Založenie živnosti po materskej. Čo k tomu potrebujem?

miska456
28. sep 2009

skoncila mi materska a som bez prace premyslam ze si otvorim v meste maly obchodik chcem sa poradit kto do toho isiel prosim ozvite sa mi,zaujima ma co k tomu vsetko mam mat,viem ze si musim vybavit zivnostensky list a musim sa aj niekde este registrovat treba v obchodnom registri?alebo nieco take ??prosim dajte mi vediet dakujem

mamina31
28. sep 2009

tak toto by zaujimalo aj mna.Tak keby nam vedel niekto poradit....dakujeme

idris
29. sep 2009

miska456 ja ti poradi teraz takto prihlas sa na urade prace, a ak je mozne tak si tam vyber nejaky kurz ten zvecsa byva 3 mesiace ( a je to platenecca 150 €), ale neviem ci na ten kurz tiez netreba cakat 3 mesiace, potom si podaj ziadost o podnikatelsky prispevok. Tam treba spravit taky maly projekt preco to chces, co budes robit , silne a slabe stranky.... Vecsionu to prejde kazdemu . Je to velmi dobre lebo kazda korunka pri podnikani pomoze ale podmienka je ze musis mat otvorenu zivnost 2 roky a vykazat na co si pouzila tie korunky od uradu prace. Ak by si chcela viac posli mi IP a ja ti presnejsie popisem ohladom uradu prace... 🙂

miska456
autor
30. sep 2009

dakujem ti uz som si to zistila to velmi dlho trva dostala by som to az tak v januari a mne to uz sury potrebujem zacat tak do mesiaca aby som pred vianocami uz fungovala,takze toto sa ma netyka a este k tomu musim byt na urade evidovana 3 mesiace a ja som tam 14dni,potrebujem nejaku inu pomoc kto by mi pozical penieze ked zacinam to nahodou nevies??stacilo by mi tak 1500e,a mozem zacat ale kedze nemam ziadny prijem tak mi nikde nechcu dat

tilly
30. sep 2009

ja som si vybavovala živnosť, je to veeeľmi jednoduché, existujú jednotné kontaktné miesta, všetko vybavíte hneď...

rodinnevikendy2
22. nov 2013

Ponukam priestor a spoluučasť na zriadenie detskeho centra- škôlky, v rodinnom dome v Karlovej Vsi Bratislava, s bazenom. Objekt je cca 300 m2 ,. Uzavretý dvor s ihriskom.
Zaujemkyne, prosim piste mi na postu.
dakujem 🙂