Zamestnávateľ neprepláca jednodňové paragrafy

panidia
18. sep 2014

Ahojte,dievčatá chcem sa vás opýtat či má zamestnávatel - súkromník právo na to,aby nepreplácal jednodnové paragrafy.Ked idem ja alebo kolegyna s dietatom k lekárovi,papier od lekára zahodí do koša a napíše nám dovolenku.A to nechodíme často,ale sme tam vačšinou matky s malými či vačšími detmi a jeho to nezaujíma,či má s ním kto íst alebo nie.Každá sa bojí íst už aj sama na PN,lebo tu u nás je velká nezamestnanost a tak tolerujeme všetko aj tento "zaujímavý"fakt s nepreplácaním paragrafov /a to máme zo zákona nárok myslím že až na 7 dní/...Asi máme byt radi že máme robotu a držat hubu a krok - s prepáčením...

zacik
1. dec 2015

@panidia ak si ochotna risknut stratu prace, treba poslat podnet ako pisali vsetci hore, ak to ochotna riskovat nie si, tak treba akceptovat nezakonne praktiky zamestnavatela

panidia
autor
1. dec 2015

@zacik Keby u nás nebola taká nezamestnanost,tak to vieš že už som tam dávno neni.Ale príst o prácu kvoli tomu sa mi naozaj neoplatí.Inak že vraj žijeme v právnom štáte,kde zákony platia pre každého-figu borovú,súkromníci si robia čo chcú a zneužívajú tuto dobu,ktorá nastala...

tomasko9
17. dec 2015

Mne včera tiež dala veduca vyplatu, a nemala som zaratanu celodenne ošetrenie, teda mala ale iba 1cent, že vraj nemam narok, ale už to mam zistene hadam dobre, že to je blbost ,vraj ma to byt normalne ako keby som bola v robote, Ale neviem rada by som zohnala paragraf a ten by som jej mala dat, aby mi uznali.

libka1
17. dec 2015

@panidia sice ta chapem ako jednotlivca, potrebujes z niecoho zit, ale prave kvoli takemuto pristupu ludi si to tie pijavice mozu dovolit. Vedia ze najdi vzdy dalsieho co si usta neotvori a bude drzat aj ked ho budu palicou bit. Cest slusnym zamestnavatelom!

eeffka
17. dec 2015

@tomasko9 no ak si jej doklad nedala ku mzdovym podkladom mozes byt rada ze ti dali len ospravedlnenu neplatenu nepritomnost, u nas by si mala Acko.... trosku nechapem ako "spatne" to chces dokladovat, ved ak si tam bola mala si dat doklad na druhy den...

dadis
17. dec 2015

Ja som teda na celodennom ošetrení ešte nebola. Pokiaľ viem, tak máš nárok ísť k lekárovi iba na nevyhnutný čas a potom prísť do práce. Potvrdenie by malo byť samozrejmosťou. A teda tiež by malo byť voči zamestnávateľovi slušné si vyberať dni, keď lekár pracuje poobede. Ja som tiež zamestnanec, ale nedovolila by som si ísť na celý deň k lekárovi - je jasné že tam stráviš v najhoršom prípade pár hodín, nie je dôvod zvyšok dňa neodpracovať.