Zmena pracovnej doby mi nevyhovuje, čo mám robiť ?

8. jan 2020

Zamestnala som sa na úrade, kde som po väčšine času trávila sama, šéfka chodila 8 dní v mesiaci a aj to bolo niekedy moc. Pracovnú zmluvu mi nastavila na pracovnú dobu od 8:16.30 po našej dohode úrad otvorila od 8:15.30, keďže mám malé dieťa a prax v odbore bola som na úrad sama. Teraz zamestnala kolegyňu, ktoru učím všetko od začiatku čiže mám robotu aj s ňou a zaucanie trvá tak pol roka a ona prišla s tým, že nám rusi obednu prestávku čo aj chápem, máme sa vystriedať ale už ideme robiť do 16.00 hod. co mne vôbec nevyhovuje skrz malého a postavila má pred hotovú vec plus keď bude ona v robote čo je každý týždeň inak tak tam s ňou zostaneme, čiže neviem nikdy ako budem robiť. Robotu je slabo platená po 9 rokoch odbore mi chodí tak 580e a veľkú zodpovednosť, prácu som brala len pre pracovnú dobu a teraz neviem čo s tým. Nepáči sa mi celý prístup, nemyslím, že má vyhodi keď sa ozvem keďže nemá náhradu za mňa a ona do práce chodiť každý deň nebude určite. Tak čo mám teraz robiť? Rozmýšľam,že si nájdem aj iné miesto keby mám už tak robiť s vyšším platom.

trevis12
8. jan 2020

Ahoj, konkretne co mas robit ti nikto asi neporadi, musis sa rozhodnut sama a zvazit si co je pre teba dobre a ci ta praca aj bavi. Ja ti poviem moj priklad..zacala som robit v skolstve. Praca- tak isto nikdy neviem ci sa mi podari odist normalne na cas plus vela hodin stravenych papierovackami pripravami a vsetkeho okolo toho. Plat 500€. Ak si vezmem pracu 20hod. tyzdenne som na tom istom akurat ze by mi praca skoncila ako opustim budovu.Dotoho kolektiv nic moc. Ak by som nemala deti 100% to nerobim...preto si zvaz vsetky pre a proti...

halienka
9. jan 2020

Ja na tvojom mieste jej otvorene poviem, že bohužiaľ kvôli dieťaťu si nemôžem dovoliť takto pracovať, a teda ak trvá na takýchto podmienkach, tak si budem musieť hľadať inú prácu. Čo na to povie. Možno ak sa jej takto akoby vyhrozíš odchodom, tak to s ňou pohne a nejak to zmení v tvoj prospech, ak ani tak nič nezmení, nuž potom naozaj pohľadáš inú robotu. Veľa zamestnávateľov keď ich človek postaví pred výpoveď, tak zrazu otočia. Proste to skús a keď to nezaberie, pôjdeš preč.

ivkazba
9. jan 2020

Pracovnú dobu máš do 16:30, takže nemyslím, že ťa postavila pred hotovú vec, ak chce aby si pracovala do 16:00. Že doteraz si mohla pracovať iba do 15:30 bola jej dobrá vôla. Ak máš pracovnú dobu podľa pracovnej zmluvy do 16:30, tak môže vyžadovať aby si dovtedy aj reálne pracovala. Ak ti to nevyhovuje, môžeš ju opätovne požiadať o výnimku, ale nie je povinná ti vyjsť v ústrety. Ty si zato povinná pracovať dovtedy ako máš dohodnuté v pracovnej zmluve. Chápem, že kvôli dieťaťu to je nie ideálne, ale v tomto prípade je v práve zamestnávateľ. Takže ak ti nevyjde v ústrety, v takom prípade sa buď tomu prispôsobíš, alebo musíš hľadať iné zamestnanie.

penelope11
9. jan 2020

Je to na tebe, mozes sa ozvat, ze ti to tak nevyhovuje a uvidis co ti povie. Ako sa k tomu postavi. Skus si pozriet nieco zatial, aspon aby si mala predstavu, ci nebudes mat problem si najst nieco nove 🙂

xeniii
9. jan 2020

Keď toto je ťažko. Lebo fakt je, že nechce od teba aby si tam bola dlhšie ako je oficiálne pracovná doba. V tomto prípade myslím, že má na vrch tvoj zamestnávateľ :/

amelie2017
9. jan 2020

Kvoli pol hodine by som sa urcite neburila. Neviem, kde inde zozenies taky perfektny pracovny cas. Vsak len do 16, nie do 18 alebo viac.