Zlé vzťahy s kolegami

20. máj 2022

Baby, potrebujem sa asi len vykecat. Máme čisto ženský kolektív v práci a som tam najkratšie. Ale ako jediná mám vzdelanie adekvátne tomu čo robím, čomu zodpovedá aj vzťah šéfky ku mne. Od začiatku sa so mnou radi o budúcnosti firmy, berie ma na meetingy, konferencie a necháva mi priestor. Som matka samoživiteľka a v tomto mi tiež vychádza v ústrety. Do firmy som prišla na zastupovanie, ale žene, ktorá bola na tom mieste predomnou už zmluva skončila (bola na dobu určitú). Teraz sa však blíži rozhodovanie sa o tom, či mi zmluvu predlzi (už na dobu neurčitú) alebo čo ďalej. Takisto sa ozvala aj tá exkolegyna, že ak by bola možnosť, chce sa vrátiť. A začalo sa peklo. Najprv mi kolegyne robili naprieky pri dátumoch veciach (dávali podujatia na rovnaké dátumy ako ja), potom pri objednávkach a dnes som zistila, ze si ma aj blokli na sociálnych sieťach. Budúci týždeň mám tour de lekári a samozrejme, naraz sa nenašiel nikto, kto by za mňa urobil jeden úkon. Na poradách sa pýtajú, kedy sa vráti XY a či pre ňu naozaj nemajú miesto. Dokonca dnes padla otázka smerom na mňa, či sa nechystám na materskú. Akože baby, mne je z toho strašne smutno, nerobím nič zle, neintrigujem. Na druhej strane viem, že do očí sa navzájom usmievajú a za chrbtom jedna druhú ohovára.

dagmarovita
20. máj 2022

aj mne je z toho smutno, si sikovna, pohovor si s veducim o tomto, nech vie o tom a nebudes prva ktora za šikanu odisla z prace.

zmrzlinka2021
20. máj 2022

Neries.
Rob si kvalitne svoju pracu, bud mila, ustretova.
A je na sefke, ako sa s tym vysporiada, aka je líderka, a či je vobec schopná.
To ak sa správajú kolegovci, to vypoveda jedine o nich, ty tam nie si pre nich, ale preto aby si odviedla kvalitnú prácu. A ak nebudu spolupracovat, treba to riesit so sefkou - ona je tu od toho, aby si urobila poriadky.

marca12
20. máj 2022

Ked budete mat spolocny meeting,ozvi sa. Povedz im slusne,co mas na srdci,ze nikomu si neprisla zobrat miesto a ked oni maju nieco proti tebe,je to ich problem. Takisto by im aj sefka mohla dohovorit

komplikovana
20. máj 2022

je mi smutno aj za teba. Pracovat v takom kolektive je katastrofa. Co sa tyka osobnych veci (ohladne materskej ) sa kolegyne nemaju co starat. Ja nechapem tie zeny, preco to robia, co z toho maju. Uvidis ako sa veduca rozhodne a ako bude pokracovat atmosfera v kolektive. To ci pride ex-kolegyna nie je v tvojej moci. Skus sa nad tym povzniest, pripadne ak by to zachadzalo daleko, treba riesit so sefkou. Budem drzat palce.

petronellla87
20. máj 2022

Verim ze ti to je luto ale povedz si....ty nie si v praci preto aby si si hladala kamosky, tie mas inde...rob svoju pracu, bud mila...a chod domov...drzim palce 🙂

luccija
20. máj 2022

Veď tej kolegyni skončila zmluva nie?
Si šikovná a riaditeľku zaujíma tvoj názor, máš vzdelanie aké potrebujú neboj sa predĺži Ti ju..kolegyne závidia.Zensky kolektív je zlo nikto ma nepresvedčí o opaku🙂zákerné, zlomyselne, závistlive, náladové...celkovo vzťahy medzi kolegami sa veľmi zhoršili.Uz aj môj muž sa sťažuje a to je flegmatik a jedným uchom dnu druhým von.

autor
20. máj 2022

Ďakujem baby. Ja si to uvedomujem, nepotrebujem ich ako kamosky. Na druhej strane, strašne ma zožiera, keď ráno spolu kavickuju, rozprávajú sa, idú spolu na obed. A ja som stále "zabudnutá" v kancelárii. A ak náhodou aj idem k nim alebo okolo nich, tak stichnu, alebo sa začnú rozprávať o počasí. V práci trávime tretinu života, no najhoršie je, že ja si v našom regióne veľmi vyberať nemôžem. O to viac som rada, že mám prácu, ktoru som študovala.

Šéfka to už asi aj vníma, dnes mi napr.pri odchode vravela : "Nebuďte smutná, život ide ďalej." Ja nechcem byť tá, ktorá bude donášať, ale zase neviem, či sa dokážem až tak odosobniť.....

zmrzlinka2021
20. máj 2022

@autorka
Neber na ne ohlad.
Ty predsa im neublizujes, nespiclujes, nesnazis sa hladat moznost ako ich ztrapnit a neviem co.
Ty si fakt nemas co vycitat.
Pravdepodobne su to nestasne osoby, treba fakt ignorovoat. Prist do officu, pozdravit sa, makat, ked mas kolacik - ponuknut, proste byt prijemnym clovekom ale nepchat sa do zadku, nevnucovat a nehladat v nich kamaratky.

V pripade zasahu do prace v akejkolvek forme kontaktovat hned sefku.
Toto je udel sefov, manazovat ludi, riesit problemy.

7lenka11
20. máj 2022

Úplne ťa chápem. Tiež robím v ženskom kolektíve, nerobíme si takto naprieky, ako to ty popisuješ, ale tiež zažívam faloš, ohováračky a taký ten typický ženský kolektív, v ktorom sa riešia strašné hlúposti a niekedy je to stret eg. Pred pár rokmi som zase robila v čisto mužskom kolektíve a dodnes na ten kolektív nedám dopustiť.. Skvelá atmosféra, žiadne ohováračky, kopec srandy a pevné vzťahy doteraz.
Kašli na to, ony nie sú tvoja rodina, ani kamošky na život a na smrť. Choď do práce, odrob si svoju robotu a bež domov. Ak to bude dlho na nevydržanie, išla by som odtiaľ preč, už len pre tvoje psychické zdravie.

heidy222
20. máj 2022

Urcite sa neznizuj na ich uroven- lebo tam ta prevalcuju dlhorocnymi skusenostami 😊

1gramofon
20. máj 2022

Ja sa ti nedivim. Je to otrasný pocit byť v takomto kolektíve. Ich správanie je neprofesionálne a to s nadriadenou môžeš prebrať aby ich usmernila. Samozrejme nedonuti ich aby ste si rozumeli, ale môže sa stať, že po dohovore s vedúcou sa tam nájde aspoň jedna ktorej dôjde v hlavke, že to preháňajú. Ja by som sa im nevnucovala, len slušne pozdraviť a robiť si svoje. Ak budú milé, bola by som aj ja, ale nevyhladávala by som ich spoločnosť, pretože o tu zatiaľ nestoja

mogaa
21. máj 2022

no to máš ešte fajn, že sú protivné len za chrbtom...ja mám v práci kolegyňu ktoré je na mňa protivná "do očí", ak niečo potrebujem, neochotná, nepríjemná, ak niečo poviem - otočí to proti mne a urobí zo mňa sprostú....ostatné kolegyne vidia aká je na mňa, ale s nimi problém nemá, tak sa do toho nechcú miešať.....no buď to vydržíš alebo si hľadaj inú prácu.....