Zber ovocia v zahraničí - skúsenosti

nellys111
17. apr 2018

Ahojte, chcela som sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti so zberom ovocia v zahraničí cez leto ako brigádu na nejaké dva týždne. Na destinácii nezáleží, môže byť napr. Rakúsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko,... Všetky informácie či už o agentúrach alebo o vybavovaní si vecí na vlastnú päsť, by veľmi potešila. Budem vďačná za akúkoľvek info 🙂
Ďakujem

truthy
18. apr 2018

Bola som raz v Nemecku na uhorkach, cista katastrofa, rada som bola akurat za tu vyplatu. Ubytovanie nebolo take strasne akurat tam bola kupelna spolocna pre vsetkych takze to mi trochu vadilo a mala som vyrazky na rukach z rukavic, akoze priznam sa, ze som tam dost plakala :D Ale teraz sa uz na tom smejem viac menej, bol to riadny zazitok :D A zase o sklenikoch s paradajkami som pocula, ze je tam take teplo, ze tam vsetci chodia bez triciek, bez plaviek, bez nicoho :D

radolina
18. apr 2018

Co ja viem, tak sa da akoze pekne zarobit ale sa aj riadne namakas a co sa tyka ubytovania a stravy nesmies cakat nejaky luxus

lululilien
19. apr 2018

Kamarátky chodievali v lete do Španielska na jahody. Hovorili že to tam je makačka, ale ževraj im bolo super. Hacienda ako z telenovely a majiteľ ich kontroloval na koni😂.

nellys111
autor
20. apr 2018

A viete poradit ako konkretne sa k tomu dostat? Ci kontaktovat agenturu (ak hej, aku) alebo ako sa to vlastne riesi

deeena
23. apr 2018

Myslím,že agentúru nie. Asi mať šťastie...poznať niekoho kto chodí na také zbery. Ja mám kusek Rakúsko mi sme jezdili na jabka,na jeseň. Kusek za Hohenau

lenocka123451
24. máj 2018

Dobry den aj ja hladam pracu na zber ovocia to je jedno kde ak budete vediet kludne piste alebo ja napisem.

hany127
12. aug 2019

@deeena mozem sa prosim vas spytat kde konkretne kusok od Hohenau ste chodili na tie jablka??

domca0396
16. apr 2020

@lululilien Ahoj. Vedela by si mi dať nejaký kontak na ten zber jahôd do Španielska. Dakujem

domca0396
16. apr 2020

@deeena Ahoj. Aj teba by som chcela poprosiť ak máš a mozes dať kontak na ten zber jabĺk do Rakúska bola by som vďačná. Môj mail: gajdosova.nika@gmail.com

deeena
16. apr 2020

@domca0396 vy ste až zo Žiliny? My sme okres Senica.

domca0396
19. apr 2020

@deeena Nie som priamo zo Žiliny bývam v Bytči

deeena
6. máj 2020

@hany127 Wilfersdorf

deeena
6. máj 2020

@domca0396 to by ste mali od ruky,od nás cesta tam trvá cca hodinu,už minuli rok začali na pol8 chodit

kiaraoo7
29. jan 2021

@truthy môžem sa opýtať prosím vás nevolalo sa to Kühne? Bola to nemecká firma v ktorej sa krajajú uhorky a pod.?