Výpoveď v zamestnaní

zuzgon
10. apr 2017

Ahojte potrebujem radu teraz v aprili mi konci rodicak a zamestnavatel mi planuje dat vypoved. Pracovala som tam od roku 2002 ak niekto vie poradte aku formu vypovede podpisat aby som dostala co najvyssie odstupne a zaroven neprisla o podporu vdaka.

nyusika
10. apr 2017

@zuzgon
Co ti chce zamestnavatel uviest ako dovod na rozviazanie pracovneho pomeru ?

zuzgon
autor
10. apr 2017

@nyusika dnes mi riaditelka nieco tocila o dohode ale realne som nadbytocna vraj pravnikovi zavola aby urobil viac variant vypovedi

nyusika
10. apr 2017

@zuzgon
o podporu neprides urcite.
a vyska odstupneho zalezi od vasich internych smernic, ked nemate, tak je dana zo zakona.

zuzgon
autor
10. apr 2017

@nyusika dakujem

evittam
10. apr 2017

@zuzgon Ahoj. Ak chces max.vysku podpory tak treba podpisat dohodu o skonceni PP k druhemu dnu ako ti skonci RD-cize vycerpes jeden den dovolenky a ostatnu ti preplatia a nech v dohode uvedu aj odstupne.😉

zuzgon
autor
10. apr 2017

Dakujem len sa este neviem vysomarit z jednej veci dievcata ak mame v kolektivnej zmluve jeden mesiac a kdesi v zakonniku som nasla ze ked dohodou tak styri alebo bez dohody tri nerozumiem tomu ci ma zamestnavatel moze o to obrat pretoze dnes mi tvrdili ze len 4 mesacne odstupne

evittam
10. apr 2017

@zuzgon Pozri si ZP-tam mas jasne napisany narok na odstupné podla odprac.rokov.

ertlovik18
10. apr 2017

@evittam to je celkom zaujimave ale vsak treba si vycerpat teda vymoct co najviac z toho na co mas narok nikto ti nic v tejto dobe neda zadarmo tak by to bola ako taka kompenzacia za tie roky co tam odrobila no aj tak to je take strasne pocut ze si niekde nadbytocna skor rataju s tym ze by bola viac doma ked uz ma teraz dieta

vodnarik86
12. apr 2017

Len daj pozor lebo ak podpises dohodu, stracas narok na odstupne. Ja si myslim, ze najlepsie riesenie je vypoved z dovodu nadbytocnosti (reorganizacia vo firme) a zda sa mi, ze je tam trojmesacna vypovedna lehota ale to uz nemam detailne prestudovane. Pozri zakonnik prace, je to tam pekne vysvetlene.

evittam
12. apr 2017

@vodnarik86 Dá sa aj v dohode dohodnúť na odstupnom - teda ak aj zamestnávateľ súhlasí s dohodou a chce sa zamestnanca "zbaviť" čím skôr - tak trvám na tom čo mi patrí, ak nie tak nech dá výpoveď - a myslím, že každý si to dobre rozmyslí pokiaľ ma naozaj nepotrebuje.😉