanda007
15. apr 2009

jasne, bez nejakych vycitiek, ja som to tiez nezvladla a som tomu rada
a vyplatu ti musia dat. a este k tomu aj preplatit nevycerpanu dovolenku, ktora ti prinalezi pomerovo k odpracovanym mesiacom

bojka007
autor
15. apr 2009

wandi 😎

ja som si chvili robila tazku hlavu z toho, co so stravnymi listkami 😝 ale tie mi pravdepodobne strhnu z platu, vracat ich asi nema zmysel.. ked som podpisala ich prevzatie... a k tomu ich tusim uz ani nemam 😀 😀

trixi
15. apr 2009

bojka, ak das vypoved tak, ze uz do prace neprides, tak Ti nikto nestrpci posledne hodiny. A neber ohlad na nikoho, ber ohlad na seba. Prides do prace, das vypoved a z prace odides, este si vybav na personalnom vystupne formality a mas ich vsetkych na haku. Maximalne si prides po vyplatu, ak Ti ju neposielaju na ucet.

bojka007
autor
16. apr 2009

ahojte...
tak ja som podala vypoved.. bolo to traumatizujuce pre obe strany.. nechcela som to tak, ale dvaja kolegovia su PN, co som nevedela, ked som sa rozhodla ju podat a napisala.. a dobre, ze som nevedela,lebo by som sa nerozhybala.. sef sa ma snazil presvedcit, ze skusobna je tom, ze mam dorobit dva mesiace a potom mozem odist.. ale ja som vravela, ze nie, ze prave o tom je skusobna, ze clovek moze odist kedy chce.. vobec sa mu to nepacilo,bol aj dost nervozny, chapem ho.. a na zaver sa mi podakoval za serioznost.. citim sa ako hnup 🙄

bambusko
16. apr 2009

bojka, no tak to mas za sebou 😉 a zaujimali sefa aj dovody?

bojka007
autor
16. apr 2009

bambusko
to vies ze ano..nechcela som povedat. potom som povedala,ze mam pocit, ze tu pracu nezvladam, ze si najdu lepsiu kolegynu /on ze on si myslel, ze ja som ta lepsia, preto ma prijali 😕 / a ked nedal pokoj s dvoma mesiacmi, tak som zaklamala 😔 o inej ponuke 😔 je mi to ozaj luto, keby som to mohla vratit spat, tak tam ani nenastupim, alebo odidem skor.. nemala som od zaciatku z toho dobry pocit.. 😔 a teraz ma troch ludi mimo 😔 budu to musiet zvladnut, hadam ti, co so mnou boli na pohovore su este bez prace a budu moct nastupit cim skor.. 😔
pani,ten konik je ina terapia! 😎 normalne sa trosku upokojujem..

bambusko
16. apr 2009

bojka, mala si mu povedat pravdu. mozno o tom nevie a to iste sa mu stane s dalsim novacikom 😒 ked som dala naposledy vypoved - nastupila som nazad po materskej po 4,5 roku, tiez som sa snazila vydrzat a hlavne dokazat, ze mi doma nezmekol mozog 😀 bol tam ale novy sef a vsetko sa zmenilo k horsiemu, tak som nakoniec odisla. a sefovi povedala, ze mi nevyhovuju pracovne podmienky. bol velmi prekvapeny, ze to mu este nikto nepovedal 😕

bojka007
autor
16. apr 2009

Bambusko
ved som mu povedala pravdu, ale nie celu.. to ze mam pocit, ze tu pracu nezvladam je pravda.. 😔 aj ked on mal iny dojem, ja som ten moj ziskala vdaka kolegom 😔 o nich sa mi hovorit nechcelo, tieto veci su tak velmi subjektivne.. a co sa novej ponuky tyka: to je pravda: mam ponuku a lahsie dychanie a veselsi, slobodnejsi zivot bez tejto prace 😎

bojka007
autor
16. apr 2009

a lahsie dychanie - na lahsie dychanie 😉

bambusko
16. apr 2009

bojka, tak to je dobre. cize uz nejdes do prace?

bojka007
autor
16. apr 2009

bambusko,
nie, ja dufam a verim ze nie.. alebo by som mala? 😕 nie,uz nejdem 🙂

bambusko
16. apr 2009

bojka, no veru mala... do novej 😀

bojka007
autor
16. apr 2009

bambusko
😀 zatial si idem spravit predlzeny vikend 😀 😀 a dalej neriesim.. mam akosi plno horka v sebe.. teda vlastne idem riesit, zivnost 🙂

kacenqa
16. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

bambusko
16. apr 2009

kacenqa 🙂 skoda, ze tu nie je tlieskajuci ksichtik

kacenqa
16. apr 2009

bambusko - kvoli comu? 😉

bambusko
16. apr 2009

kacenqa, aj ked som najprv prevratila oci nad dlzkou prispevku, precitala som cele a myslim, z eje dobre, ze si to napisala. sama mam podobnu skusenost, pisala som na predchadzajucej strane. a mnohym, ktori su v pdobnej situacii ako bola bojka a my iste pomoze rozhodnut sa a nieco s tym urobit 😉

kacenqa
16. apr 2009

jaj tak. no hej. a hlavne - nespravit tu chybu, ako ja....doteraz si to vycitam - mala som mat hned tu vypoved napisanu, a kym boli v takom soku prvotnom, boli by mi to podpisali...takto som narobila len sebe pekelne problemy....inac ja som tiez taka strasne lojalna, pre odchod som sa odhodlavala asi 2 mesiace, a asi 2 tyzdne som sa potom odhodlavala oznamit im to, ked uz som vedela, ze novu robotu mam istu....

v tom case jednu znamu z netu vyhodili z firmy, robila v podstate podobnu robotu. a napriek tomu, ze som ju vsemozne odhovarala, porozpravala som jej toto vsetko, tak sa na to miesto hrabala. aj som ju teda predstavila ako nahradu za seba (chudera, musela prejst takym vyberovym konanim, o akom sa mne ani nesnivalo, taka prezentacia, onaka prezentacia...) a nakoniec odtial zduchla tak, ze si ani poslednu vyplatu neprevzala a myslim, ze tiez este pocas skusobnej lehoty... 😕

kisska
16. apr 2009

Ahojte, kaci super...
tiez som odisla z jednej firmy v skusobnej dobe... po 10tich dnoch. Dovtedy som pracovala vo velkej medzinarodnej firme ako asistentka na marketingu, kde bolo straaaaasne moc roboty, ale za slusne prasule, kolegyne super... ale pracovala som len na dohodu a nechceli mi dat zmluvu. Tak som si povedala ze idem prec. V tom case sa ma moj byvaly sef spytal, ci nechcem ist robit k nim. Tiez mala firmicka, kde vacsina zamestnancov robila este za sociku... a tak to tam aj vyzeralo. Svojho byvaleho sefa som videla len na zaciatku, ked sa tesil, ze som nastupila. Potom mi dievcina, na ktorej miesto som nastupovala ukazovala, co budem robit (ona postupila vyssie)... ked sa zo vsetkeho vyklulo kontrolovanie, ci su zatvorene zachodove dvere (hned pri vchode), upratovanie po kolegoch v kuchynke, pocitanie papiera v tlaciarni a podobne hovadiny, som si povedala, ze to nemysli vazne... Myslela..., ked som sefa stretla a chcela som sa s nim o tom porozpravat, odpinkal ma, ze nema cas... Tak som dala papier najvyssej riaditelke, ktora sa len usmiala, vypoved podpisala a bolo...
Inak malokedy som pracovala vo firme, kde si kazdy robi svoju robotu a je mily k ostatnym, sef prijemny, plat normalny a podobne. Zduse neznasam chodit do roboty so stiahnutym zaludkom a nechavam na seba hukat. Nie som predsa maly skolacik, na ktorom sa mozu vsetci vyvrsovat, pretoze NEPOSLUCHA 😠

marka32
2. okt 2014

marka32
2. okt 2014

no moja výpoveď vskušobke dopadla nie moc dobre za môj podctivo odpracovaný mesiac mi môj šéf zaplatil len nejakých 11 dni bohužiaľ týždeň po mojej výpovedi poslal svoju výpoveď kde ma vyhadzuje keby som toto vedela v deň nástupu do prace tak radšej som nezamestnana