Používame cookies. Viac informácií tu. OK
baskarepkova
16. sep 2019

@tunnelka skus hned zajtra oznamit 🙂

tunnelka
autor
16. sep 2019

@baskarepkova ano to je jasné, hned poviem ale naposledy mali problem s tým že idem darovať krv a to som oznámila týžden dopredu tak trošku mám strach a hlavne by ma zaujímelo ako to je zo zákona dané, či majú právo ma neuvolniť z práce 🙂

baskarepkova
16. sep 2019

@tunnelka jaaj fiha, tak toto ja netusim, doteraz som s tym u nikoho nemala problem.. mozno ti niekto odpise, kto sa do toho rozumie 🙂 ale podla mna by nemali mat preco problem, ved predsa treba byt rochu ludsky :/

tunnelka
autor
16. sep 2019

@baskarepkova ved práve, zo všetkých strán počúvam že s tým nie je problém, ale bohužial u nás je problem asi so všetkým :-/ ale občas mám pocit že sa oháňajú zákonmi ktoré ani neexistujú, preto by som bola rada keby sa niekto kto sa vyzná vyjadril 🙂

00ivi00
16. sep 2019

@tunnelka mám taký pocit, že si povinná ohlásiť to zamestnávateľovi 3 dni pred určeným termínom, takže nemajú právo ti robiť žiadne problémy.. Nie som si istá na 100% iba na 90% 😁

misiatko14
16. sep 2019

@tunnelka Ja si myslim, ze to absolutne nemusis oznamovat niekolko dni dopredu. A ked ta vecer sekne alebo sa ti nieco stane kludne aj par hodin predtym ako mas nastupit do prace? Vsak donesies papier o vysetreni ich uz nema co zaujimat ci ta rozbolel zub, bola si u vseobecnej alebo na kardiologii,...ale to je len moj nazor ak je to inak je to postavene na hlavu :D

misiatko14
16. sep 2019

@tunnelka Ja si myslim, ze to absolutne nemusis oznamovat niekolko dni dopredu. A ked ta vecer sekne alebo sa ti nieco stane kludne aj par hodin predtym ako mas nastupit do prace? Vsak donesies papier o vysetreni ich uz nema co zaujimat ci ta rozbolel zub, bola si u vseobecnej alebo na kardiologii,...ale to je len moj nazor ak je to inak je to postavene na hlavu :D

misiatko14
16. sep 2019

arcticcode
16. sep 2019

U takeho zamestnavatela by som nevydrzal ani mesiac. Darovat krv je zasluzna vec. A ak si objednana, smelo tam chod, nemozu ti nic. Ja som kolkokrat len rano zavolal, ze nepridem, bo mam doktora... Chodil som do doktora 120km do kosic. A pohoda. Co sa tyka zakonov, toho by som sa nebal. Zakony su takmer vzdy v prospech zamestnancov

janinah
17. sep 2019

Samozrejme že ťa musia uvolniť z práce,máš nárok 7 dní na ošetrenie so sebou a 7 dní na doprovod rod. príslušníka k lekárovi za rok.Je však slušné voči kolegom toto nahlásiť čím skôr.U nás hlásim nadriadenej,že budúci týžden mám plánované volno vtedy a vtedy,ak je to akútny problém,tak ráno pošlem sms,že idem k lekárovi a viac neriešim.Nestresuj tam,kde to netreba.

exotka444
17. sep 2019

Nemusíš oznamovať ale samozrejme deň dva dopredu ak povieš bude to lepšie. A co sa týka toho darovania tak tam ti nemôžu nič zakázať. Mne sa koľko x stalo ze som bola v práci a volali mi ze ci môžem prísť potrebujú moju krv a ja som len oznámila vedúcemu že musím ísť darovať. Takže vtedy by ma u vás v práci co zaviazali? 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli