Živí vás tvorivá práca - vaše hobby?

sumalee
4. apr 2022

Ahojte,zaujímalo by ma ci je tu niekto kto napr.odisiel z klasickej práce ktorá ho viac vyčerpávala ako mu dávala,a dokáže sa teraz uživiť niečím tvorivým,to je jedno ci háčkovanim,pečením,vyrabanim šperkov proste čokoľvek, kedy má človek svoj flexibilny čas a robí keď chce. Ako napr.ludia na sashe,samozrejme neviem ci to je ich jediný príjem,ale asi tomu venujú kopec času tí čo tam majú veľa výrobkov. Ja by som chcela strašne tvoriť ale popri práci ktorá má strašne vyčerpáva,dcére,domácnosti atd na to nemám už vôbec čas ani energiu. Niekedy som verila ze môže prísť deň kedy budem sama sebe pánom a živiť sa tým co by ma bavilo ale no je to asi len ilúzia. Ďakujem za vaše odpovede 🙂

lauriinkaa
4. apr 2022

@sumalee áno, moja vášeň a láska. Predtým som učila a teraz navrhujem interiéry 🙂 nie je to síce ručná práca, ale tvorivá je 😁

spadnutaslivka
4. apr 2022

@sumalee ilúzia ani tak nie je to, že by ťa to uživilo, ale že si myslíš, že robíš kedy chceš... Ak ťa to má uživiť, musíš robiť častejšie, nie len keď sa ti chce 🙂 ale dá sa. Aj závisí, čo konkrétne by si robila, aké originálne a za koľko. Napr. ako lauriinkaa navrhuje interiéry, tak tam asi nemá extra vstupné náklady (jasné, že treba pc, programy a pod., ale keď vyrábaš niečo, tak zakaždým nakupuješ materiál, z ktorého danú vec vyrobíš). Čím bežnejšia vec to je, tým ťažšie si obhájiš poriadnu sumu, ktorú si vypýtaš. Keď budeš pýtať málo, neuživí ťa to alebo budeš robiť skutočne celé dni.

luccija
4. apr 2022

@sumalee kamarátku živia torty, zákusky..pracovala v banke a časom odisla....také, že spravíš veniec na dvere minies materiál nevieš kedy predas...tortu spravíš predas.