Vysoká podpora a možný nástup do práce

kvietok90
15. jún 2017

Baby mam dilemu. Takze pocas materskej som si zacala robit zdravotnu skolu a este mi jeden rok ostava. A plus kedze mam skolu som sa nevedela zamestnat takze som musela na podporu ist kedze mi vysla... Takze dilema je ze podpora mi vysla ze velmi vysoka tolko som v zivote nezarabala... a ozvali sa mi z obchodu aby som sla na pohovor... a neviem co robit... ze ak pojdem a ma vezmu co ak o tu podporu pridem...

dai
15. jún 2017

@kvietok90 trochu nerozumiem ako ti podpora mohla vyjst viac ako si zarabala...

kvietok90
autor
15. jún 2017

@dai koli tomu ze som bola na materskej... tiez tomu nechapem ale je to tak... preto neviem co robit...

9lf9
15. jún 2017

@kvietok90 ak sa zamestnas a budes vyradena z evidencie poberanie podpory ti skonci

kvietok90
autor
15. jún 2017

@9lf9 ale ja by som mohla len na brigadu alebo dohodu kedze mam skolu...

juliet86
15. jún 2017

@kvietok90 ak sa zamestas do okolo 3-4mesiaca poberania podpory mozes socialku poziadat o jednorazove vyplatenie zvysku podpory skus si o tom poguglit na ich strankach!!!

kvietok90
autor
15. jún 2017

@juliet86 tak teraz som dostala 3-tiu...

9lf9
15. jún 2017

@kvietok90 len pri 1razovom vyplatia len 50% z toho co by dostala... dohodu mozes mat pocas evidencie najviac 40dni, na 41 den trvania budes vyradena, alebo ukoncit dohodu

juliet86
15. jún 2017

@kvietok90 nuztak si prerataj s uvidis

evittam
16. jún 2017

@dai No normalne-da sa to. Pokial pocas MD a RD prac.pomer trval. Po skončení RD podpises dohodu o skončení PP tak,ze vycerpes jeden deň dovolenky a ostatnu ti preplatia-ziskas max.VZ pre podporu v nezamestnanosti. Cize ak mal niekto v cistom napr.500Eur moze mat podporu 900.
Ale teba sa to netyka,nakolko ako som pochopila v inych diskusiach ty mas cistu mzdu ovela vyssiu ako je aj max.MD,podpora.😉 Cize ty by si nedostavala viac nez mas.