Zápočtový list. Mali by tam byť všetky praáce?

zuzana2706
13. apr 2009

prosim vas neviete mi poradit?
prave som skoncila svoje tretie zamestnanie a na zapoctovom liste mam napisane iba kolko som odpracovala u posledneho zamestnavatela.
nemalo by tam byt spocitane vsetko, vsetky roky co som spolu odpracovala?

dakujem za radu

alexandra
14. apr 2009

Ano, alebo by Ti mali odovzdat to, ktore si im davala.

zuzana2706
autor
14. apr 2009

existuje nejaky paragraf, na ktory sa mozem odvolat, ak chcem aby mi byvali zamestnavatel do zapoctoveho listu zapocital aj predchadzajuce roky? ved kym pojdem do dochodku nemozem tam ist s 50 zapoctovymi listami len preto ze zamestnavatelia mi to tam nezapocitali

alexandra
14. apr 2009

mozes ho o to poziadat.. v ZP nic take presne nie je, ale precitaj si ho pre istotu.. (www.zbierka.sk)

evita1
14. apr 2009

nie je to až taký problém, že ti to tam nenapísali. Mohlo sa stať, že už v tvojom predchádzajúcom ZL neboli zapísané všetky tvoje odpracované roky. Do budúcnosti odporúčam nikdy nikomu neodovzdať originál ZL, VŽDY odovzdať iba kópiu. Sociálej poisťovni zatiaľ nikdy nevadilo, že niekto odovzdal čo i 5O ZL

mastulka
15. apr 2009

prene tak ako pise evita, pracujem na mzdovom a personalnom tak viem 🙂 zamestnavatel ti nemusi zapocitavat predchadzajuce obdobie, ide o to, ze sa nepodpise pod to ak nejaky predchadzajuci zamestnavatel zle spocital roky, alebo si zamestnanec nevydokladoval vsetky zapoctove listy. takto zodpovednost za zle spocitane roky prebera sam zamestnanec a nie zamestnavatel, zamestnavatel potvrdi a zodpoveda len za dobu odpracovanu u neho. a dalej NIKDY neodovzdavaj nikde ani na uradoch original zapoctovych listov, ten nepustaj z ruky, ked tak nech si spravia kopie, ale nikdy nedavaj originaly 😉

zuzana2706
autor
22. apr 2009

mam este otazku, tak nakoniec mi firma dala zapoctovy list kde mi spocitala aj predchadzajuce odpracovane roky u 2 predoslych zamestnavatelov, ale nedala mi original zapoctoveho listu od posledneho predchadzajuceho zamestnavatela, je to problem? musim ho mat alebo maju narok si ho nechat?

este mam jednu otazku, vo firme som skoncila k 31.3.09, musia mi dat aj potvrdenie o zaplateni dane za rok 2009? neviem ako sa to tlacivo nazyva, dakujem za info

juja
22. apr 2009

Zuzana ja v našej firme započítavam do záp. listu len obdobie ktoré pracoval zamestnanec v našej firme. Keď mi donesú ZL z predchádzajúcich zamestnaní tak si ich odfotím, ale originál vraciam naspäť, ale ako píšem ZL vystavujem len za obdobie, ktoré odpracovali v našej firme. Čo sa týka potvrdenia o príjme za obdobie 1-3/2009 to ti samozrejme musia tiež vystaviť.

zuzana2706
autor
22. apr 2009

dakujem velmi pekne

pigie
10. júl 2011

A co robit v pripade ze stratim zapoctovy list, alebo mi nebol vydany?

gapa
13. júl 2011

@pigie
skúsiť ho vyžiadať alebo požiadať na SP o potvrdenie doby poistenia u daného zamestnávatela. Ale netuším v akej forme by ti to mohli dať. Možno celkovo prebeh tvojich poistení (príhlášok a odhlášok) v soc.poisťovni s uvedením názvov doterajších zamestnávatelov.
Skús cez poradnu na stránkach soc.poistovne sa spýtať, kde v soc.poistovni (oddelenie) by si si mohla žiadať neičo také, ako potvrdiť dobu poistenia u daného zamestnávatela.

sisaha
16. júl 2011

@pigie ja som takto minule tiez zistila ze nemam zapoctovy list z prveho zamestnania. Napisala som im doporuceny list, kde som uviedla v ktorych rokoch som u nich pracovala a poziadala o vydanie duplikatu. bez problemov mi ho vydali..

jolly84
7. máj 2012

ano, musia Ti odovzdat ten, ktory si im dala Ty pri nastupe do prace a dopisu Ti odpracovane roky u nich 😉

ksenyia
12. apr 2013

@juja ahoj vies mi prosim poradit skoncila som pracovny pomer 2.4.2013 a 3:4:2013 som sa sla evidovat na UP.dala som im vypoved ale započtovy list som este nemala.tak sme sa dohodli ze 17.4.2013 im ho donesiem nakolko mi ho uctovnicka slubila vydat do 10.4. no zrazu tvrdi ze mi ho nemoze vydat ze az v maji.lebo ze som este 1.4 a 2:4. zamestnancom.uznaju mi nieco take na urade prace?do kedy mi ma vydat vsetky papiere uctovnicka?velmi pekne dakujem za odpoved.