Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zamestnaní rodičia a prádzniny. Čo s deťmi?

karinkaeich
27. feb 2015

ahojte, chcela by som sa poradiť, ako vykrývate prázdniny, keď nemáte k dispozícii rodinu, ktorá by pomohla. ďakujem

evka4
27. feb 2015

Opatrovatelka, denny tabor, home office.

majka508
27. feb 2015

Kým bola naša slečna škôlkárka bolo to super,lebo škôlka bola aj cez prázdniny,ale teraz keď je už druháčka je to horšie.Keďže žiaľ starých rodičov nemáme pomáhame si s kamarátkami navzájom ako to ide..Dátum prázdnin už vieme dopredu,takže vlani mal dovolenku manžel,tak teraz budem mať pre zmenu ja.Máme to zlé aj cez školský rok,keď je slečna chorá,chvalahobu nie je takých dní veľa.Veľmi neviem poradiť,lebo sami máme niekedy PROBLÉM a vtedy si spomeniem na slová susedky,že príde čas,keď sa bude moja slečna tešiť,že som v robote a že je DOMA sama,tak verím,že to bude za DLHOOOOOO.

yukki
27. feb 2015

ťažko ťažko.......aj so mnou, do roboty....v lete tábor...denný tábor, aj do roboty...

m_ij_ka
27. feb 2015

my to riešime dennými tábormi,

majka508
27. feb 2015

@m_ij_ka A vo Vašom meste sú od koľkej denné tábory?Dá sa to,keď treba byť v práci na siedmu?

karinkaeich
autor
27. feb 2015

my zatiaľ tábory isto nie, deti majú necelých 5r. a 2,5r. no vôbec neviem

m.i.r.i
27. feb 2015

nasa skolka funguje aj cez prazdniny takze ja prazdniny neriesim..cez letne prazdniny ale pokryvame aj ked nemusime co najviac tak aby bol syn s nami doma..takze 2 tyzdne ja dovolenka, tyzden manzel, tyzden spolocna nejaka...a take 2 tyzdne si manzel meni sichty a robi poobedne, tak sa prestriedame a davame si home office...do skolky ho v lete davame zvycajne len zaciatkom prazdnin na 2 tyzdne...

Kazdopadne, je to velmi tazke pre vsetky rodiny..kazdy sa najeko musi zariadit..nie kazdy ma moznost home officu napriklad...ale tak my sme sa napriklad uz bavili s kamoskou susedkou v dedine, ze si budeme tiez striedat dovolenku a tyzden budem mat deti ja a tyzden ona ..ma chlapca synovho rovesnika...a ak by nic nefungovalo, tak este mozes zohnat aj pani na strazenie.

yalla966
28. feb 2015

@karinkaeich preco tabory nie?

m_ij_ka
28. feb 2015

@majka508 ahoj no ako ktoré denné tábory. Najprv sme našli denný tábor , ktorý bol až od ôsmej ráno, ale keď som sa tam prišla popýtať tak by ani nebol problém tam dieťa priniesť skôr len až jedno dieťa tam bolo prihlásené takže ani ho neotvorili. Našla som teraz ďalší centrum skalka a tam môžem malú priniesť na siedmu ráno a môže tam byť až do 17tej. Takže v pondelok sme tam.

karinkaeich
autor
28. feb 2015

@yalla966 neviem, ci vobec pre take male deti nieco robia. ak aj ano, toto leto (ak bude treba) nepojdu este. hlavne mensi sa mi nezda pripraveny, kedze so skolkou len chceme zacat. potom budu isto chodi pravidelne. dovtedy pozistujem, ci vobec v nasom okoli nieco take je, aj pre malicke deti

dai
28. feb 2015

Predpokladam ze sa bavime o skolakoch kedze vaecsina skolok cez prazdniny normalne funguje...
My to tiesime dennymi tabormi a kombinaciou dovoleniek, nastastie zatial mame aj starych rodicov tak najmenej 2 tyzdne vykryju oni... inak minuly rok bola mala na 4roch drnnych taboroch co nas zial vyslo viac ako mesacne skolne , u starych rodicov a 2 tyzdne sme vykryli my dovolenkov...

karinkaeich
autor
28. feb 2015

@dai ja rozmyslam uz aj dopredu, preto si robim obraz. deti v lete budu mat 5 a 2,5r. veru je to draha zalezitost, ale co, ked inak sa neda

dai
28. feb 2015

@karinkaeich ale to by si este mali mat skolku, ci? Moja malinka mala normalne az do septembra - cize aj ked isla do skoly tak prazdniny pred sme este mali pokryte skolkou...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinkaeich
autor
28. feb 2015

@majka508 @dai vyuzivali ste teda tie pohotovostne skolky, ano? a v pohode? dalo sa? nasa funguje iba 4 tyzdne z prazdnin, 2 su zatvorene vsetky, a 3 hadam uz potom nejako vykryjeme.

horsie teda, ked pojdu uz do skoly

dai
28. feb 2015

@karinkaeich u nas bola normalna skolka - ale teda my chodime do sukromnej... ale svagrina myslim ze vyuzivala aj tie pohotovostne - sa dohidla s maminami inych deti aby tam jej malinka nebola medzi cudzimi...

dai
28. feb 2015

@karinkaeich a ano... skola je suverenne horsia - skolku mas viac menej stale ale ja mam pocit ze v skole su stale nejake prazdniny aj pocas roka - boli polrocne, teraz su jarne , zachvilu velkonocne... do toho choroby - my to zvladame pocas roka len teda vdaka mojej moznosti robit z domu, opatrovatelky a starych rodicov...

karinkaeich
autor
28. feb 2015

@dai ano, nasi skolkari maju skolku dost zatvorenu, lebo je spolu so skolou. pise sa sice zaujem, ale vela rodicov nepotrebuje, aby fungovala. (neviem, kde davaju deti??? tak sa pytam).
s pracou uvidim, hladam nieco nove, kvoli lepsej pracovnej dobre. uvidim no. muz pracu nevymeni isto. home office asi moc firiem neumozni, pozistujem, ak pojdem na pohovor. no nechcem si hned vyskakovat. opatrovatelku zvazujeme. a stari rodicia su este zamestnani, okrem svokrusi, no ta je chora a nestihala by im. teda isto nie cele dni, a tyzden-dva. no cele zle toto.
aby sme teda zacali uz setrit na tie leta. a modlili sa, nech su co najviac zdravi

yukki
28. feb 2015

A o čo horšie to majú ešte samématky...ak majú len 1x5týždňov dovolenky, a nie 2xtoľko.... Je tu ešte možnosť vybrať si na dieťa do 10 rokov 2x5 dní OČR-čo sa samozrejme odrazí na výplate, ale ak má niekto platiť opatrovateľku tak možno to vyjde na rovnako a ešte aj je s tým dieťaťom rodič, nie cudzí človek....

dai
28. feb 2015

@karinkaeich nasa je tiez so skolou ale prevadzkuju ju stale okrem 2och tyzdnov na vuanoce a 2och v lete... uprimne - moji rodicia su tiez chori ale tesia sa z drobcov a hlavne mala je uz relativne zodpovedna a vidi kedy uz musi stopnut....
ja som inak teraz po druhej3rocnej md nastupila tiez do novej firmy a da sa, ocr dokonca je preplacana ale tak ja radsej robim z domu...samozrejme ze nemozem neustale ale napr. Teraz som bola cely tyzden co je velmi fajn ked surne potrebujes...nasa opatrovatelka je teta co nam s drobcami pomaha uz 7my rok cize deti ju vnimaju ako 3tiu staru mamu nie cudziu osobu a tesia sa na seba navzajom - cize ja v tomto smere nemam ziadne pochybnosti akurat jej tiez treba platit korunky🙂 plan si urcite treba spravit s muzom - ty a on viete do akej miery je jeho praca dobra - am nejak horibilne nedrzi rodinu mal by sa aj on zapajat - u nas je ta starostlivost na preskocku - hlavne ten prvy den mnohokrat pokryva muz kedze ja neviem len tak porusit meetingy, on deti zoberie do kancelarie kde je sam, ma velky gauc takze ich vie aj ulozit aj normalne robit v praci ak je potreba... detto zostavame hlavne v pripade vysokych teplot na striedacku doma...

yalla966
28. feb 2015

@karinkaeich je..😉 a su aj denne tabory..

clovis
28. feb 2015

@karinkaeich no, je to horor. a to ja som ucitelka, takze mam vacsinu prazdnin dovolenku, ale aj tak jej nie je tolko, aby pokryla vsetky prazdninove dni, ktorych je u nas, podla mna, prilis vela. skolkari a prazdniny je podla mna uplny nezmysel, tie deti potrebuju pevny denny rezim a spolocnost inych deti. aspon moja mala sa doma nudi a robit jej program denno-denne sa fakt neda. tiez sme na to sami s manzelom a zatial to funguje len vdaka tomu, ze sa s manzelom striedame. v buducnosti, ked bude mala chodit do skoly urcite vyuzijem aj denny tabor. no a nenahraditelni su stari rodicia, ak su ochotni sa starat, lebo dnes uz aj oni hladia na svoj komfort a deti su pre mnohych zataz, ako som si vsimla vo svojom okoli. o tejto teme by sa dalo vela pisat. mimochodom, chapate, ze teraz su jarne prazdniny? co je na nich jarne? lebo kvoli tym niekolkym lyziarom, co je inak zimny sport, v nich nevidim ziadny zmysel. ved len pred mesiacom a pol nastupili deti po riadne dlhych zimnych prazdninach.

karinkaeich
autor
28. feb 2015

@yukki my s muzom pracujeme v jednej firme (zatial), mame povinnu celozavodnu dovolenku + este si v lete mozme zobrat nieco mimo. ale nie vela. OCR napadla aj mna. len aby som potom nebola prva "na odstrel", ked nahodou pride k prepustaniu. ale moznosti ozaj nie je vela

karinkaeich
autor
28. feb 2015

@dai moj muz robi na veducej pozicii. jasne, ze aj on co-to pokryje, budeme sa striedat, ak mu to povinnosti dovolia. ved kto by v praci iba matke toleroval tolko volna
@yalla966 viem, znami vyuzivaju, ale ich maly ma uz 8r. este som sa o to podrobne nezaujimala, mame cas. ale chcem byt krok vpred, ked bude nutne riesit to
@clovis nasi jarne prazdniny uz mali (stredne slovensko), ano, deti iba zlobu robili von, hrozna doba

bettynka222
28. feb 2015

@karinkaeich súkromne skolky organizujú denne tábory (su dosť drahé, ale postarajú sa o deti od 7:00 do 18:00). A potom aj rôzne centra s podporou mesta. Len neviem ako to je v Martine, predsa len je to menšie mesto. Mozno by vyhodnejsie bolo zaplatit opatrovateľku k dvom deťom u teba doma ako platiť za dve deti denný tábor...ajked tie mestské tábory bývajú o dosť lacnejsie.

moni244
28. feb 2015

@karinkaeich tie denné tábory sú super vec, ja ich určite budem využívať, lebo je to ako škôlka, ráno donesieš, majú program, sú tematické, majú stravu a poobede si vyzdvihneš, nie je to ako klasický tábor, že sú týždeň, dva preč 😉
na letné prázdniny budem využívať starých rodičov, keďže sú ďalej a počas roka moc nepomôžu a pomedzi to uvidíme

karinkaeich
autor
28. feb 2015

@moni244 pozeram nieco na nete, ale nejako zatial neviem najst. asi sa musim porozpravat s mamickami v okoli. a starych rodicov u nas, no neviem, skor nie, ako ano

Tu začni písať odpoveď...

Odošli