Zvažovali ste niekedy odchod z práce?

alen99
21. jan 2021

Ahojte,
poslednú dobu ma úplne prestala baviť moja práca (prekonala som v celku dosť náročné obdobie a uvedomila som si pár veci).
Pracujem v kancelárii, a zistila som že to nie je práca pre mňa, vôbec ma nenapĺňa, som z nej v strese, aj keď som doma nedokážem vypnúť a prestať rozmýšľať nad prácou. Je to duševne náročná práca. Aspoň pre mňa.
A tak sa Vás chcem opýtať, či ste sa niekedy ocitli v podobnej situácii, ze ste mali dobrú a istú prácu (ktorá je v dnešnej dobe na nezaplatenie) ale Váš vnútorný pocit Vám radil odísť z nej do inej (možno aj trošku náročnejšej, alebo platovo menej ohodnotenej).
Ďakujem za Vaše komentáre.
A dúfam, že nie som sama 😂

petamich
21. jan 2021

@alen99 myslim, ze kazdy z nas ma obcas taky pocit 🙂 ak to nie je uz iba momentalne rozpolozenie ale skratka fakt, urcite by som v aktualnom zamestnani dlhodobo nezostavala, v tejto dobe ale by som asi este par mesiacov pockala, ked sa tak pozeram naokolo, som viac nez vdacna za svoju pracu, hoc to obcas nie je dream job, drzim paste, aby si nasla co hladas 🤞🏻

mirdita
21. jan 2021

@alen99 Ahoj pokiaľ to nie je len chvíľková záležitosť ale dlhodobejšia skutočnosť hľadala by som hneď inú prácu aj napriek tomu že by nebola tak fantasticky platená. No dlhodobo by som nezostávala niekde kde mi to viac berie ako dáva. Si zober ze niekde odpracujes zavries dvere a skrátka off a nie stále rozmýšľať nad prácou. Nie je nad ten pocit venovať sa rodine a svojim záujmom bez toho tieňa.

alen99
autor
21. jan 2021

@petamich bohužiaľ tento môj pocit vo mne pretrváva uz od minulého roka.
Viem, že v tejto situácii je toto rozhodnutie o to ťažšie, a zase som typ človeka, ktorý väčšinou vždy rozmýšľa dopredu a dlho zvažuje kým urobí nejaký zásadnejší krok. Ale aktívne si zháňam nejakú inú prácu a dnes sa mi jedna naskytla. Nie je to kancelária, tej mám minimálne na pár rokov dosť, ale je to práca v ktorej som už pracovala (hoci len ako brigádnik) a poviem ti pravdu, napĺňala ma viacej ako toto. Viem že toto rozhodnutie je čisto na mne, len som chcela vedieť, či je nás v takejto situácii viac 🙂

alen99
autor
21. jan 2021

@mirdita to máš pravdu. Práve preto mi to vadí, pretože keď ti už vlastný chlap povie že ťa nespoznava a že má pocit akoby si stratila chuť do života, asi to už nie je v poriadku.

petamich
21. jan 2021

@alen99 urcite ano ;) obcas ta neistota vs. istota a ak si navyse ten typ, co planuje/zvazuje, tak si myslim, ze uz si vela veci zanalyzovala a aj viackrat, ak ta to napriek vsetkemu taha inam, asi to tak ma byt, ja som sa tak rozhodovala par rokov dozadu a neolutovala som ale tiez mi to chvilu trvalo 🤷‍♀️

hettinka
21. jan 2021

@alen99 ale áno, viackrát. Naposledy pred tým, ako vypukla korona, mala som už aj presny plán, čo ďalej. Ale nedá sa realizovať. A to už sa mi stalo druhýkrát, že som proste nemohla odísť.

zuzanka.zuzu
21. jan 2021

ano a aj odišla ale nie do náročnejšej, resp. neviem čo si pod tým predstavuješ... ja som išla do "lepšieho" (platovo asi nie) čiže som to nevnímala ako náročnú zmenu

alen99
autor
21. jan 2021

Ešte sme do toho minulý rok začali s partnerom plánovať bábätko.. prešlo niekoľko mesiacov a stále nič.. ale ani sa nedivím, pri tých všetkých stresoch, že sa nedarí. Lebo myslím, že psychika hrá v tomto veľkú úlohu.

alen99
autor
21. jan 2021

@zuzanka.zuzu bolo to myslené že napríklad sedieť 8 hodín v kancelárii a ist domov a niekde robiť 12 hodín a byť stále na nohách je o niečo náročnejšie

nnnuuunnn
21. jan 2021

@zuzanka.zuzu ahoj, co bolo pre Teba lepsie?

nnnuuunnn
21. jan 2021

@alen99 ano ja mám rovnake pocity, ze ma praca v kancelarii zabije od nudy

janulka1802
21. jan 2021

@alen99 ak by som mala možnosť, išla by som hneď. Dobre ale zváž, či to bude pre Teba lepšie. Ja som menila prácu minulý rok, zarábam pomaly o 50% viac, ale viac ma napĺňala predchádzajúca práca. Momentálne ale neuvažujem o inej, ale časom určite zmením.

luciannka83
21. jan 2021

Ano, zvazovala. Ak mas takyto pocit, chod na dlhsiu pn. Potrebujes vypnut a oddychnut si. A take,vze nemozem, bo ma nema kto zastupit....to su len vyhovorky. Po mesiaci doma sa budes tesit do race a budes svoju pracu vnimat troska inak😉

rybkoava
21. jan 2021

Aj ja pracujem v kancelárii, a veru keby bola iná práca už tam nie som. Je toho čo raz viac a chodím z nej duševne vycucaná. Žiaľ v dnešnej dobe je istota na prvom mieste. Teraz som doma. Trošku to zo mňa opadáva, no tým že mi z práce volajú, keď niečo nevedia, tak sa nedá úplne vypnúť...

luciannka83
21. jan 2021

@alen99 a ked planujete babatko, tak pracu uz nemeň. Ked otehotnies, vies sa ,,hned,, hodit na pn.

alen99
autor
21. jan 2021

@luciannka83 my sme to bábo viac menej chceli veľmi už aj pred tým, ale popravde začali sme aj pre to, že by to pre mňa bolo vykúpenie otehotnieť a ísť z tade aspoň na čas do kelu. Lenže ja mám práve pocit, že tým, ze som v neustálom strese sa nám aj preto nedarí. A druhé je to veľké chcenie, že už sa človek upol na to, že chce byť rodičom.

nina255
21. jan 2021

@alen99 jedna znama tak odisla z vyssej pozicie, tiez bola z prace v strese aj ked ju velmi bavila mala tam lepsie peniaze ale nosila ju stale v hlave aj domov, stale na nueco mysliet plus ta zodpovednost... po x rokoch odisla na uplne ine miesto co sa jej naskytlo za sice menej penazi ale je jej lepsie omnoho 🙂 takze za mna ak sa dlhodobo necitis komfortne tak urcite chod inde... dlhodobe stresy a taka ta nechut nerobia nikomu dobre

alen99
autor
21. jan 2021

A naozaj je jedna svätá pravda, že keď takto pracujete, máte málokedy ničím nerušenú dovolenku. Čiže podľa mňa, aj keby sa hodím na PN, furt čosi treba. Bohužiaľ, v niektorých situáciách by ma vedeli zastúpiť, ale v niektorých jednoducho nie

zalka
21. jan 2021

@alen99 vieš čo, bola som na tom tak ako ty. Po dlhých rokoch na firme sa niečo vo mne zlomilo ... bol piatok 27.11. ráno osem hodín ... ked som sa v robote rozhodla, že končím ešte o pol siedmej som o tom ani nepremýšlala. Odišla som z hodiny na hodinu.
Síce o týžden som bola zamestnaná v inej firme ale odtial chcem zutekať ešte v skúšobnej dobe, lebo je to viac na nervy ako v predošlej práci. Tak si držím palec aby som do konca skúšobnej čosi našla.
Ak cítiš, že nie si šťastná odíď.

nikyball
21. jan 2021

@alen99 z toho čo píšeš je podľa mňa najlepší čas odísť. Ak sa budeš premáhať privodis si depresie, vyhorenie , úzkosti. Skús si o týchto chorobách niečo prečítať , hlavne o tom čo ich spôsobuje, asi sa tam nájdeš, preto ak cítiš , že to na teba nie je, ukonči to ..žijeme len raz , preto by som si vybrala prácu kde budem hlavne spokojna

suge
21. jan 2021

Áno, pred pár rokmi som sa ocitla v takej situácii. Bola to stála a užitočná práca, ani plat nebol na zahodenie, ale vyhorela som a uvedomila si, že ak neodídem, môže to zle dopadnúť. Síce horko-ťažko a s veľkými pochybnosťami, ale odišla som a bolo to jedno z najlepších rozhodnutí, do ktorých som sa dala v živote dotlačiť.🤭😄

alen99
autor
21. jan 2021

Ďakujem za Vaše názory. Tento Modrý Konik je naozaj veľmi užitočná vec 🙂

alen99
autor
21. jan 2021

@nikyball myslím že už som tu depresiu aj dostala.. ale to nebolo len prácou ale jedno z druhým.. aj keď tá práca na tom určitý podiel mala

lucik194
21. jan 2021

@alen99 no osobne by som pracu menila az potom co mam podpisanu zmluvu v novej firme
kazdy ma tazke obdobie striedajuce sa s lahkym....
ono castokrat treba brat do uvahy ze vsetko zle ta posilni, mna napriklad ked praca nebavila odosobnila som sa od prace, urobila vsetko co boli potrebne, zacala sa vzdelavat v novej veci a az potom som si zacala hladat novu pracu
teraz najst novu pracu napr aj v ba nie je take jednoduche ako byvalo, teda pokial memas nejake specialne zrucnosti za ktore ti zaplatia majland

kakawah
22. jan 2021

Ja nemam takú skúsenosť, ale práve moja dobra známa dala výpoveď po 19r.Mala náročnú, na psychiku prácu, veľkú zodpovednosť, nosila si prácu aj domov. Pred dvomi rokmi začala mať zdrav.problemy, diagnostikovali jej tetaniu,začala mat rozne uskostne stavy. Rozhodla sa že odíde, že jej to nestojí za to. Rodina to schválila. Má 48r.zatial si prácu nehľadá, nejaký kurz jej začína vo februári, online, neviem názov kurzu, s nejakou " Kaučkou, "

nikazuz
22. jan 2021

Podla mna odit, ak ta praca nenaplna. Sice peniazky su v dnesnej dobe dolezite ale zdravie viac. A ak pises ze mas daku inu robotu co by ta bavila tak do toho. Kamoska takto tiez chcela babatko, mala dobre platenu pracu ale bola stale v strese. Zmenila robotu a po kratkom case aj otehotnela. Teraz je z nej vesela mamicka na materskej 😉

rajc1nka
22. jan 2021

@alen99 ja som spravila take rozhodnutie v roku 2016 a poviem ti, sice niekedy mi je smutno za predchadzajucou pracou (vazne som ju aj napriek stresom mal rada a citila som sa tam super, kedze ja kolektiv bol super), ale vedela som, ze potrebujem to rozhodnutie spravit. Dala som si sabbatical 6 mesiacov, potom som zacala s kamoskou podnikat v tom istom obore ako bola moja praca, ale ja som si urcovala tempo a od roku 2018 som uz na druhej materskej, lezi tu vedla mna 2,5 rocny syn a 3 tyzdnova dcera. Keby som zostala v predchadzajucej praci, asi by som ich len tak lahko nemala (a to som aj pred synom este potratila, takze viem,ze by som to asi mala este narocnejsie). Ja som stastna a aj ked mi doteraz ta praca chyba a vdaka byvalym kolegom o nej viem doteraz, tak svoje rozhodnutie nelutujem. Je dolezite, aby si ho spravila a neobzerala sa spat.

rajc1nka
22. jan 2021

@luciannka83 toto cakanie lebo planujes byt tehu, podla mna zavisi. Ak sa snazia a nedari sa, tak to moze byt len predlzovanie nevyhnutneho. Kamoska tak cakala 3 roky vo firme, nedarilo sa, ale co ked otehotnie. Nakoniec dala vypoved a este v druhej praci cakala 4 roky, lebo mali problemy a nakoniec museli ist cestou adopcie. Cize cakanie mozno je fajn na kratku dobu, ale ak trva dlho, tak by som to proste nebrala ako alternativu. Druha kamoska zas dala vypoved, odisla a do mesiaca zistila,ze je tehu. Aj na to je riesenie. Aktualne je na tretej materskej po sebe 😊

alen99
autor
22. jan 2021

@rajc1nka no presne toto.. aj ja si tak hovorím, že či mám ostať v tejto práci, lebo čo ak náhodou sa to tento mesiac podarí a keď nie tak si to poviem na ďalší a na ďalší a čo potom? Nedostanem sa nikam

elizabet173
22. jan 2021

@alen99 ano, bola som v podobnej situacii, dala som vypoved. Peniaze nie su vsetko, mam teraz o nejaku stovku menej, ale ten pocit, ze sa tesis aj po rokoch do prace sa neda nicim zaplatit. Mozno by som uvazovala inak, keby som mala dve, tri male deti a hypo na krku a bolo by mi dobre kazde euro, ale bolo to jedno z najlepsich rozhodnuti mojho zivota. Mam znamu, ktora bola v podobnej situacii ako ty, nemohla za svet otehotniet. V septembri dala vypoved, pracovala este dva mesiace a presne o rok sa jej narodila dcerka a o dva syn. Moze to byt stresom z prace, ked sa vam nedari.