Zlý kolektív v práci. Ako sa zachovať?

funilieta
1. dec 2008

tento problem sa netyka mna, ale mojej sestry. Pracuje ako uctovnicka v jednej firme a kancelariu maju spolocnu 4 uctovnicky. Sestra je tam nova,a je aj mladsia o dost od nich. Vkuse vsetko co sa stane ze, tak jej pripisuju vinu, vkuse ju ohovaraju a chichunaju sa ako chudery. Rozpravaju v hadankach a proste neda sa to s nimi vydrzat...poradte prosim...sestra je velmi nestastna ale praca sa jej velmi paci... nechcela by ju stratit, hladala ju totiz dlho

bubba
1. dec 2008

na to nie su rady musi sa tvoja sestra len obrnit ak tam chce pracovat

denduska
1. dec 2008

nech sa na nich VY_ERIE!!!! Neznasam take sposoby! 😠 Zakomplexovane tetky betky, asi jej zavidia ze je mlada a pekna. Tu asi nic nepomoze len sa od toho odosobnit, teda ak nechce prist o pracu...... casom ich to prejde, nech sa neboji...hlavne nech to na sebe neda poznat ako ju to trapi..len by prilievala olej do ohna....bude to tazke asi zo zaciatku..ale nech sa nevzdava 😉

bibinka
1. dec 2008

pár rád- nehovoriť nič!!!! o sebe, baviť sa len a len o práci. Narážky ignorovať a nesnažiť sa k tým husiam dostať do úzkeho vzťahu. Podľa všetkého sú zakomplexované a nevraživé(mám aj ja takú skúsenosť 😝 ), len závidia. Netelefonovať obšírne ak jej zazvoní mobil. Husi totiž dokážu neuveriteľne nafúknuť aj nepatrnú poznámočku blízkej osoby do telefónu. Porozprávať sa so šéfom ohľadom práce, že si je vedomá, že je tam nová a nechce odísť, ale že kolegyne sa správajú dosť nevhodne a preto sa jej ťažšie pracuje. Nehovoriť nič konkrétne,len okruhovo.
Husi sa spamätajú pokiaľ uvidia, že so sestrou nič nepohne a že tam teda zostane.
Pri najbližšej príležitosti ak ju zhodia pred šéfom alebo nadriadenou, tak sa otvorene aj pred ňou opýtať, prečo neustále vyhľadávajú na nej chyby,pretože nie si ich vôbec vedomá. To ich zahanbí a odzbrojí. Pokiaľ je nadriadený normálny, tak bude nad ňou držať ochrannú ruku.
Držím sestre veľmi palce. Nech sa nebojí, hlavu hore, ak si chce miesto udržať, nech zabojuje. 😉

bambusko
1. dec 2008

chodila som do prace, kde bolo dennodenne dusno, konflikty, problemy vdaka sefke 🙄 vydrzala som tam 8 mesiacov, za tu dobu som zaucala 10 ludi na to iste pracovne miesto, vzdy po 2-3 tyzdnoch odisli v skusobnej dobe. ja som kazdy den prisla domov a hodinu nadavala a vybijala si zlost a rano po prebudeni bola prva myslienka - fuj, musim ist do prace 🙄 som sa na to vybodla, presne ako radi denduska, ved to je na psychiatriu. vztahy v praci su velmi dolezite, ved s tymi ludmi travis niekedy viac casu ako s vlastnou rodinou 😒

funilieta, mozno sestru skusaju, kolko vydrzi a provokuju zo zabavy. skusila im povedat, ze sa neciti dobre kvoli ich spravaniu? ze je nova, paci sa jej tam a nechce, aby si navzajom zneprijemnovali zivot? ak maju co len trosku rozumu, mohlo by to zabrat, ked to povie otvorene a nebude im to tolerovat. ak to nema cenu, su to fakt chudery a nema zmysel nicit si vlastne zdravie kvoli 3 tavam. lebo podla mna ich to casom neprejde. a sefovi by som to povedala len pri odchode, lebo si narobi este viac problemov ☹ intrigy su strasna vec a je predsa dospela osoba, co sa vie postarat o seba 🙂

kveta
1. dec 2008

Obrátiť sa na nadriadeného, aby to zastavil. Ak to nezastaví, odísť. Radšej prísť o zaujímavú prácu ako o zdravie. Lebo zdravie to spravidla odskáče...

susik77
1. dec 2008

baby, ja som to tiez zazila v praci, sefka to ticho tolerovala-tu jednu osobu, co to organizovala 😒 pretoze aj ked bola jej podriadena, tak jej pomahala, pretoze sefka napr. nevedela moc robit s pocitacom, internetom ani napr. zamknut bezpecn. dvere...no a ta kolegyna vystvala mna+ 3 ine kolegyne behom roku a pol co som tam bola+ xxx dalsich predtym a neviem este kolko potom...
ked som odisla, nasla som si zaujimavejsie miesto, kde sa mozem realizovat+ovela vyssi plat...a hlavne kluuud.
inak, casto sa sefovia robia, ze nevedia co sa deje-nechcu si rozhadzat kolektiv. citala som, ze najlepsie je odrazat utoky a riesit sit. hned na zaciatku, lebo ked to postupi, tak vtedy sa uz nic neda robit, len odist...

halienka
1. dec 2008

Tiež som zažila niečo podobné, útoky neboli priamo na moju osobu, ale celý ten kolektív bol doslova "prehnitý" ohováraním, závisťou až podrazáctvom navzájom medzi sebou. Som sa snažila proti tomu bojovať, ale keďže to nebol len jeden človek, ale väčšina kolektívu tým už bola nasiaknutá, tak to bolo ako mlátiť hlavou o múr. A nadriadený to ignoroval, jemu to bolo jedno (nedochádzalo mu to ani keď videl, že šikovní a seriózni ľudia mu utekajú...) alebo to možno nechcel vidieť, lebo nemal odvahu to riešiť. Takže som pekne krásne po čase zdupkala aj ja, lebo ako Kvetka hovorí, povedala som si, že to radšej budem nezamestnaná ako si totálne doničiť zdravie. Myslím, že je ťažko ísť samej proti viacerým, a ak tam neni podpora šéfa, tak sa určite nič nezmení. Záleží na tom aký máš vzťah zo šéfom a ako je on schopný riešiť takéto situácie. 😉

kili
1. dec 2008

ide hlavne o to, čo si myslí šéfstvo, či tie chyby robí naozaj ona, alebo tušia, že to nemôže byť všotko na ňu.
ja som tiež účtovníčka a keď som ako prvé miesto, kde som sa zaúčala dostala a robila z dvoma babami, jedna fain, kamarátime sa do teraz aj keď už spolu dlho nerobíme ale druhá na mňa začala žiarliť a tak mi furt robila naprieky. Potom, keď sa stala vec, že mala firma problémy, tak ju vyhodili 😀 . Potom som tam z radosťou robila tri roky, až kým nenastali ďalšie problémy vo vzťahoch, teraz už zo šéfstvom, tak bol čas ísť ďalej.

danuska24
1. dec 2008

my sme mali vo firme tiez pätolizacku donasacku intriganku = 3v1, donasala sefovej zene aj to co nebola pravda 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ale po tom ju sef vyhodil 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kili
1. dec 2008

ešte ma napadá situácia z filmu, júj, teraz si nespomeniem na názov. ale hrá tam lopezová a ide sa vydávať a jej svokra jej robí zo života peklo. Nie je to síce o vzťahoch na pracovisku, ale všetko sa napokon vyriešilo, keď ukázala, že je silná a že sa nedá a potom sa o tom porozprávali. Takže ja navrhujem na rovinu povedať, čo a ako, a že ona tú robotu nevzdá, no proste niečo, aby ich prinútila na zamyslenie, však ona ich pozná lepšie, čo ja tu budem vypisovať.

kili
1. dec 2008

a nechápem, že keď sa stane niečo zlé, ako môžu pripisovať vinu jej, to nemá na starosti každý svoju firmu? či je to len v jednej firme? tak nech sa dohodne zo šéfom, nech každý robí nejaký úsek a potom bude hneď jasné, že koho je čo vina.

susik77
1. dec 2008

kili-niekedy to moze byt zlozitejsie...ked som napr. nastupila do tej firmy, boli tam trochu ine procesy, tak kym som si zvykla, robila som chyby. tak mi kolegyna stala za chrbtom a kazdu chybu hned hlasila skodorasdostne na plnu hubu sefke. ale ked som potom ja kontrol. jej pracu-co sme bezne robili, nassla som jej ovela viac chyb-ona si z toho len robila srandu-vsetko obratila na vtip...

susik77
1. dec 2008

takze neda sa povedat, ze ci niekto robi pracu bez chyby, ale kto sa ako obhaji-teda kto ma ake sebavedomie...to sa mi uz viackrat potvrdilo

kili
1. dec 2008

susik, ja som tiež robila chyby, ale to sa proste pri zaúčaní očakáva 🙂 , šéfkam sa ale vždy viac spritivila tá moja kolegyňa 😀

susik77
1. dec 2008

asi ju nepotrebovali. ta moja aj kradla, aj jej to dokazali aj aj tak ju nevyhodili

asitka
1. dec 2008

ja mám tiež prácu, ktorá ma baví....ale ten kolektív čo sa nachádza na našom oddelení....a moja kolegyňa...no keby som sa rozpísala....tak by som sa nedopísala... 😀

blumchen
1. dec 2008

mam rovnake skusenosti ako niektore z vas. Pracovala som v jednej firme, kde sefka nevedela byt sefkou, za par mesiacov sa tam vystriedalo straaasne vela dievcat, a kazda odtial kvoli tej sefke odisla. Ja som tu pracu milovala, vydrzala som to 8 mesiacov, potom som tiez kvoli nej odisla, a otvorila som si vlastnu firmu, a nadalej robim co ma bavilo, a bavi, a dokonca sama na seba, takze nemam ziadnu sefku 😀

susik77
1. dec 2008

inak aj v tej mojej firme sefka nebola vobec autorita, preto tam bolo tak ....

katmi
1. dec 2008

ahojte kocky.
ja mam presne tento isty "problem"..u nas v praci to uz nieje to,co to byvalo.. ostal tam jeden jediny clovek,s ktorym je to v pohode.inak je to HRUUZA.. poviem vam pravdu,ze sa mi vobec nechce po MD nastupit do prace,ale musim.. financie tlacia,takze tam musim.. ostanem tam este tak max rok - kym mala trosku vyrastie a potom dam vypoved.. sef je taky,ze chce byt za kazdym zadobre.. a tak to potom u nas v tej praci vyzera.. co je horsie som zisila,ze kolegovi,ktory tam je necely rok prepacil taku vec, za ktoru by iny sefovia dali okamzitu vypoved.. a toto teda vobec nieje spravodlive..
presne ako napisala susik o svojej byvalej sefke,tak to iste je u nas.. sef nieje vobec ziadna autorita..kazdy si tam robi co chce.. drzala som to tam iba ja a aj robila "poriadky" a tak je jasne,ze ma tam moc radi nemaju.. ale iba urcity ludia.. a to ti, ktori si voci sefovi dovoluju strasne vela.. takze proste otras otrasnyyy..

petrulkaaa
15. dec 2010

Ahojte, pracujem v relacii Reflex na Markize a idem robit temu Intrigy na pracovisku, kde odzneju rady od odbornikov, ako tomu predchadzat a ako sa s tym vysporiadat. Potrebovala by som ale pribeh cloveka, ktory prisiel do kontaktu s intrigami na pracovisku. Ak by bol z vas niekto ochotny, prosim ozvite sa mi na mail petra.millerova@gmail.com. Dakujem, verim, ze by sme spolocne pomohli aspon trochu ludom, ktori maju takyto problem. S pozdravom Petra

jarulko
11. apr 2013

Ahojte, no napríklad ja robím u otca vo firme a robí tam aj môj brat ak ho ešte môžem tak nazvať a robí tam aj jeho žena. No takže viete si to predstaviť. Jeden čas ma nútili isť na živnosť, potom ma deptali , že chodím do práce o hodinu neskôr. Podotknem , že dceru nosím do školky a kvoli zdravotným problémom môže isť len na ôsmu hodinu a cesta do práce mi trvá 45 minút, pretože pracujem mimo nášho mesta. A stále sú tu rôzne pripomienky na moju adresu, n o proste des. Takže som prestala úplne komunikovať , debatujem len o práci. Je to smutné, hlavne ked si pomyslím , že mám iba jedného brata a takto to funguje, ale čo už. MAjte sa

majka812
25. apr 2017

ahoj🙂aj ja mam podobne problemi,majster pred problemmi zatvara oči ja sa snažim v ramci slušnosti riešiť a potom som ja ta najhoršia a ešte ktomu sa my aj vyhražaju😠a nakoniec sa kolegine namna sťažuju potom všetko rieši len somnou ale nie stymi čo by to mal☹ma sice nad sebou ešte veduceho stale rozmyšlam že to budem riešiť s majstrovim nadriadenim ale bojim sa ako by to dopadlo prosim o radu dakujem🙂