Zle som si vybrala dioptrické okuliare

eminka7
19. okt 2013

Ahojte baby ☹ vo štvrtok som si kúpila nové diopt. okuliare, ale po dvoch dňoch som doma usúdila, že sa mi absolútne nehodia, som v nich hrozná, nesedia mi k tvári atď... Myslíte, že keby som išla do optiky s tým, že by som ich vymenila za iné a prípadný finančný rozdiel doplatila,tak by mi to uznali? nové si kupovať nechcem, to by boli vyhodené peniaze, ale tieto...no to je tak, keď ich vyberám slepá 😠

sisaha
19. okt 2013

@eminka7 a predavacka neporadila? Urcite sa do obchodu vrat a skus vymenit, len obavam sa ze skla si budes musiet nanovo zakupit, kedze ich robia presne na okuliare.

eminka7
autor
19. okt 2013

@sisaha no uz prezijem dalsich 17€ za skla 😒 a predavacka...nejak ani neporadila...mala akurat vela prace,tak bola viac-menej pri obruse skiel...

terezka1947
19. okt 2013

@eminka7
@sisaha no,v optike by mali byt optici,nie predavaci....a ked si na taku osobu natrafila,hmmm...skoda 😒
mali ti dobre poradit,resp.mala si si nechat od nich poradit.
ale pokial chces vymenu-malo by to ist,ale urcite si budes musiet zaplatit nove sosovky...inak by ste sa dohodnut mohli-zalezi od optiky 😉

gretka2
20. okt 2013

Skus sa spytat, ram by ti mozno vzali spat, ale skla urcite nie.
Ja mam tiez doma okuliare, ktore som si kupila trochu unahlene, dala som sa zlakat na zlavu v jednej optike, a nesla som do mojej osvedcenej 😖 Radsej si odvtedy zaplatim viac, a idem do tej "mojej",ak viem, ze mi naozaj vie poradit. Pani v optike mi venuje naozaj dost casu, poskusala som si snad vsetko, co by sa mi aspon trochu mohl hodit (a to je tusim najvacsia optika na SK, takze toho bola spusta). Nesnazila sa mi nanutit tie najdrahsie ramy (ale aj tak radsej dam na kvalitu). Dokonca ma pofotila v okuliaroch, z roznych uhlov, mohla som si to sama porovnat, v com si aj ja pripadam lepsie, aj ked ona naozaj vie poradit, ci treba nieco vyraznejsie, alebo jemnejsie k tvari.
Tu ti asi neporadime, naozaj sa musis ist spytat, ale je mozne, ze sa bude vykrucat a nebude ti chciet "reklamaciu" uznat. V kadom obchode musi platit nejaky reklamacny poriadok. Aj podla mna by ti ho mali vziat spat, ale nove skla si budes musiet zaplatit znovu.

eeffka
20. okt 2013

@eminka7 no mozu, ale nemusia...

eeffka
20. okt 2013

@gretka2 preco povazujes za "reklamaciu" ze sa pani nepacia? ak su funkcne nevidim dovod a je to len na dobrej voli

gretka2
20. okt 2013

@eeffka preto som to dala do uvodzoviek, lebo to nie je reklamacia v pravom zmysle (pokazenie a tak). Byva predsa nieco take ako "pravo na odstupenie od kupno-predajnej zmluvy". Pozerala som na niektorych online optikach, a tak to bolo popisane tak, ze to ide do niekolkych dni. Tak v "kamennej optike" by to asi tiez malo ist. To musi ona skusit, a zalezi naozaj len na ochote predavajucej.

eeffka
20. okt 2013

@gretka2 v online obchodoch je toto 7dnove prave z dovodu ze nemas moznost tovar odskusat nazivo, ja naozaj nechapem ze si niekto kupi okuliare a doma zisti ze nedobre...
okuliare mam a ked som ich vyberala pochodila som asi 13 optik a mala na ksichte asi 150ramov a kupila som ram po asi 4skuske a 10fotkach. to nei je vec za 2ecka, ze vbehnem, vezmem a utekam
a zeby predavacka mala radit.... no moze ale nemusi, vkus je vysoko subjektivna vec, ja osobne si myslim ze vyzeram s okuliarmi ako idiot ( aj s takymi za 350e) tak som sa teda nachodila, aj ked mi vsade daco chvalili

eminka7
autor
21. okt 2013

tak baby, ja som taka rada,ze som nakupovala v tej optike :D predavacka mi s radostou okuliare vymenila za ine, aj ked ona mi stale tvrdila,ze mi sadnu,ale moj pocit z nich nepustil, no a dokonca neplatim ani za nove skla,ide vybrusit tie,kt. boli v tych okuliaroch, co som vratila 😉

janicka648
Odpoveď bola odstránená
Zobraz