Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Živnosť popri materskej dovolenke

aicha15
11. júl 2014

chcem sa opýtať mamičiek ktoré podnikajú na to ako je to so živnosťou popri RD a MD. Som momentálne živnostníčka popri zamestnaní. S odvodmi je to teraz tak že do sociálnej poisťovne zatiaľ nič neplatím a v zdravotnej poistovni som si bola nahlásiť 14% ktoré odvediem potom v januári zo zisku. Chcem sa opýtať ako to bude potom keď budem na RD a neskôr na MD, nemusím odvádzať poplatky, alebo si mám radšej živnosť pozastaviť od septembra. Prosím mamičky ktoré podnikajú aby mi poradili, napíšte aj IP.

Ďakujem

petrikam
11. júl 2014

Ahoj, najskôr nastupuješ na MD, až potom na RD. Živnosť zatiaľ rušiť nemusíš, počas materskej za teba odvody platí štát a potom počas rodičovskej ak by ti na základe tohtoročného daňového vyšlo platiť odvody do sociálnej poisťovne, stačí, keď napíšeš čestné prehlásenie, že nevykonávaš činnosť. Do zdravotnej ale toto prehlásenie nestačí, tam sa budeš musieť ísť po materskej spýtať, či ti vychádza platiť, pravdepodobne áno.

aicha15
autor
13. júl 2014

ok ďakujem, vôbec mi neprišlo upozornenie že to niekto komentoval. Odhlásim sa až od 1.1 2015 aby v tom nevznikali zmätky a po nástupe do práce si ju opäť obnovím.

@petrikam