Zmena práce či nie?

carrot_apple
28. dec 2018

Neviem, čo mám robiť...
či ostať v terajšej práci, kde mám istotu tak na 6 rokov a možno sa firma rozrastie a bude aj v iných projektoch fungovať, je to zahraničná firma, mám auto aj na súkromné účely, mobil, ovocie zdarma, kávu čaj vodu, rôzne akcie, teambuldingy... nemôžem však v nej postúpiť, stále budem iba na tejto pozícii, plat super a zvyšujú mi ho každý rok nie len o infláciu, kolektív super, dochádzam 6km..mám pocit, že takto nemôžem ostať do dôchodku na takejto pozícii, nič sa nové neučím, mám pocit, že stagnujem...a mám možnosť ísť do práce kde bude robota istá do dôchodku no za menší plat, žiadne výhody, ani auto ani mobil, učiť sa budem furt kvôli meniacim sa zákonom... dochádzať tiež nebudem, kolektív dobrý..poraďte čo je lepšie?

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@saslavka73 tam sa skôr píše o peniazoch..

saslavka73
28. dec 2018

@carrot_apple Veď áno, ale ja tam aj toto, či ostať a prosto byť spokojný a meniť. Ja na toto poznám len jedno papier s áno a nie a svoj pocit.

romiada
28. dec 2018

@carrot_apple ved pises ze firma sa mozno rozrastie tak bude "novy vietor" vo firme,nie? A co tak hodit pokec s nadriadenym a uprimne mu priznat,ze chces viac? Mozno sa najde riesenie. Neviem teda kde pracujes a na akej pozicii, ale ak by sa dalo skor by som to najprv skusila na povodnom mieste "vyjednat" ze potrebujes nove vyzvy. A ak si v dobrom kolektive, tak to je castokrat viac ako peniaze a vsetky bonusy.

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@romiada bola som pýtať viac, plat my zvyšujú nielen o infláciu a majú rozpočet cez ktorý nemôžu prejsť, a je to "možno" nič nieje isté v stavebníctve, že dostanú zákazku a udržia sa...

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@saslavka73 keď mne to vychádza 50/50 voláko..

scarlett1410
28. dec 2018

@carrot_apple ja by som zostala..ako nestranny pozorovatel sa mi ta druha robota nepozdava..ist do niecoho s nizsim.platom a bez vyhod..kolektiv fajn? 6 rokov je dlha doba mozno sa nieco nove lepsie naskytne..a teraz mozes poradit ty mne podobnu dilemu riesim 😁

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@scarlett1410 no keď si sama neviem dať rady a ko ti poradím???ono ten plat nieje až neak rozdielny, možno 50eúr,ale keď pre mňa je asi dôležitejšie to,že v tej druhej firme sa budem furt učiť a nebudem zaostávať, čo v terajšej firme...nič sa tu neučím,stále robím dookola to isté a čo keď budem mať 50rokov a nebudem nič vedieť kde sa zamestnám?

xxxkatka
28. dec 2018

zostala by som, pokial by neprisla ponuka lepsia. Ist do horsieho alebo rovnakeho nema vyzanm.

scarlett1410
28. dec 2018

@carrot_apple tak 50 eur nie je taky rozdiel..vidim z teba ze teda chces viac tu druhu..len sa asi bojis neistoty..rozumiem aj teda tomu ucebiu..ja tiez v sucasnej sa asi uz nic nenaucim a tiez mi to vadi..

romiada
28. dec 2018

@carrot_apple ja som myslela nie viac penazi ale viac skor co sa tyka kompetencii,ocakavani, narokov, mozno aj prace 😉 🤣

alaguema
28. dec 2018

@carrot_apple veď vzdelávať sa môžeš aj po vlastnej línii a neskôr ísť do niečoho naozaj lepšieho. Zvlášť ak máš nenáročnú prácu, ktorá ta nevyžmýka na max, že sa potom už ťažko venovať nejakému učeniu. To druhé je asi štátna správa...neviem, pre mňa veľmi málo lákavá ponuka, navyše sledovanie meniacich sa zákonov sa asi nedá pokladať za nejaké naozajstné rozvíjanie pracovných schopností, alebo nadobúdanie nových zručností. Z popísaného mi to nepripadá ako nejaké terno. Skôr mi to príde, že teraz máš pomerne nenáročnú pozíciu, výhody a všetky podmienky k tomu, aby sa vzdelávala na vlastné konto a našla sa možno o tých 5-6 rokov na nejakom naozaj dobrom mieste.

tinatitti
28. dec 2018

ja osobne som riesila podobnu dilemu pred nejakym casom. Len s tym rozdielom, ze som dochadzala denne 47 km tam a 47 spat. Preto som nakoniec zvolila zmenu. No dnes viem, ze som neurobila dobre. Tato robota ma da sa povedat vobec nebavi, nie je to taka praca, aku mi na pohovoroch slubovali. Kolektiv je tu na prasky. Doslova. A sef? Skoda reci. Sice som ziskala financne a nemusim viac za pracou dochadzat, no aj tak som v praci dlhsie ako ked som cestovala takmer 100 km denne, sef je despota, ktory sa na mne cas od casu vozi a pod. Dnes viem, ze dobry kolektiv, benefity, ktore spominas a pod. su viac ako vyssi plat, ktory v tvojom pripade je dokonca nizsi. Do predchadzajucej prace som chodila s radostou, sem sa doslova musim nutit ist do kancelarie. Momentalne som tehotna - neplanovane 🙂. A moj sucasny sef mi robi problemy, nechce ma pustat na pravidelne lekarske prehliadky, hoci mam vsetky pracovne ulohy dokoncene, neuzna mi priepustku, musim si cas u lekara nadrobit a pod. Je to vecny boj a stres. Dnes viem, ze bola chyba odist z predchadzajucej prace. Co sa tyka tvojej potreby sa dalej vzdelavat, kludne to rob po vlastnej linii, nepotrebujes na to pozehnanie firmy. Postup v praci? Uprimne, pokial ta ta praca slusne uzivi a si v nej spokojna, nepotrebujes byt veducou oddelenia, ci ano? Ja som nou bola a ver mi, ze to ma rad nevyhod. Na nizsej pozicii s obdobnym platom sa citim ovela lepsie 🙂

janinah
28. dec 2018

ostala by som tam,kde si teraz tam

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@tinatitti ale je rozdiel keď ťa niekto učí z praxe ako keď sa učíš sama a na školu nemá význam ísť,to je zasa len teória, neviem, zvažujem, rozmýšľam lebo sa bojím, že čo ako napríklad 40 ročná budem robiť ak sa ocitnem medzi mladými čo vedia to čo ja,koho uprednostnia?

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@janinah s čo po tých rokoch piatich? To čo viem ja o naučí hocijaká mladá za týždeň

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@alaguema prešla som už dvoma kurzami a na nič mi to je, potrebovala by som niekoho kto mi presne ukáže prax a nie tonu omáčok a kto bude učiť konkurenciu?

janinah
28. dec 2018

@carrot_apple a na materskú sa nechystáš?

carrot_apple
autor
28. dec 2018

@janinah a aj keby, čo to zmení? To je len oddialenie toho čo raz aj tak príde

janinah
28. dec 2018

@carrot_apple príliš plánuješ...aby si nepreplánovala...máš sa ako prasa v žite,čo by iní za to dali...ale rob ako myslíš....

marion09
28. dec 2018

Dohod mi tu svoju prvú variantu a máš po probléme

tinatitti
29. dec 2018

@carrot_apple Mladí nemajú za sebou roky praxe. Ale viem, ako to myslíš. Učenie z praxe... hmmm... neviem o aký odbor ide, ale sú rôzne prednášky, semináre, cvičenia, ktoré vedú ľudia z praxe a sú hodnotné. Len treba hľadať. Každopádne, zváž si všetky pre a proti. Porozpravaj sa o tom s partnerom a potom sa rozhodni. Ber do úvahy aj tvoj prípadný odchod na materskú a pod. Ako by sa k tomu v novej práci stavali. Verím, že sa rozhodneš správne a k tvojej spokojnosti.

xxxkatka
29. dec 2018

@carrot_apple vies co ma pobavilo a vidiet, ze na druhu pracu pozeras cez ruzove okuliare? To, ze si ohodnotila kolektiv v druhej praci ako dobry. To nemozes vediet ked tam nepracujes a zistis to az po case ked tam uz si. Na zaciatku su este vzdy vsetci chrumkavi. Ty uz si vśak rozhodnuta a potrebujes len ubezpecenie, ze si sa rozhodla dobre.

carrot_apple
autor
29. dec 2018

@xxxkatka ja som tam pred 10 rokmi pracovala, takže viem veľmi dobre...

carrot_apple
autor
29. dec 2018

@tinatitti učenie z praxe: mám kolegyne, ktoré mi všetko ukážu ako a čo treba robiť, konkrétne v účtovníctve,bola som na kurzoch a nič mi to nedalo,ani na jednom nás nenaučili napríklad ako sa podáva daňové priznanie s kontrolným výkazom k DPH z faktúr, bločkov....čo kde napísať, kde odoslať...

carrot_apple
autor
29. dec 2018

@tinatitti keby náhodou som otehotnela ( som chorá) tak vterajsej práci nebude problém,ja by som sa po roku a pol vrátila, mám dve starke na dôchodku, pomôžu, len mi ide o to, že kolegyne z bývalej práce idú do dôchodku a už by ma nemal kto učiť... lebo v tejto robote robím dookola to isté, nič nové a keď by nemali novú zákazku tak po 40 tke budem nezamestnaná a budem oklieštena hľadaním práce kvôli tomu čo viem

carrot_apple
autor
29. dec 2018

@marion09 ako si to myslela?

carrot_apple
autor
29. dec 2018

@janinah veď a nejde o to každému? Zabezpečiť sa do budúcnosti a mať istotu? Mám sa dobre, uznávam,ale udržať si to tiež niečo stojí,nespekulujem, zvažujem možnosti, plánujem dopredu... každý máme na výber

tinatitti
29. dec 2018

@carrot_apple tak to ma prekvapuje, nakoľko o účtovníctve co to viem. Zrejme zle zvolene kurzy

saslavka73
29. dec 2018

@carrot_apple To čo bolo za kurzy? Však to sú také základné veci.