Výpoveď v skúšobnej lehote. Ako to prebieha?

bojka007
15. apr 2009

Ahojte,
nenašla som túto tému v registri, nech mi admini odpustia, alebo presunú... ďakujem!

rada by som sa opýtala ako je to s výpoveďou počas skúšobnej lehoty. Výpoveď chcem dať ja. Ja viem, že je polovica mesiaca, ale v tej práci už nevydržím dlhšie.. Nastúpila som v polovici minulého mesiaca.. Viem, že ju môžem dať kedykoľkvek, bez dôvodu, pozrela som si aj info na profesii 😉
rada by som od vás počula či ste to robili, a či vám zamestnávateľ môže robiť nejaké problémy.. ďakujem!

bambusko
15. apr 2009

bojka, nemoze, oznamis to a je vybavene 🙂 na to ta skusobna doba je

bojka007
autor
15. apr 2009

bambusko

vďaka 😀
priznám sa, som z toho trošku mimo, mám voči zamestnávateľovi akési ochranárske pocity ako aj voči kolegom (v zmysle: čo oni bezomňa) a pritom mám hnusných kolegov 😝 teda ni hnusných, len neprijemných.. a šéf je no,taký aký je..
ešte raz vďaka 🙂 za podporu 🙂

bambusko
15. apr 2009

bojka, odkial si a co robis? mozes aj ip, takych zamestnancov je malo

bojka007
autor
15. apr 2009

bambusko
takých čo dajú výpoveď v čase krízy? lebo toto doma počúvam... 😕

bambusko
15. apr 2009

bojka, nie, takych, co su zodpovedni a ustretovi ku kolegom 🙂

poznam x pripadov, ked mlady po skole nastupil do zamestnania a za par dni uz neprisiel ani nic neoznamil, vsak je v skusobnej dobe, tak naco. a ze ma kluce? no a? a o par tyzdnov ho v tej praci hladala mama 😕

bojka007
autor
15. apr 2009

aha
no vidíš.. a ja ľutujem, že som neodišla hneď, ale vravela som si, že "to sa utrasie" " to sa poddá".. nezlepšilo sa to, je to len horšie.. 🙄 tam som sa dostala vďaka falošným ohľadom... 😔

mima1
15. apr 2009

bojka a co robis? ak to neni tajne. staci ak napises kratku vypoved a to je ze hore bude tvoja adresa a napr. takto: dna 14.3.2009 som uzatvorila vo vasej firme zmluvu na dobu urcitu. ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru ku dnu 14.4.2009 tot vsia. nemozu ta drzat ani nic vyhovarat. ale daj si to podpisat niekmu

bojka007
autor
15. apr 2009

mimi,

vďaka.. jasné, že dám podpísať.. už som si vytvorila v hlave konštrukt, že čo ak šéf bude mať dovolenku, alebo pôjde k lekárovi 🙂 no úplné haluze 😉

bambusko
15. apr 2009

😀

mima1
15. apr 2009

bojka to je jedno. ty to mozes dokonca poslat aj postou daj doporucene a prva trieda. sef moze byt aj na bora bora

bojka007
autor
15. apr 2009

Mima
no teda.. teraz si kúpil auto, žeby našetril už aj na Bora-bora? 😀

bambusko
15. apr 2009

a kolegovia mu zavidia, preto su taki hnusni 😀

bojka007
autor
15. apr 2009

bambusko,

ale prečo na mňa? ja chodím do práce MHD 😀
ono to je asi normálne, zneužívať nového kolegu a dávať mu aj svoju prácu a robiť si z neho posmech, keď kazí veci.. Hlúpe je, keď to trvá pridlho, na to ja naozaj nemám žalúdok..

mima1
15. apr 2009

no je to mozne... ale snad tam neni jediny sef bez ktoreho by sa ani listok na strome nepohol. kedy chces dat vypoved?

bojka007
autor
15. apr 2009

mima,
jasné. Ak tam nebude môj priamy nadriadený, tak pôjdem na personálne, prípadne pošlem poštou.. Konateľa asi vynechám 😀 😀 veci odovzdám tomu, komu výpoveď... a chcem ju dať zajtra, k zajtrajšiemu dátumu aj.. robím nočnú, tak po nej 😝 dúfam, že ma nebudú považovať za nesvojprávnu ráno 😀

mima1
15. apr 2009

😀 😀 😀 to hadam nie. to robis este aj nocne? no poviem ti ze nikdy viac. viem co to je. to radsej byt doma alebo robit aj upratovacku. to je pakaren. tak drzim palce aj ked nemusim lebo je to jasne a v podstate odides ako slobodny clovek 😀 😀 😀 . uz mas nieco ine?

bambusko
15. apr 2009

bojka, co bojis, vsak si 007 - opravnenie zabijat 😝 😀 😎

bojka007
autor
15. apr 2009

mima
nič.. iba manžela 😀 a jeho príjem.. Naštastie on ma podporuje, čo sa nedá povedať o rodičoch.. 😕
teda vlastne mám, jeden projekt, dohodu, do konca mája.. a potom sa uvidí...

a veď tie nočné..Ja som z nich dva dni mimo.. K tomu ešte študujem, vlastne už len potrebujem dopísať prácu.. a pri tejto práci to nezvládam, obdivujem všetkých, čo áno 😅 😕

bojka007
autor
15. apr 2009

bambusko,
si správne odhalila môj nick 🙂 tak som ho aj myslela 😀 som bojka, ale 007 😉

bambusko
15. apr 2009

bojka, pracovala som po skole v hroznych pomeroch, kolegovia boli ok, ale 3 sefovia sa nevedeli medzi sebou dohodnut a tak stresovali vsetkych ostatnych 🙄 ani nocne som nerobila a bolo to HROZNE ☹ kazde rano som vstala s prvou myslienkou "fuj, musim ist do prace" a vzdy po prichode domov som hodinu nadavala, aby som to odventilovala 😒 vydrzala som 8 mesiacov a aj ked som mala jedina zmluvu na dobu neurcitu, dala som vypoved. vies co mi na to povedali? ci si myslim, ze to je holubnik 😕
vztahy v praci a dobra atmosfera su velmi dolezite. ved s tymi ludmi travis viac casu ako s vlastnou rodinou

mima1
15. apr 2009

no tak zajtra daj vediet ako to dopadlo. a snad najdes rychlo nieco lepsie. ja keby som mohla tak davam tiez vypoved. ale zatial je to take znesitelne celkom.

bojka007
autor
15. apr 2009

bambusko

hrozný zážitok.. a oni si myslia, že zamestnávateľ je feudál? ...holubník.. toho sa bojím aj ja.. že mi to okorenia na rozlúčku.. 😕 ale isto lepšie jedna štipľavá poznámka a mať pokoj, ako stresovať sa donekonečna..

bojka007
autor
15. apr 2009

mima
to máš fajn, keď je to znesiteľné, tak vydrž.. 🙂 a napíšem, vďaka vám baby!

mima1
15. apr 2009

bojka este by si mohla pockat na vyplatu aby ti nic nemohli strhnut. a potom im tresnut vypoved.

bambusko
15. apr 2009

bojka, no niektori zamestnavatelia si fakt myslia, ze su zemepani. mam dnes cerstvy zazitok z tesca, kym som si ukladala tovar, maleho zaujal kriciaci chlap. tak som vystrcila anteny a v jednom z tych obchodikov za kasami asi majitel predajne zaucal pani ako blokovat. no nenormalne sa do nej navazal a ona chudera sa este aj ospravedlnovala. som mala 100 chuti nieco mu povedat, ale zhodnotila som, ze by sa mi mozno aj uslo, tak som zbabelo sklopila usi ☹

bojka007
autor
15. apr 2009

bambusko
😔 😔

mima,
nech strhnu.. 😔 😔 cakat do buduceho mesiaca?? 😕

bambusko
15. apr 2009

ved vyplata sa vzdy vyplaca pozadu, cize ked ju dostanes, uz mas odrobene nieco aj z dalsej

mima1
15. apr 2009

jaj jasne. tak co uz. daj zajtra hned zacerstva a hotovo
😉 😉

wanda007
15. apr 2009

ja som tiez pracovala vo firme, kde boli hrozne podmienky vdaka mojmu nadriadenemu. pracovna doba od nevidim do nevidim, sviatky, vikendy, zodpovednost... dala som vypoved po dvoch mesiacoch, stiahla ju po 3 hodinovom prehovarani, a znovu dala na konci skusobnej doby.
bojka, ak sa kolegovia nepridaju a pracuju pritom v rovnakych podmienkach, tak sa na nich vyser, nech lizu zatky dalej, nema to cenu. neber na nich ohlad.
poucenie: nikdy sa pre ziadnu firmu neobetujem. nikdy. ak sa mne nieco stane, firma ma bude mat na haku. to je jasna vec. a prave preto sa budem k firme nalezite spravat.

wanda007
15. apr 2009

😉 zadky