Živnosť počas rodičovskej dovolenky

natalia912
28. jan 2013

Mamičky, zaujímalo by ma, či sa tu nájde niekto kto by mi vedel poradiť ohľadne založenia živnosti počas rodičovskej dovolenky a odvodov. lebo už mi haraší z toho všetkého čo som prečítala. ani neviem ktoré všetky inštitúcie mám pobehať od sociálnej po zdravotnú poisťovnu, cez urad práce, daňový úrad...prosím pomôžte

evita68
28. jan 2013

@natalia912 navštíviš živnostenský úrad, ten ťa pri zakladaní živnosti nahlási na zdravotnej poisťovni a aj na daňovom úrade /nezabudni si tam doniesť číslo účtu, ktoré budeš používať na podnikanie/.. sociálnu poisťovnu zaťial neriešiš..
odvody budeš platiť iba zdravotné

natalia912
autor
29. jan 2013

@evita68 Ďakujem :D si poklad :D

fnukkacikk
11. mar 2013

ahoj...chcem sa opytat.som na rodicovskej dovolenke do februara 2014.mam trvaly pracovny pomer u zamestnavatela od roku 2007.ale nepracujem.chcela som teraz zacat pracovat na dohodu,no pokial nezarobim minimalnu mzdu,tak sa mi to neoplati,lebo ak by som nahodou do toho februara 2014 uz nepracovala,skoncil by mi rodicak,a skoncil by aj TPP,tak by mi bola vypocitana podpora z tej dohody.a to si nemozem dovolit riskovat co sa tyka financnej stranky.takze pracovat na dohodu nepripada do uvahy.tak rozmyslam,ze na zivnost.musim teda platit zdravotku???viem,ze nesmiem prekrocit 2918e rocne,aby som nemusela platit socialne odvody.chcem sa opytat.chcem sa opytat,kolko stoji zalozenie zivnosti???mozem ju zrusit kedykolvek,alebo su tam nejake podmienky???stoji nieco aj to zrusenie?a co ak ju teda zrusim v tom februari 2014,zostanem nezamestnana,z coho sa mi bude pocitat podpora a tiez ten rok,co budem mat tu zivnost,tak mi bude ratany normalne aj do dochodku???a tiez ako to vyzera z danovym priznanim v tom roku 2014?to si mam cely ten cas setrit,aby som ho mala z coho zaplatit?ci ako to je? mam vela otazok...🙂 dakujem velmi pekne za skoru odpoved...