Vyučovanie nemeckého jazyka

eveli16
27. aug 2019

ovladam nemecky jazyk, mam certifikat B2, chcela by som učit male detičky alebo vyučovať aspon na 1.stupni ZŠ co potrebujem aby som mohla vyučovat... viete mi niekto poradit ci ma usmernit.... 🙂

bibistec
27. aug 2019

Ewte ti treba pedagogicke minimum alebo proste nieco pedagogicke nepises totiz ake.mas vzdelanie. Na dedinach co viem.vezmu aj bez toho s tym ze si to potom musis dorobit

renatka100
27. aug 2019

@eveli16 skus si dat inzerat ze doucujes deti, urcite ak si dobra budes mat uspech, napr na doucma

bluka2
27. aug 2019

B2, prepáč, sa mi zdá dosť nízka úroveň na učenie iných... Nechces najprv skúsiť C1, C2?

anjika44
27. aug 2019

pevné nervy

hettinka
27. aug 2019

@eveli16 nemčina na na 1. stupni ZS učí minimálne. Vlastne by bol zázrak nájsť takú školu. Pre 1. stupen okrem toho musíš mat vzdelanie. Ja som vyštudovana učiteľka AJ a NJ, ale pre 1.stupen by som si musela ešte urobiť extra vzdelanie.

Skôr by som sa orientovala na súkromne jazykovky, pripadne učiť z domu, ale nemaj veľké ilúzie, dnes volia rodičia ako 1. jazyk angličtinu. Možno bo veľkých mestách, v Bratislave sa dalo niečo zohnať.

Úroveň B2 je úroveň maturanta na gymnáziu, teda nič extra, aspoň C1 musíš mat na učenie.

bibistec
27. aug 2019

Dievcata pre zs ako pedagog je v podmienkach ze staci mat certifikat b2 az ma sztednu skolu treba c1

fokuska
27. aug 2019

@bibistec To vazne? Vies mi dat odkaz na tie poziadavky?

mamcotka
27. aug 2019

Sorry B2 je podla mna nedostacujuca na to aby si mohla a mala učiť niekoho.. tu mam aj ja a robim chyby v gramatike a nehovoriac o tom ze este mi chyba velka slovna zasoba.

hettinka
27. aug 2019

@bibistec jazykarov je malo, tak robia takéto ústupky. A potom nám na gymnázia prídu žiaci, ktorí mali 7 rokov AJ a 3 roky NJ a nevedia nič. Že na Zs pozerali filmy a hrali sa...
A čo je horšie, prídu so zlozvykmi, zle naučenými štruktúrami, nevedia ani prítomný čas. 😱

hettinka
27. aug 2019

@mamcotka ono je aj rozdiel, či niekto napíše testy na B2 na 90 a viac %, alebo sotva prelezie na minimálnej úrovni.
Na maturite našej B2 stačí 33% na teste a 3 z ústnej odpovede, a niekto, kto dosiahne takýto výsledok nie je na úrovni B2 ani omylom.

bibistec
27. aug 2019

@fokuska je to v zakone teraz neviem cislo skus pogooglit. Su tam napusane presne poziadavky. Robila som si pedagogocke minimum a tiez si robim b2 ale anglinu a takto to momentalne je.

bibistec
27. aug 2019

@hettinka ja nevravim ze je to dobre alebo tak len pusem ze takto ie to v zakone kde su popisane pozoadavky na ucitelov.

bibistec
27. aug 2019

@mamcotka to si ai ia myslim ale v skolskom zakone to staci pre ucitela

adreen
27. aug 2019

b2 je nič, to má každý maturant z gympla....

fokuska
27. aug 2019

@bibistec Pozriem si to... som z toho zhrozena :-/

mamcotka
27. aug 2019

@hettinka preto aj ja si netrúfam povedať ze viem dobre nemecky..

nancy666
27. aug 2019

Ja mám c a som germanofonna od malička, ak dakto potrebuje .. ;)

erikavesela
28. aug 2019

Ja mam uroven c2 a teda b2 je skutocne nic..ak nase deti ucia ucitelia, co maju b2, tak sa ani necudujem, ze deti ucia blbosti...priklad z nemciny od ucitela zs v dubravke...Jeden Tag mache ich meine Hygiene...skoro mi oci vyskocili z jamiek...

erikavesela
28. aug 2019

@eveli16 a ake mas vlastne vzdelanie?..na to, aby si mohla ucit potrebujes vs

anjika44
29. aug 2019

Ale s jazykom treba aj pracovať, načo je niekomu aj VŠ vzdelanie, ked už za niekolko rokov dosť toho zabudol. ja mám 45 rokov a už som na sebe zistila, že ked si pozriem nejaké slovíčko, o minútu ho už zabudnem!!! Keď som bola mladšia, sa mi to nestávalo.