Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zamestnanie sa pred nástupom na materskú

30tnicka
2. júl 2014

Ahojte. Chcem sa uistit v mojom plane ziskat matersku. Pracovala som na TPP dva roky s vybornym zakladom. PP sa skoncil vo februari. Odvtedy som na úrade prace. Chcem sa zamestnat u znameho mesiac pred nastupom na matersku, niekedy v septembri. Termin mam 6. decembra. Bude sa mi ratat materska z minuleho roka? Moze ma zamestnat aj zivnostik, ci len nejaka sro-cka? Rozmyslam aj nad otcom dietata, ma zivnost, ci ma moze zamestnat aj ten. Oficialne spolu nezijeme, zatial. A este jedna otazka. Je jedno, aky si uvediem plat v novej praci? Ci je lepsie si uviest lepsi plat? Dakujem velmi pekne za odpovede, pokial niekto bude vediet. Pekny den baby.

m.i.r.i
2. júl 2014

@30tnicka materske sa ti vyratava z vymeriavaceho zakladu rocneho prijmu z roku ktory predchadza roku nastupu na matersku..to znamena, ze sa ti bude ratat z prijmov z minuleho roku...teda za rok 2013.
Ak sa teraz zamestnas je viacmenej nepodstatne..je jedno aky dostanes plat, ten nebude mat vplyv na vysku materskeho.
Zamestnat sa samozrejme mozes kdekolvek.
Na materske mas narok ak si v poslednych 2 rokoch pred porodom bola platcom nemocenskeho poistenia minimalne 270 dni..to splnat budes. To ci sa teraz zamestnas alebo nie ti nijako neovlyvni materske.

30tnicka
autor
3. júl 2014
zalka
3. júl 2014

@30tnicka môže ťa zamestnať aj živnostník, ale musí sa prihlásiť na DU, SP, ZP ako zamestnávateľ ...
a je jedno aký ti dá plat, v prípade ak neodpracuješ 90 dní čo nemáš v pláne.

30tnicka
autor
4. júl 2014

@zalka Dakujem za odpoved. Este mam jednu otazku. Chcela by som asi po dvoch rokoch druhe dieta. Chcem mat rovnako dobru matersku ako pri prvom. Neviem ci sa mi potom bude pocitat, ako ta prva materska alebo uz v zavislosti od novej prace... Kvoli tomu neviem, aky plat by som si mala zariadit v tej novej praci na ten mesiac...

dobromila1111
4. júl 2014

Pokial stihnete babo este v ramci tej rodicovskej,tak bude rovnaka materska.Dobre ale spravite,ked budete zamestnana,co aj planujete🙂

zalka
4. júl 2014

@30tnicka hm... to ti neviem odpovedať ... dajte maximálny plat a len pár dní pred MD nastúp do práce

30tnicka
autor
4. júl 2014

@zalka staci par dni? nebude to velmi podozrive?

zalka
4. júl 2014

@30tnicka hm... teraz pre SP je všetko podozrivé ... takže by som sa tým netrapila

Tu začni písať odpoveď...

Odošli