Zmena zamestnávateľa počas rodičovskej dovolenky

kaaaty
15. apr 2014

Ahojte som na RD (maly ma dva roky). Som zamestnana ale vo firme sa vela prepusta preto sa nechcem vratit. Nasla som si nove zamestnanie, kde by som mohla nastupit od 1.5. Ako mam postupovat? Najskor podpisat zmluvu a potom dat vypoved? Vypoved dohodou alebo inu? A co rodicovsky prispevok, dieta pojde do sukromnej skolky. Je lepsie si vybavit prispevok na skolku? Dakujem za rady

eeffka
15. apr 2014

@kaaaty nastup do novej roboty ,pockaj mesiac ci sa ti to bude pacit a potom posli navrh skoncenia dohodou do starej firmy
v dnes nej dobe nie je problem ked mas aj 2zamestnania, nie je to nijak obmedzene, ak sa chce zamestnanec aj zodrat
rodicak ti zostane, mozno by ti bolo lepsie vybavit si príspevok na vzdalanie ci ako sa to vola ( preplacaju za to skolku) myslim ze je 230e a rodicak len 199

heln
21. apr 2014

ahojte, presne toto zaujíma aj mňa, uvažujem, že začnem hľadať prácu skôr, ako mi skončí rodičák, ale nechcem sa vrátiť do bývalej práce,
viem, že teraz sa dá pracovať popri rodičáku, takže s tým problém nevidím,
netreba to pôvodnému zamestnávateľovi oznámiť? alebo sociálnej poisťovni, alebo niekde?