Učiteľka na základnej verzus na strednej škole

mimik22
17. apr 2018

Ahojte. Chcela by som poprosiť o radu alebo názor mamičky (kľudne aj nemamičky) učiteľky, ktoré majú skúsenosť, že učili na ZŠ aj na strednej škole. Učila som angličtinu 5 rokov na strednej odbornej škole, teraz po 2 materských (druhá predĺžená) som stratila nárok na miesto. Budem si pravdepodobne musieť nájsť iného zamestnávateľa, tak premýšľam, či neskúsiť ZŠ. Vie niekto porovnať?

radolina
18. apr 2018

Ja nie som ucitelka ale kamaratka je ucitelka na strednej skole a ona sa furt stazuje a vravi, ze by sla radsej ucit na zakladnu skolu keby bolo niekde miesto, ze tam sa s tymi detmi da este ako tak pracovat, ze na strednej to uz je take drze, za chvilu o nervy pride

licona
18. apr 2018

Ja som učila na ZŠ a veru piataci, šiestaci ešte boli zlaté deti poväčšine, aj ich bavilo učivo, boli aktívne, mali rady tajničky, krížovky, ktoré si sami vytvárali na začiatku hodiny... dalo sa s nimi ešte, boli motivované, hravé. 7.-8. ročník to už boli pubertiaci najväčší. Hrôza des. Deviataci boli zas lepší, takí vyspelejší, s nimi sa tiež dalo. Ale samozrejme záleží od triedy, kto sa tam stretne, aj od toho, čo človek učí... Ja som bola na SŠ na praxi, tam jedine sa mi dobre pracovali s maturantmi, lebo to brali vážnejšie... Na SŠ po materskej nechcem ísť učiť, ak učiť, tak za mňa jedine na ZŠ. Ale niektorým učiteľom viac vyhovuje ten stredoškolský štýl učenia. Mne nie.

mimik22
autor
18. apr 2018

Dakujem za odpoved, ja som na ZS nikdy neučila, len SŠ a tam 99% žiakov boli chalani, najhoršie sa mi učilo u prvákov... S tými este poriadne trieskala puberta, tak sa bojím, ci ti siedmaci, osmaci, deviataci na ZŠ nebudú presne nieco ako prváci na strednej...

katy2015
18. apr 2018

Ja som ucila 7 rokov na SŠ (vacsinou dievcata), a teraz rok na Zš,ale keby bola moznost,idem radsej na SŠ. Ja mam skusenost s prvym aj druhym stupnom,ale na strednej sa mi zdalo jednoduchsie dohodnut sa s deckami,chapali pokyny,rychlejsie tempo prace,relativne boli na jednej vedomostnej urovni,menej narocne dozory,mimoskolskej cinnosti,ale zas narocnejsie na pripravu,vysledky (maturita),ucitel sprostredkuva narocnejsie ucivo,decka len tak "nezabavi" tajnickou,omalovankou.... Na ZS riesim okrem uciva zaklady spravania,vztahy v triede,kto komu co zobral,krivo sa pozrel...pistanie,zalovanie a pod. Na druhej strane tie mensie deti su vdacne za hocijake spestrenie hodiny,hru.....siedmaci a vyssie,klasika-puberta,vsetko a vsetci je trapne. Podla mna je fajn skusit oboje a vybrat si,co mi viac vyhovuje. Aj ked velakrat na vyber nie je a clovek pracu tam,kde je prave volno.

katka253111
23. apr 2018

@mimik22 na ss som neucila aj ked by som mohla...ale ucim na zakladnej a som spokojna... stredna ma teda vobec nelaka 🙂

mimik22
autor
26. apr 2018

Dakujem velmi pekne za všetky odpovede, uvidím, ako sa to vyvinie, zatiaľ ma to trochu viac ťahá k SŠ, možno preto, ze lepšie poznám systém prace. Nakoniec pravdepodobne ani nebudem mat na vyber a budem musieť zobrat, čo bude, ale aspoň som chcela mat trochu prehľad. Este raz dakujem!