Zúfalá nezamestnaná. Neviete o nejakej práci?

barbora9
26. apr 2009

prosim pomozte mi,ja uz som zufala z hladania prace,neviem ci je tu nejaka takato tema,ale kdekolvek poslem ziadosti a zivotopisy,tak sa mi z nikadial neozvu..ja viem,ze je financna kriza,ale aj tak mam riadnu smolu,uz som z toho na nervy..mate niektora podobne problemy?co proti tomu robite?okrem toho mam 5rocne dieta,tak ked nadejny zamestnavatel najde v kolonke 3 rocna rodicovska,som nahrata..prosim neviete o nejakej praci?ja uz som skusila vsetko...dakujem barbora

darina77
29. apr 2009

Ale veľa ľudí nezoberie prácu podľa neho pod úroveň. Nevravím, že je to tvoj prípad, ale aj v okolí vidím, že niekto hľadá prácu v administratíve aj roky a do výroby nechce ani za svet a ten čo znížil nároky a išiel do výroby ako obyčajný roboš sa za ten čas prepracoval na vyššie miesta.

kaktusik007
29. apr 2009

darina77, to je diskutabilne... aj ked je pravda, ze aj ja som si dala limit na najdenie prace v obore rok, a potom by som sla robit aj nieco menej kvalifikovane.. asi... ono je to o zivotnej situacii... mala som moznost ist do vyroby, ale som sa rozhodla byt radsej nezamestnana, pretoze som sa bala ze by som tam uz ostala... a taktiez ma deptala mentalita ludi vo vyrobe - poznala som to z brigad cez prazdniny... a som rada... pracu som si nasla, po 3/4 roka... takze v limite... ale ano, prestahovala som sa vtedy do bratislavy, a aj tam som ju hladala takmer pol roka...

lenze teraz, ak budem mat babo, hypoteku na dom, nezamestnaneho manzela - moje pocity o tom co by som radsej by sli bokom a kludne by som nastupila aj do vyroby, hlavne aby som mohla doniest par korun do rodinneho rozpoctu - je to fakt proste o zivotnej situacii 🙂

oazapokoja
29. apr 2009

kaktusík zaujímavý názor: deptala ma mentalita ľudí vo výrobe ",čo sú tí ľudia menejcenný,ak by nebolo výroby a ich výrobkov nie je už žiadna ekonomika na slovensku,a ti nemáš žiadny výrobok,od chleba až po to auto!!!!

darina77
29. apr 2009

Kaktusik, tú výrobu som myslela len ako príklad, ale vidím ako niektorí nie sú ochotný pustiť zo svojich nárokov a v pohode sa nechávajú živiť rodičmi a roky si hľadajú to pravé vysnívané.

titkovamiriam
29. apr 2009

kaktusik neviem kolko mas rokov,ani kde vsade si robila.ja pracujem z ludmi vo vyrobe-som laborantka a nepripada mi zeby boli niaky,,iny,,.vacsinou maju maturitu,rodiny a normalny zivot.co si myslis ze veci oklo teba su z vesmiru.nebyt vyroby tak sme v .....

barbora9
autor
29. apr 2009

mne by nerobil problem ist robit aj do vyroby,ja som tiez brigadovala ako studentka SŠ vo vyrobe,a ten kolektiv co tam bol stal za to 😉 strasne som sa tam nasmiala,chodila som tam rada,...by ste sa cudovali,kolko ludi,resp.mamiciek po materskej,ktore mali obchodne akademie,a co ja viem ake kurzy este tam robili,pretoze ich nikde nechceli po skonceni MD zamestnat...a co viem,zostali tam dodnes...a jedna tak postupila,ze dokonca robi predacku,alebo majsterku?neviem presne... 😲
len koli dcerke,by som nemohla robit na smeny 😖 ach jaj,je to tazkeeee

tilly
29. apr 2009

ja verím, že je to v dnešnej dobe o hubu, ale skúšala si sa samozamestnať? napr. urobiť si na niečo živnosť?

s tým upratovaním, umývaním okien je to dobrý nápad, ale asi len v BA a okolí, resp. vo väčších mestách, kde žijú žienky, ktoré jednoducho domácnosť nestíhajú, tam sa dá celkom dobre zarobiť, mne napr. teraz kočka umýva okná, dostane 40€... síce máme okien ako na kostole, narobí sa, ale ak je šikovná, tak to stihne za jeden deň, alebo dva dni, ak bude robiť len pol dňa...
kebyže si viete zohnať 20 umývaní mesačne, tak je to veľmi slušný zárobok, nie? alebo by stačilo možno 5 - 10 + roznášanie letákov alebo niečo... ja viem, ľahko sa mi špekuluje...

emogeon
29. apr 2009

to je pravda...tu v okolo ba sa urcite takto da dobre zarobit...
kamoska na materskej chodi takto po bytoch upratovat a slusne si privyrobi k materskej kedze jej partner
nic nedava 😒

rora
29. apr 2009

ahojte baby. chcem sa pridat do temy, aj ja som prisla o pracu kvoli krize a uz mesiac beznadejne hladam a ked poslem ziadosti tak sa neozvu. a takto to pojde neviem ako este dlho... je to ako zacarovany kruh. bez poriadnej prace sa nemozem pohnut z miesta a to sme uz pomaly byvanie planovali ☹ lenze este mam len rok odpracovany cize prax skoro nulova a stovky nezamestnanych ludi hlasiacich sa na kazdu poziciu... cize nikde necakaju len na mna. uf je mi z toho zle...

ukana
29. apr 2009

tily, tak take brigady v inych okresoch nehrozia, ak ano, su to len vynimky 😒 jednorazovky 😖 ........v BA ano, ale inde pochybujem.........to skor ta zivnost, ale nemoze kazdy podnikat, treba na to povahu, podmienky, napad a nakoniec aj nejaky kapital..........urcite by to vela ludi nevedelo, radsej su zamestnani 😒 Nie kazdy ma na to povahu a odvahu ☹

milhaus
30. apr 2009

ja som pracovala vo vyrobe a to mam tiež maturitu
robila som dva tyždne ako rezačka kože a viac ako 4 mesiace za pasom
som zo zapadneho slovenska okres piestany lenže mi to komplikuje i to že čo s malou
do školky ide až od januara a muž dneska šiel zavarit kružok na vychodne slovensko a ked to vide tak tam ostane 10 dní a splatnost faktury a tak, to tie peniaze tak skoro neuvidi a ja už teraz nemam z čoho zaplatit byt
tiež posielam kopu žiadosti a nič, denne sledujem profesiu a nič

milhaus
30. apr 2009

tily to ponukaju i v tt ale mne sa to neoplati pri tom plate čo ponukaju, by som polku previezla a ešte šla kus pešo

barbora9
autor
30. apr 2009

milhaus ja som na profesii takmr 5x za den,je to tam o nicom...tiez posielam ziadosti a nic... 😖 znami mi hovoria,nebooj urcite sa nieco najde,len si ver,budz trpezliva...a blabla..ale hovoria to ti,ktori tu pracu maju 😢 nevedia sa vcitit do mojich pocitov,citim sa menejcenna,stracam chut do zivota... ☹ nemam chut uz na nic...radost mi robi len dcerka 🙂 ja uz budem robit aj upratovacku alebo vo vyrobe,len keby sa nejaka robota nasla,dokonca by mi nerobilo robit aj na smeny,malu mam kde dat

zabka78
30. apr 2009

barbora9 a co tak skusit poslat ziadosti naslepo? hmmm? ja som celkom uspesna v tomto smere. som tiez zo stredneho slovenska. skusala si to niekedy aj takymto sposobom?

jarula25
30. apr 2009

no tak ja budem asi zufala nezamestnana od septembra ..16 mi konci materska sice som zamestnana ale moj zamestnavatel teraz strasne prepusta a kazdu zenu co pride po materskej tak jej dava hned na druhy den vypoved sice dostenem teda ak ma vyhodi odstupne ale co to je??neviem co bude aj ked viem ze september je este daleko uz teraz hladam druhu pracu ale nikde nic nieje a ak hej tak len na smeny a to ja nemozem mne robi aj muz na smeny a kebyze ja robim na smeny nemal by kto maleho nosit do skolky a spät takze je to hrozne my len teraz dufame a verime ze manzel nedostane vypoved lebo ani u nich vo firme to nieje ruzove...ale my stym bohuzial nic nespravime...

barbora9
autor
30. apr 2009

noo skusala som aj naslepo a nic...nemam stastie jednoducho,inak si to uz neviem vysvetlit 😢

marcela79
5. máj 2009

Ahoj Barborka, tak ako sa máš, podarilo sa ti už niečo nájsť? 😉

elena11
2. jún 2009

Niektore tu pisete, ze ste poslali uz vela prihlasok do zamestnania a nikto sa vam neozval... treba sa potom spytat, ze preco sa nikto neozyva? Pisala som do jedneho prispevku, ze bratranec si dal profesionalne napisat zivotopis aj motivacny list a pomerne v kratkej dobe si nasiel slusnu pracu. Zistujem aj ja, ze to co poslete zamestnavatelovi, teda zivotopis je fakt dolezity. pozerala som tu stranku firmy pred chvilou, kt. sa na to specializuje /www.CVProfik.sk/ a robia aj nejake zhodnotenie vasho aktualneho zivotopisu zadarmo. Takze asi tam ten moj poslem, lebo tiez si hladam novu pracu. 🙄

emogeon
2. jún 2009

moja kamoska teraz v maji hladala pracu v Ba a nakoniec si mohla vyberat do troch firiem ju zobrali a nejaku pridanu hodnotu okrem PC a angliny nedava 😉

debra
2. jún 2009

jeej emogeon kebyze ja som si mohla vyberat z trox firiem by som bola v siedmom nebi...ja si nemozem ani len vyberat 😔 v BB su slabe ponuky

kburgerin
10. jan 2012

prosim vas aj mne poradte ties si hladam pracu a vobec sa mi to nedari aj dneska som bola na 6 miestach a bohuzial nic nemaju volne miesta ...................deti mam 8 A 6 ROCNE NA URADE PRACE som uz pomaly tri roky peniaze nepoberam ziadne .........................................prosim uz konecne chcem pracovat

kokorunecka
6. dec 2012

Vidím, že stará téma, ale: Ponúkam prácu, okres Skalica, Senica. Pre viac informácií napíšte IP . Ďakujem.

93mirka1991
7. mar 2013

Ak si mamička na materskej dovolenke a potrebuješ neaké peniažky navyše tak toto je to pre teba pravé ružové!!! Stačí napísať a ja ti poskytnem viac info.

kiwinka
8. mar 2013

PRENAJMEM­ miestnosti­ / nechtovy­ design, kozmetika,­ masaze, pripadne­ iný napad? /+ kadernicke­ kreslo v zabehnutom­ salone BA.len seriozne­ . po jednom!, nie vsetky priestory­ naraz 🙂 kazdy priestor najom zvlast samozrejme. 280e/mesiac vsetko ostatne ide Vam.
chcem rozbehnut prevadzku.ak ma niekto zaujem prosim kontaktujte ma
simonkaplankova@gmail.com
0907 522 262

kardioklub
14. mar 2013

hľadáme záujemcov/záujemkyne o prácu nemedicínskeho zdravotného pracovníka - ide o samostanú prácu s medicínskym vyšetrovacím testom DANTEST - podrobnosti o DANTEST a pozíciách nájdete na www.kardioklub.sk - prosím podrobne si preštudujte podstránku Anti-STRESS Center. Ďakujem za pochopenie - predseda Kardioklub SK