Zakázané fajčenie na pracovisku

kyttykat
24. feb 2015

Ahojte, chcem sa opytat na vas nazor, co by ste robili na mojom mieste. Pracujem v obchode s oblecenim. Praca je to cista, v dobrom prestredi, celkom prijatelni kolegovia, len to ze som na nohach cely den, ale to sa da nejak prezit. Problem je v tom, ze na hornom poschodi mame sklad s oblecenim a veduci tam ma kancelariu. On je tuhy fajciar, vyfajci aj dva baliky za sichtu a ten dym hore je proste neznesitelny, pretoze sa neotazuje zatvorit dvere do kancelarie. Kolkokrat idem pre oblecenie hore, alebo na prestavku najest sa, lebo tam mame aj malu kuchynu, tak sa citim ako zfetovana cigaretami a pali ma hrdlo. Uz som mu to pekne povedala a poprosila ho, nech s tym nieco robi, lebo nemozem to ako tehotna dychat kazdy den, je to nebezpecne, tak povedal, ze chape, zatvoril dvere na 10 minut a to bolo vsetko. Dnes uz zase to iste dookola. Doma sediet nemozem, nemozem riskovat, ze stratim pracu, lebo mame dlh z banky a navyse tu pracu mam velmi rada. Ale neviem ako to riesit, on nieje zly clovek... Je to v podstate dobrak, on si za svojim personalom stale stoji, vela krat nas podporil pred vyssim manazmentom, len to preukrutne fajcenie je strasne. Ono inac on ani nie je v prave, pretoze fajcit v budove a dokonca v kancelarii by sa nemalo vobec na to je zakon. Len neviem ako to riesit. Nabonzovat ho vyssie nemozem, lebo aj ked je dobrak, tak ma moze vyhodit z roboty, ked sa nastve, tak ja uz neviem, co by ste robili?

janickacrazy
24. feb 2015

@kyttykat No tu je ozaj ťažko radiť, podľa mna to asi budeš musieť len vydržať alebo sa môžeš hodiť na PN. Moj bývalý šéf tiež dosť fajčil, bolo to síce zakázané v celej budove, lenže on ako big boss bol samozrejme výnimka. Vadilo mi to, ale nič som nerobila, nebola som tehu, takže to nebolo také akútne. Nakoniec to vyriešil on sám, ked sa zaťal a fajčiť prestal. Bolo to zo dna na den a veľmi nás to potešilo.

bonaqa2013
24. feb 2015

@kyttykat keďže je to dobrý človek, asi by som mu povedala že som tehu, že mne to škodí. A keď aj tak nič, tak len dúfať že alebo prestane, alebo vypáli celú budovu a potom už ozaj s fajčením prestane.

stangb
24. feb 2015

ako prve ma napadlo ako moze fajcit niekde kde je sklad s oblecenim,to sa cudujem ze vam tie veci nesmrdia a ze sa nikto neboji ze vam to tam zacne raz horiet...ja by som skusila nechodit hore, ak sa da nech pre veci chodia kolegyne,povedz rovno ze tam odmietas chodit kvoli dymu...a vyhodit ta ako tedhotnu nemoze,si chranena ak si to teda oznamila pisomne.alebo by som mu zatvarala dvere sama,povedala by som mu nehnevajte sa sefe ale skodi mi to a zatvorila by som.mozno by sa uvedomil.

jasminet
24. feb 2015

@kyttykat fuj, to si kto kupi take zasmradene oblecenie?? a dole v predajni to nie je citit? este vam zakaznici nic nepovedali? 😕

kyttykat
autor
24. feb 2015

@stangb No teraz idem na poobednajsiu, tak uvidime, co urobi. Inac napad s tymi dverami sa mi celkom paci. Dakujem.

pemizb
24. feb 2015

A co takto skusit mu povedat ze sa aj zakaznici stazuju, ze je z oblecenka citit dym....ved ked mate sklad hore. Ak mu to nedokazes povedat napriamo....skus to nejako takto...oklukou, zhod to na zakaznikov, na niekoho neurcite, napriklad ze ludia z budovy sa rozpravali ze niekde strasne smrdi cigaretovy dym....neviem ako to mate, ci ste v budove len vy.....proste skus popremyslat. Mozno to pomoze

lilitela
24. feb 2015

@kyttykat Dokonca by som myslienku od @pemizb dotiahla tak daleko, ze popros nejaku kamosku, alebo niekoho zo vzdialenej rodiny, koho tvoj sef nepozna a neuvidi vas niekde spolu, aby zahral divadlo, ze oblecenie smrdi, ale tak, ze si bude rovno pytat sefa. Ale ak by si sa rozhodla pre tuto alternativu, tak mu uz nic nehovor o tom fajceni par dni, nech si to neda do suvislosti, lebo to by bol trosku trapas - aj ked by na druhej strane aspon videl, aka si zufala. Vela zavisi od toho, ci je to ozaj taky dobry clovek, pretoze mne to pride drze, fajcit v sklade oblecenia, kde je obrovske riziko poziaru. Nie je to ani jeho firma, a nehovorim o tom, akemu riziku vsetkych vystavuje.

jasminet
24. feb 2015

@lilitela presne toto aj mne napadlo, ze zavolat kamosku, akoze nespokojnu zakaznicku a pytat si sefa.... 😉 😀

saska.t
24. feb 2015

@kyttykat ako tehotnu ta urcite vyhodit nemoze 😉

lubicaregecova
24. feb 2015

ak nie si v skúšobnej dobe...

kyttykat
autor
24. feb 2015

@pemizb
@lilitela Dakujem zienky, ked to zajde daleko, tak to budem riesit takto. Skvele napady dakujem. Dnes ma sef akurat volno, tak uvidime.

ennylilith
21. jún 2017

kvoli takym trapaniam sme my fajciari obmedzeny ako preco nepadne aj otazka preco my fajciari mame byt obmedzeny kvoli vam aj my mame z toho nechutne pocity aj ja napr. nastupujem na firmu kde sa nefajci a uz teraz mam z toho traumu.sprav to iste co musia spravit fajciari v nefajciarskej firme bud sa prisposob alebo zmen fleka

vroni
21. jún 2017

@ennylilith, najdi si fleka ako hajzelbaba vo verejnych zachodoch. Smrdi to tam priam tak nechutne ako v zahulenom kancli ci putyke. Tam to mozes vychutnavat celu pracovnu dobu. Ale neobtazuj tym tych, ktori o smrad z tvojej papule nestoja.
Zakladatelke, zial, poradit neviem.

ennylilith
21. jún 2017

@vroni tak si najdite pracu na ministerstve zdravotnictva a nebud drza ty soplna aspon podla neinteligentneho vyjadrovania moc rokov nemas

vroni
21. jún 2017

@ennylilith, ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva. Ministerstvo menit nemienim, ja som spokojna aj na terajsom. 😂 😂 😂 Ale soplana mi uz velmi davno nepovedal, dakujem 😎

vroni
21. jún 2017

Ale, blby mobil, nikto nepovedal, malo byt v poslednej vete...