Zmena práce počas rodičovskej dovolenky

bizubka
27. jún 2015

Ahojte, toho času som na rodicaku, zaroven som aj zamestnana. No od 1.8 nastupujem do novej prace na TPP. So sucasnym zamestnavatelom sme sa dohodli na "vypoved dohodou". Ku ktoremu dnu by som ju mala podpisat a ci je potrebne ist na urad alebo socialku. Dakujem. A rodicak by mi mal este byt vyplacany

siska53
27. jún 2015

@bizubka ja som.menila tiez tak,lebo zamestnavatel pre mna nemal miesto. Cerpala som si este 1den dovolenky,lebo to vyzeralo,ze budem.bez prace a akosi nahoda velka,prijali ma inde a nastup chceli tak,ze som ani na urad prace nesla. Rodicak mi este ten jeden.prisiel,ten sa vyplzca pozadu,nie?
Viem,ze zvysne mi vybavovala mama,nieco potrebovali aj na socialke,nejake tlaciva a niesla mi na urad to potvrdenie,kto sa mi stara o dieta,co dovrsilo 3r. Chodia mi uz len pridavky.
Ja na tvojom mieste by som si dala ukoncit pracovny pomer den pred nastupom do novej prace. Je to jednoduchsie. Ak teda tvoj coskoro byvaly zamestnavatel bufe suhlasit,navrhla by som mu termin 31.7. N tvojom mieste

dena1973
28. jún 2015

@bizubka Dieta ma aky vek? A popri rodicovskom prispevku aj chodis do prace, alebo si len na RP a zamestnanie trva? A ak nastupis k novemu zamestnavatelovi, tak uz zacnes aj riadne dochadzat do prace + budes na RP?

bizubka
autor
28. jún 2015

S
@siska53
@dena1973 malinka mla teraz v aprili dva,v septembri ide do skolky, ja som riadne zamestnana a teraz doma na RD, len od 1.8 idem do novej prace. Nastupim a este by mi mal trvat aj RP

zalka
28. jún 2015

@bizubka plánuješ dalšie dieťa?
ak áno tak by som zo starého miesta neodchádzala, to 3 rokov si tam na RD ... a popri tom kludne môžeš pracovať v inej firme,
no ak by si otehotnela .. tak nárok na MD by si mala zo starej práce, a tiež aj z novej pri splnenej podmienke 270 dní poistenia ...
určite by som nekončila PP v starej firme na to máš rok času ...

bizubka
autor
29. jún 2015

@zalka dieta zatial neplanujeme, ale mas dobry postrech to by ma nenapadlo.

rakywanda
29. jún 2015

@bizubka
@zalka má pravdu, môžeš byť na RD (poberať príspevok), pracovať v novej práci a súčasne byť vedená v starej práci. taktiež by som neukončovala prac.pomer, nechaj si to ako zadné vrátka, nikdy nevieš 😉

luslus
29. jún 2015

Presne ako pisu baby,zo starej prace neodchadzaj. Aj ja to tak planujem. Nevies ako bude v novej,mozno sa ti pacit nebude,ked odides mas kam ist pracovat 🙂

mirkaaaa81
8. júl 2015

@luslus @rakywanda a to sa dá? byť v jednej firme vedená ako na rodičovskej a zároveň byť zamestnaná aj v inej? To potom na akú zmluvu? Pýtam sa lebo ja riešim niečo podobné....som zamestnaná, ale vyjadrili sa mi, že po skončení rodičovskej v decembri so mnou už nerátajú, ale od septembra sa mi rysuje iná práca, tak rozmýšlam, ako to spraviť, aby som dostala odstupné....lebo neviem či mi môže dať zamestnávateľ výpoved aj skôr pred ukončením RD, ked to sa považuje za ochrannú dobu....

luslus
8. júl 2015

@mirkaaaa81 jasne da, a je jedno na aku zmluvu 🙂 a k tomu odstupnemu som toto nasla na nete:
Zamestnanec má nárok na odstupné len v prípadoch, ak sa jeho pracovný pomer skončí z dôvodu zrušenia alebo premiestnenia zamestnávateľa respektíve jeho časti, z dôvodu organizačných zmien, v dôsledku ktorých sa stane nadbytočným alebo zo zdravotných dôvodov na strane zamestnanca.
Ak jej miesto bolo napríklad zrušené a zamestnávateľ nemá možnosť ju zamestnávať na inom vhodnom mieste, a to ani na kratší pracovný čas, môže jej dať výpoveď, respektíve sa s ňou dohodnúť na skončení pracovného pomeru z dôvodu nadbytočnosti. Vtedy bude mať nárok na odstupné.

mirkaaaa81
9. júl 2015

@luslus ano to čo je v zákone, mi je jasné, pre mňa by platili tie organizačné zmeny, takže nárok na odstupné by som mala, len neviem, či mi zamestnávatel môže dať výpoved aj pred skončením rodičovskej

luslus
9. júl 2015

@mirkaaaa81 nie, on ti ju da az ked ti skonci RD

mirkaaaa81
9. júl 2015

@luslus a čo v prípade ak ja chcem nastúpiť skôr, ved ja nie som povinná byť na rodičovskej tri roky, a oni už pre mňa nemajú miesto....

majusqa77
9. júl 2015

@mirkaaaa81 v starej firme mozes podpisat dohodu s odstupnym aj pocas RD. ale tak isto to mozes nechat tak a od septembra nastupit v inej firme, na riadnu pracovnu zmluvu. akurát - aby sa ti nestalo, ze budu potom v decembri chciet aby si nastupila

luslus
9. júl 2015

@mirkaaaa81 ja som to tak myslela, ze oni ti nemozu dat vypoved pocas RD ale ak ju chces ty tak mozes, len potom neviem ci mas narok na odstupne

mirkaaaa81
9. júl 2015

@luslus samozrejme, ja môžem dať výpoveď hocikedy ale bez nároku na odstupné. Len to by mi prišlo nefér, keďže oni mi už volali, že so mnou už nerátajú, tak sa nechcem pripraviť o odstupné. Ale zase nechcem čakať až do decembra, kedy mi končí rodičák, ked od septembra by som mohla nastúpiť inde, tak teraz zvažujem ako to spraviť, ako nastúpiť inde ale zároveň sa nepripraviť o odstupné....
@majusqa77 dakujem, ja som si tiež myslela, že sa to nejak musí dať, ja im asi budem musieť písomne oznámiť, že chcem od septembra nastúpiť, a oni keďže pre mna miesto mať nebudu, budú to musieť nejako poriešiť...

luslus
9. júl 2015

@mirkaaaa81 no ved nastup inde v septembri a v decembri ti hentam daju vypoved a odstupne

elly1708
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zalka
9. júl 2015

@mirkaaaa81 áno veľmi správne uvažuješ, pošli im nástup mesiac pred najneskôr ( čiže teraz je najvyšší čas ... ) a potom to treba riešiť .. že nemajú prácu pre teba aby ťa prepustili pekne dohodou s odstupným a to vieš poriešiť aj skôr ...
nespoliehala by som sa ako @luslus píše, že by ti výpoved dali v decembri, ak by sa dozvedeli že pracuješ tak by mohli ti povedať aby si nastúpila a ty by si sama musela dať výpoved .. a nedostala by si odstupné ...

mirkaaaa81
9. júl 2015

@zalka dakujem za radu, ja by som tiež najradšej poriešila tohto zamestnávatela a potom až nastupila na nové miesto, lebo predsa do decembra sa môže ešte niečo udiať na oddelení a zrazu povedia, že nastup 🙂 🙂

zalka
9. júl 2015

@mirkaaaa81 no presne ako píšeš, držím palec a oznámenie o návrate do práce treba ti poslať ešte tento mesiac ...

lllulu
24. jan 2017

@luslus
Ja tiez rozmyzlam ze sa zamestnam u noveho zamestnavatela a u strareho nebudem davat vypoved. Ale novemu mam predlozit zapoctovy list od posledneho zamestnavatela. Teda stary zamestnavatel sa dozvie aj tak, ze mam novu pracu. Ako toto vyriesit?

majusqa77
24. jan 2017

@lllulu niesi povinna zapoctovy list dokladat. To bolo kedysi - koli naroku na dovolenku. Ty mozes mat subeh niekolkych pracovnych pomerov

lllulu
25. jan 2017

@majusqa77
Dakujem pekne za odpoved. Dufam, ze mi to vyjde.