Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zamestnanie popri rodičovskej. Kam dať dieťa?

elisadavinci
29. jan 2013

ahojte baby, prosím, poradťe, ak máte skúsenosť. dostala som ponuku od buduceho roka pracovať, to už budem na rodičovskej dovolenke, syn by mal mať v tom čase pomaly 2 roky. mám však problém, kam ho dať? viem že rodičovský mi ostane, ale kedže žijem na dedine daleko od mesta, o jasličkách môžem len snívať, do školky mi ho nevezmu, lebo nie je miesto ani pre 3-4roné deti. keby mi nanho davala pozor mama či nejaka pani opatrovatelka, musela by maž živnosť? platila by som max do výšky rodičovskeho prispevku. dalšia moja otazka je, že mam trvaly pracovny pomer inde, kedy im budem musieť oznámiť, že sa tam nevraciam? musim dať vypoved? ostala mi ešte dovolenka, tu mi preplatia?

liz_lemon
29. jan 2013

@elisadavinci mozes ho dat aj do sukromnej skolky, a stat ti bude miesto RP vyplacat prispevok na starostlivost vo vyske 230 E
to, ze budes pracovat inde, nemusis povodnemu zamestnavatelovi vobec oznamovat, ziadnu vypoved nedavaj, nechaj si to ako zalohu, nikdy nevies, ci to nebudes potrebovat

alena0305
29. jan 2013

Už nemusí mať osoba, ktorá sa ti o ňho bude starať živnosť - pre istotu sa spýtaj priamo na úrade ale malo by to tak byť. Dokonca keď by si ho dala do škôlky pred dovŕšením 3 rokov - tak by si postávala aj rodičovský.

elisadavinci
autor
29. jan 2013

@liz_lemon problém je v tom, že žijem a aj pracovať budem v dedine kde bývam, ktorá je daleko od mesta, čiže ani jasle ani súkromná školka neprichádza do úvahy :(

liz_lemon
29. jan 2013

@elisadavinci a nema ti ho ani kto rano zobrat do skolky do mesta?

elisadavinci
autor
29. jan 2013

@liz_lemon a ešte som sa zabudla opýtať, akú zmluvu mi musia dať na novom mieste, aby mi mohol ostať trvalý pracovný pomer na tom druhom pracovisku?

máš pravdu, že nikdy neviem, možno mi potom na novom mieste nedaju zmluvu na trvalo, je lepšie mať zadné dvierka

elisadavinci
autor
29. jan 2013

@liz_lemon nemá mi ho kto vziať, a keby som šla predšasne do povodnej prace a nosila ho tam do sukr.školky, tak by to finančne bolo nevyhodne, bola by som v minuse. to teda môžem aj doma sedieť.

janamama
29. jan 2013

Nájdite si opatrovateľku nie oficiálne, najlepšie v mieste bydliska, dostávať rodičovský budete. Ja som to robila vyše dva roky, kým drobec nešiel do škôlky. Jasne, že ma opatrovateľka vyšla drahšie ako bol rodičovský, ale prácu som potrebovala. Možno poznáte mamičku na materskej, ktorá zvládne o jedno dieťatko viac, alebo vitálnu staršiu pani.

liz_lemon
29. jan 2013

@elisadavinci kludne TPP, mozes mat hocikolko TPP, zakonnik prace to umoznuje

tulina77
29. jan 2013

ahoj, ja som sa velakrat stretla s tym, ze zeny na rodicovskej sa staraju aj o ine deti - k svojmu jednemu priberu aj kamaratkine a dokonca to robia zadarmo... ich dieta sa ma s kym pohrat a mamicka by sa o jedno dieta starala tak ci tak cely den (varila, zabavala, upratovala po nom atd). Takuto moznost nemas - dat dieta ku kamaratke v ramci dediny? alebo este existuje take nieco ako autobus - spoja sa styri mamicky a staraju sa o deti spolocne, kazdy tyzden ma na starosti vsetky deti prva mamicka, potom dalsi tyzden druha mamicka atd.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli