Zmena platového dekrétu bez môjho vedomia. Môže sa to?

jaja257
21. okt 2008

Ahojte babulky,
chcela by som Vas poprosit o radu. V septembri som nastupila na PN. Pocas mojej nepritomnosti mi znizili vymeriavaci platobny zaklad bez mojho vedomia. Napriek tomu ze som ho nepodpisala mi vyplatili nizsiu mzdu. Pracujem v skolstve. Platobny zaklad suvisi s uvazkom ucitela, ja mam zmluvu na plny uvazok a inu nemam, ani som nepodpisala a zrazu mam vraj uvazok na 76 %, teda znizeny. Maju na to pravo ? Alebo si mam zohnat nejakeho pravnika a bojovat o svoje pravo?

jaja257
autor
4. nov 2008

Fakt mi nikto neporadi?

lienocka235
4. nov 2008

no podla mna tu chybaju nejake info..
ak dobre chapem nastupila si na PN.. a teda moemntalne dostavas peniaze zo Soc. poistovne.. lebo PN je dlhodoba.. ako je mozne ze ti vyplatili nizsiu mzdu.. za aky mesiac.. za august?
celkom tej situacii nerozumiem.. skus presnejsie popisat...
mas zmluvy.. na dobu urcitu?
prijali na zastupovanie za teba pocas MD inu ucitelku.. ci rozhodili uvazok..
Platobny dekret ktory mas.. je platny pokial nepodpises prevzatie noveho platobneho dekretu.. len otazkou ostava ci ma vobec zmysel sa s nimi o comkolvek sudit.. ked v podstate si na PN a nastupujes na MD..

jaja257
autor
4. nov 2008

lienocka: na pn som nastupila od 2.9. a vyplata bola este za ten jeden septembrovy den, avsak na vyplatnej paske bol vymeriavaci zaklad o 5 000 nizsi ako mam na platovom dekrete. Zmluvu mam na dobu neurcitu a na plny uvazok, avsak na paske je uvazok na 76%. Namiesto mna prijali inu ucitelku (ta dala vcera vypoved) jej dali len znizeny uvazok a zvysok mojho uvazku rozhodili. Ono mi ide o to, ze tento rok konci riaditelke obdobie, v maji su volby a ked by som sa chcela vratit, aby mi novy riaditel nepovedal ze mila pani ved vy mate len ciastocny uvazok......

lienocka235
4. nov 2008

Jaja... no pozerala som pracovny poriadok skoly.. kde som kedysi pracovala.. je dostupny na nete.. a nasla som tam..
Vyučovací úväzok pre každého zamestnanca stanovuje riaditeľ školy po prerokovaní v príslušných predmetovýc komisiách. V prípade zmeny úväzku vyučujúceho počas školského roku, túto zmenu prerokuje riaditeľ v príslušných predmetových komisiách. Riaditeľ školy určuje triednictvo v jednotlivých triedach a vykonáva zmeny triednictva počas školského roka.

my sme to mali takto.. teda.. ja som to nevnimala nejako extra.. kedze mam matiku informatiku.. tak ja som vacsinou mala nadcasove hodiny..
pravdepodobne to bude tak ze uvazok navrhuje riaditel a schvaluje zriadovatel.. /mesto.. a pod../ a ty ako ucitelka .. do toho moc nemozes zasiahnut...
obratia by som sa na inspektorat prace... a riesila to cey nich.. ale mozno by bola schodnejsia cesta.. pocas MD sa aktivne zaujimat o dianie v skole.. a tak.. kontaktovat sa s nimi.. a vcas im oznamit.. ye planujes nastupit vtedy a vtedy na plny uvazok..
do riesenia pravnikom.. by som isla.. len ak by mi na inspektorate prace.. potvrdili ye tym porusiili zakon.. co podla mna nie je tak..