Zamestnanie a nedokončená - prerušená stredná škola

3marhulka3
7. apr 2017

Baby v stvrtom rocniku na SŠ som musela prerusit studium z dovodu starostlivosti o dceru. Moj odbor sa uz neotvra takze by som rada nastupila do prace ked zacne mala chodit do skolky. Ak ste mali podobnu situaciu viete mi povedat ci je mozne, ze ma niekto zamestna aj bez maturity v dnesnej dobe? Ako ste to riesili vy, mozte mi napisat do IP ak nechcete tu 🙂 dakujem

eeffka
7. apr 2017

@3marhulka3 a preco by to nebolo mozne? predavacka, dokladacka... nekvalifikovana praca. Maturitu si dorob neskor, do buducna sa zide mat ukoncene stredoskolske vzdelanie, lebo najvyssie ukoncene vzdelanie - ZŠ ta diskvalifikuje z 90% pozicii o ktore sa budes uchadzat

jarka87
7. apr 2017

@3marhulka3 Ahoj, nechcem ti nejak dávať rozumy, nezažila som to, len viem, že u nás v rodine si pri dieťati, resp. nejak súbežne dokončila maturitu externe. Teraz sa má skvele, neľutuje. Mala deti skoro, tiež v 17-tich rodila, mohla ist robit len nejaku predavačku alebo tak, ale nevzdala sa, dokončila si externe skolu a ma sa teraz fajn a má dobré zamestnanie. Mala by si skúsiť, teraz sú rôzne možnosti. aj individuálne štúdium, všelijak sa dá, aby si si strednú ukončila.

eeffka
7. apr 2017

@3marhulka3
@jarka87
nasla som len tak narychlo ze dnes uz pomaly ani do skoly netreba chodit , skolne je sice fajne, ale skor mi ide o to ze dnas sa da naozaj uz asi vsetko. a v podstate 600e za to ze drepim dom a chodia materialy mejlom a ja do prace sa mi nezda az taky zly kauf
http://www.ipgymnazium.sk/?IDe=50049

anabeth
7. apr 2017

zamestnajú ťa len na pozíciu, kde sa maturita nevyžaduje,
na to sa ťa žiaľ nikto pýtať nebude, v ktorom ročníku si skončila, mne je jasné, že odbor už máš zmáknutý, v poslednom ročníku sa už len opakuje... tvoje najvyššie dosiahnuté vzdelanie je momentálne základné- od toho sa bude odvíjať aj tabuľkový plat
neviem ako to je v inom odbore a či to záleží aj od druhu školy, ale- ak si chceš robiť externe maturitu už musíš mať inú maturitu- maturitné vysvedčenie je podmienkou prijatia na externé študium, pretože externá maturita je už len z odborných predmetov

eeffka
7. apr 2017

@anabeth ale coby pozri ten moj link v dnesnej dobe za penize i dum v Praze
...Prijímame žiakov do tretieho ročníka, ak preukážu že majú ukončené 2 roky strednej školy alebo 3 roky SOU a výučný list. Prijímame aj študentov, ktorí majú len základné vzdelanie, prípadne jeden rok strednej školy. ...

anabeth
7. apr 2017

@eeffka hej, už som stihla kuknúť, ved ako pišem asi to všade nie je, ale ja som zvažovala pedagogickú ( chcem byť učiteľka v školke) a tam to funguje len tak ako som písala - vôbec sa nematuruje napr. zo slovenčiny- čo je zo zákona povinné ( to som zmaturovala pri prvej maturite)- len z odborných predmetov
ale nusim už mať maturitné vysvedčenie
neplatí sa nič, za dvojročné štufdium, len nejaký dobrovolný príspevok
no za prachy ide očividne všetko