Živnosť versus spoločnosť s r.o.

fialoocka
22. jún 2013

Prosím vedeli by ste mi "po lopate" poradiť, aké sú vyhody pri založení s.r.o? Manžel je živnostník, mesačný platca DPH....podniká v autodoprave a výkopových prácach a kamarát mu radí, aby založil s.r.o.......ale ak by založil, potrebuje sa stať platcom DPH....čo nie je autamatická záležitosť zo strany DÚ. Čo by potreboval doložiť, aby sa ihned po založení s.r.o. stal platcom DPH?

cicamica1980
23. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

prve co ma napada: neruci celym vlastnym majetkom pri s.r.o. iba do vysky zakladneho imania

dadika2504
23. jún 2013

1. pri s.r.o. ručí iba do výšky základného imania.
2. pri exekúcii mu zoberú len majetok s.r.o.
3. pri živnosti ručí celým svojím majetkom, teda aj tým, čo je vaše spoločné.
Pri založení sro môže daňový úrad požiadať o dobrovoľné platenie dph, pričom im predloží aj podnikateľdký zámer, kde opíše svoje zámery do budúcnosti a ako to ovplyvní jeho zisky.Je dobré doložiť k toumu aj zmluvy, prípadne predbežné zmluvy o budúcej zmluve, aby videli, že bude mať odberateľov a teda aj budú vystatvované fa. Väčšinou dú vyjde v ustraty, nakoľko sú v tom prachy, ktoré bude platiť im.

jaduska
23. jún 2013

@fialoocka ja si myslím, že ak doloží faktúry zo svojho doterajšieho podnikania, že tie obraty tam sú, tak by mu mohol DÚ akceptovať žiadosť od začiatku podnikania....

hradnapani
23. jún 2013

@fialoocka s.r.o. je viac vyhodnejsia, a ak si ju chce zalozit, nech sa poponahla, lebo od jesene bude jej zalozenie ovela drahsie , viac tu http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-riadenie...

fialoocka
autor
24. jún 2013

@cicamica1980
@dadika2504
@jaduska
@hradnapani ďakujem Vám dievčatá za radu....takže mm začínam nahánať, aby založil s.r.o......a ja mám od februára neplatenú predlžen rodičovkú dovolenku, lebo nemám inú prácu a bolo pre nás výhodnješie keby ma zamestnal, alebo založiť tu s.r.o. spolu?

dadika2504
24. jún 2013

1. založiť sro môžete aj spolu. Buď tam budeš potom aj zamestnaná a budeš poberať plat, budeš zamestanec a musíš odvádzať odvody. Alebo budeš napr. jedna z konateľov a nemusíš poberať plat a nebudeš odvádzať za seba odvody. Alebo budeš len spločník.
2. sro založí len tvoj muž a teba zamestná a bude platiť za teba odvody.

V podstate to bude všetko to isté, je len na Vás, ako sa rozhodnete. Buď chceš byť len zamestatnec alebo spolumajiteľ, prípadne konateľ. konateľ potom znáša aj prípadné dôsledky.

viva13
21. mar 2014

ahoj, prosím poradíte mi? ako zistím či s.r.o. čka je alebo nie je pladcom DPH? Mám k dispozícii meno spoločnosti, meno konatela a ICO.

fialoocka
autor
7. máj 2014

na stránke http://www.zrsr.sk/ , alebo http://www.orsr.sk/ sa nedá zistiť?

@viva13