Zamestnanie cez agentúru

actimela
28. apr 2016

Zaujímali by ma Vaše skusenosti -výhody a nevýhody pracovat cez agenturu.Ako to je s dovolenkami,Pn-kami? Dakujem 😉

jeennyv
28. apr 2016

@actimela kamoska pracovala, resp. brigadovala cez agenturu, vtedy si si zmeny a dni, ktore chces pracovat znacila v agenture alebo ak nemali ludi, tak ti zavolali a opytali sa ci mozes prist, v praci ti potom dali potvrdenie o odpracovanom case a to si musela do niekolkych dni nosit do agentury a ta to potom spracovala a posielal plat, co sa tyka pn, ked si bola chora ci si nechcela pracovat, tak si sa nenahlasila ...ako nevyhoda stale spolupracovanie s tretou stranou, nosenie potvrdeni a agentura si nieco za sprostredkovanie prace a tieto vybavovacky zoberie nejaku proviziu...takto to fungovalo v agenture, no uz ju zrusili, neviem ako to funguje teraz inde....

actimela
autor
29. apr 2016

@jeennyv ďakujem za info ;)

bejka_
30. apr 2016

asi to záleží od konkrétnej agentúry, ja som napr. nemusela nosiť žiadne papiere, z agentúry chodili rovno do podniku, plat som mala rovnaký ako kmeňoví zamestnanci, výhodou bolo, že ak niekto potreboval voľno tak v agentúre boli ústretovejší a jednoducho ti ho dali, 🙂