Zúfalá nezamestnaná. Neviete o nejakej práci?

barbora9
26. apr 2009

prosim pomozte mi,ja uz som zufala z hladania prace,neviem ci je tu nejaka takato tema,ale kdekolvek poslem ziadosti a zivotopisy,tak sa mi z nikadial neozvu..ja viem,ze je financna kriza,ale aj tak mam riadnu smolu,uz som z toho na nervy..mate niektora podobne problemy?co proti tomu robite?okrem toho mam 5rocne dieta,tak ked nadejny zamestnavatel najde v kolonke 3 rocna rodicovska,som nahrata..prosim neviete o nejakej praci?ja uz som skusila vsetko...dakujem barbora

zuzanockamt
26. apr 2009

ahoj ... no moj manzel uz hlada pracu od januara a zatial nic ... a to ma VS vzdelanie a 7 rocnu prax ... mne sa nastastie podarilo najst pracu uz po mesiaci a pol ... takze neostava nic ine len skusat dalej ... kriza tu vecne nebude ... my sa tiez nevzdavame 😉

barbora9
autor
26. apr 2009

zuzanockamt..dakujem za povzbudenie 😔

zuzanockamt
26. apr 2009

barbora ... neboj to sa vsetko vyriesi ... ty uz mas aspon dieta ... ja este ani to a kym nebude lepsia situacia, tak ho nemozem ani planovat 😔

maruschka
26. apr 2009

barbora, neboj sa..Ja som na dvoch materských po sebe..Ešte rok musím s malou zostať doma..A dúfam, že sa mi podarí sa zamestnať v krátkom čase 😉 😉 😉 Človek musí byť optimista v každom prípade-nepripúšťať si, že sa niečo nedá, že sa to nezvládne, že to nedokážeme..Všetko sa dá a musí sa zvládnuť!!!!!!!! 😉 😉

Žiadosti nestačia..Informuj sa telefonicky, dohodni si stretnutie vo firme, ktorá sa ti najviac pozdáva, a o ktorej si myslíš, že by si v nej mohla na začiatok zvládnuť pohovor..Priprav si nejaké odpovede, vyskúšaj si vstupný pohovor s manželom, ponúkni svoju materskú ako plus..Pretože..sa na ďalšiu nechystáš a teda tak skoro z firmy neodídeš-samozrejme, že na toto sa ťa nikto pýtať nemôže, ale ak s tým začneš ty-podľa mňa to nebude na škodu veci..
Ale tiež je jasné, že najskôr na začiatku pohovoru musíš popísať svoje schopnosti, ambície, prínos pre firmu, ochotu zdokonaľovať sa..atď.

Musíš sa jednoducho pripraviť na každý typ otázok a odpovedí...Môj manžel robí vstupné pohovory v práci a tiež ma koľko krát zaskočí s takou otázkou /už si to pomaly tiež nacvičujem/,že si pripadám ako neandrtálec 😀 :-
Vždy musíš niekde začať a uvedomiť si, že na každé miesto sa hlási množstvo ľudí..A treba prejaviť do slušnej miery trocha drzosti a biť sa o to miesto, nenechať sa odkopnúť len tým, že ďakujeme, ohlásime sa. 😎

Ja sa tu tvárim ako hrdina, odhodlaný na všetko, keď príde na lámanie chleba, tiež budem chodiť ako agent s teplou vodou 😀 😀 ale veď všetky sme na materskej alebo sme boli a predsa nás niekto neodpíše do starého železa len preto, že sme zostali pri deťoch doma!

Tak ti držím palce a hlavu hore! Inak veľa vecí sa dozvieš aj na profesia.sk..je tam aj fórum, dobré rady, atď...

emjee
28. apr 2009

skus omrknut tuto temu http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread... (na mojasvadba plati rovnake meno a heslo ako na konika) su tam dobre tipy a triky ako zaposobit na pohovore

milhaus
28. apr 2009

môj muž je od decembra bez prace a hrozi nam že prideme o všetko
ja si pracu hladam od februara že by som robila ja ked on nie ale tiež nič sa nerisuje čo by sa mi dalo a mam to i dost tažke so straženim pretože musim ratat s tim čo s malou ked sa on zamestna

barbora9
autor
28. apr 2009

emjee dakujem 😉 len či budem mať možnosť tie tiky a triky využiť,keď ma ešte nik nepozval na pohovor 😖
milhaus to mi je luto,ze manzel je nezamestnany 😔 ,dufam,ze si coskoro pracu najde
ja som zo stredneho Slovenska a tu je ponúk strašne málo 😠 a tlačenka na všetky dobré miesta 😖 nemám žiadnu šancu

tweety22
28. apr 2009

barbora, drzim silno palce, ja viem co to je hladat pracu na strednom slovensku, narodila som sa vo zvolene, mam to tam rada nadovsetko ale nemohli by sme sa tam vratit prave kvoli tomu, ze by sme si tam asi tazko nasli pracu 😔

etuska
28. apr 2009

Barbora-drzim palce-ako pisu baby-treba sa "bit" za seba 😉 a obcas aj co to priklaslit aby si prerazila-v akom odvetvi si hladas pracu?

krasulka
28. apr 2009

barbora, skus si vsetko obehat osobne...zajdi si na personale oddelenie firiem a priamo tam sa spytaj ci maju v ponuke nejake volne pracovne miesta..zajdi vsade co mas kde po ruke..uvidis ze sa nieco najde 😉

geegee
28. apr 2009

raz som robila kurz pre mamicky na MD a tam jednarozpravala, ze sa uchadzala o pracu a povedali jej, ze radsej zoberu cloveka s jednou nohou ako zenu s dietatom ☹ ☹ ☹

mixka
28. apr 2009

geegee a povedali aj preco 😕 ??? to akoze ja po md s dvojickami sa pojdem past, ci ako 🙄 ???

etuska
28. apr 2009

geegee 😠 tak to je teda diskriminacia jak svina ☹ -pardon za vyraz-tu v UK by uz ta zena za to firmu zalovala 😠
Moja dcerka chodi na 3 hodiny do skoly a ja vtedy do prace-riaditel mi vysiel tak v ustrety,ze sa ma pytal aku chcem prac. dobu-a mam ju presne taku aku som chcela ,aby som aj stihla odniest a vyzdvihnut dcerku do/zo skoly.
A buduci rok mi vravel,ze mi upravi prac. dobu opat tak aby som mohla koncit tak ako dcerka(budeme v jednej skole)

Prave to sa mi na SVK nepaci-bud zena maka na plny uvazok ako kon,alebo "Adios"-straaaasne malo prace na polovicny uvazok 😠 myslim ze za tieto prava treba bojovat-ved spolocnost chce do kelu deti,tak kedy sa maju rodit-normalne ma to vytocilo 😠

Suhlasim s Krasulkou-obehaj si firmy a uvidis ako pochodis

geegee
28. apr 2009

mixka, nie...ani ju to uz potom nezaujimalo

etuska
28. apr 2009

dalsie alternativy:
-predaj veciciek cez Mimibazar
-opatrovanie deti
-pomoc v domacnosti
-predaj rucnych prac(mozno si v niecom dobra-hackovanie,strikovanie,sitie,vyroba plienkovych tort),prip. pecenie zakuskov
-pisanie clankov....

vsetko zalezi od kreativity....
-alebo mozno podnikanie????

hlavne je nevzdat to 😉

krasulka
28. apr 2009

tak to je teda sila s tym jednonohym... 😠 😠 😠 ja by som sa asi neudrzala keby mi to niekto povie..ach jaj,.kam to slovensko speje.. 😖 ☹

barbora9
autor
28. apr 2009

etuska ja si hladam pracu v administrative..p.p.aj predavacku..pracu telefonistky atd
ak nic nenajdem do leta,rozmyslam o odchode do zahranicia aj s rodinou...zije mi tam brat s priatelkou uz vela rokov a povedal,ze je tam prace dost...no ten odchod mam ako vychodisko z nudze,kebyze som slobodna,nevaham ani chvilku,ale teraz musim predovsetkym mysliet na dceru ktora o rok pojde do skoly,nechcem ju vytrhnut zo znameho prostredia a hodit do vody,v ktorej nebude vediet plavat...myslim cudzi jazyk,mne anglictina problemy robit nebud,ja ako slobodna v Anglicku bola a v pohode som sa dorozumela,ale...ale... 😒 no je to katastrofa

etuska
28. apr 2009

Barbora-ani v zahranici to nie je ruzove-ja som hladala pracu od jula do novembra a to mam perfektnu anglictinu,VŠ a 3 roky praxe-takze to by som zvazovala ako poslednu moznost-to iste aj moj manzel-super anglina,skoncena VŠ a vysledok-je rad ze tu ma vobec nejaku pracu 😒
...to len aby si nemala ruzove okuliare....

mixka
28. apr 2009

odchod d zahranicia sme preberali akurat vcera vecer doma, ale nie je to take jednosuche, ked tu mame rodicov, rodinu a priatelov... ale tato tema ma teda nepotesila ☹

etuska
28. apr 2009

Mixka-stale treba verit,ze bude lepsie 😉

barbora9
autor
28. apr 2009

etuska ja by som v Angl nerobila v administrative 😉

etuska
28. apr 2009

ved ja som si hladala na zaciatok tiez obycajnu robotu......
skus mrknut:
www.jobcentreonline.co.uk

etuska
28. apr 2009

my sme si este pred odchodom do UK hladali s muzom intenzivne pracu cez internet asi 6 mesiacov-nehovorim o tom,ze som denne posielala par CV....jednoducho-pozor na to,aby si sa nepopalila-chce to odvahu a siroke lakte-my sme to riskli a sme spokojni,ale zaciatky boli tazke

mixka
28. apr 2009

no neviem neviem etuska v tejto bananovej republike 🙄

debra
28. apr 2009

ahojte ja tiez nezamestnana,a hladam si pracu v BB,je to tu bieda a serie ma to,ze sa nikto neozve z nikadial,uz ma to nebavi posielat zivotopisy ked viem,ze sa mi nik neozve

etuska
28. apr 2009

baby-a mate svoj profil/zivotopis vycapeny aj an nete????-myslim ze na profesia.sk sa to da,ze?

debra
28. apr 2009

barbora a odkial si?z akeho mesta na stredn.slov.?tu je to najhorsie na strednom,ja tiez rozmyslam o prestahovani ale do Blavy 😒

barbora9
autor
28. apr 2009

mala som vycapeny pred rokom a nikto sa mi neozval 😒
debra ja som z BB tieeeez....dajme stretko 😀

etuska
28. apr 2009

Barbora-tu je link priamo na nieco ako Urad prace v UK-su tam vsetky aktualne joby -pravidelne ho aktualizuju niekolkokrat denne 😉 -to len ak by ste sa predsa rozhodovali pre zahranicie 😉

etuska
28. apr 2009

http://www.jobcentreonline.com/JCOLFront/Home.aspx

sorry-toto je link len pre Severne Irsko 😅 -nech ti teda ten znamy posle nieco teketo,aby si si mohla sledovat nove joby online 😉