Zvláštne chovanie majstra v práci.

983
26. okt 2019

Tento týždeň som nastúpila do nového zamestnania. Pracujem v drevo výrobe, mám nad sebou majstra ktorý je asi? Trošku debil. Neviem či som ja precitlivela ale jeho chovanie mi teda príde dosť veľa. Napríklad. Každý deň som na "koberčeku" u neho. Karhá ma za totálne blbosti, napr včera ma zavolal len preto aby mi povedal, že k obedu si môžem načapovať aj vodu zo stroja ak chcem tak nemám piť čistú. Deň pred tým si ma zavolal k sebe a spýtal sa ma či ma bolia prsia. Vraj si všimol že mám na nich veľké žily (kojím) a tak že či ma nebolia. Vraj nemusím nosiť podprsenku ak má bolia ze som v ženskom kolektíve a jemu to vôbec vadiť nebude 🤷‍♀️. Jeho reči mi prídu trošku dvojzmyselné. Napr včera som mu vravela, že stroj neberie lišty ako má. Tak mi prišiel ukázať ako sa "správne zasúvajú do dierok bez toho aby z toho niečo vniklo" (takto mi to povedal doslova) vraj to musím strčiť dnu tak 20 cm a ak neviem ako riadnych 20 cm vyzerá tak mi to rád ukáže 🤷‍♀️. Ďalšia vec je, že po mne vkuse hľadí. Stojí oproti stroju a hľadí po mne jak teľa. Možno musí za to že som nová ale teda príjemné to nieje. Keď mi niečo rozpráva tak sa k nemu väčšinou muism nahnúť aby som niečo počula keďže vo výrobe je hluk. Už ma asi 3 krát pri tomto pohladil po chrbte 🤷‍♀️. Ja neviem je toto normálne? Kolegyne sa mi smejú jedna radosť keď na mňa púšťa takéto perly.

macekovam
26. okt 2019

@nerya no,.. ale on si robi starooosť🙂

selest
26. okt 2019

Isla by som si pokecat s jeho nadriadenym o sexualnom obtazovani. Do prace to uz vobec nepatri. Ibaze by ti tieto debilne reci nejakym uchylnym sposobom lichotili...

babatkoo
26. okt 2019

@evittam ked uz sme dosli s napadom nahravat ho na mobil ako naschval sa mi ziadne jeho vtipne dvojzmysli nepodarilo nahrat. Zacala som sa spravat odmerane, prestala som chodit k nemu do kancelarie sama, atd. Z mojej strany komunikacia iba pracovna. Odniesli si to moje koncorocne odmeny. Na ktore som sa stazovala u riaditelky zial nepomohlo. Vdaka bohu som otehotnela a medzi casom negradovali aj jeho na inu a nizsiu poziciu. Uz nepracuje ako nadriadeny. Aspon take zadostucinenie pre mna.

mogaa
27. okt 2019

@983 práve to takýto debili využívajú, ale netreba si nechať.....popýtaj sa kolegýň, či si k viacerým takto dovoloval....treba mu slušne ale rázne dať najavo že je ti to nepríjemné....žiadny výbuch alebo nadávky, ale keď sa ťa napr. chytí, odstúp a povedz mu nech sa ťa nechytá že je ti to nepríjemné......a keď to robí pred všetkými ženami čo zrejme robí - treba mu kontrovať - ale poznámkami ktoré zamrzia jeho - napr. vy mi dávate dvojzmyselné narážky no hladnému sa len o chlebe sníva(prípadne doplniť no žena vám asi v noci nedala).....vaša žena asi z vás nemá keď takto "lichotíte"/kurizujete každej žene....ono záleží od kolektívu - ak je majster starší ročník a sú tam aj staršie ženy tie ho patrične vedia odkázať do patričných medzí...ale netreba si to nechať, treba dať najavo že je ti to nepríjemné a prehodiť niečo podobne" vtipného" na neho čo ho uzemní - napr.keď hovoril o tých dierkach - no vaša žena je asi rada že to viete .....ťažko povedať ono záleží od kolektívu, podľa toho čo hovoríš to robí pred všetkými a ženy sa na tom bavia, naozaj by som sa popýtala či je k viacerým takýto "lepivý".....niektorí chlapi si myslia že takýmito dvojzmyslenými poznámkami sú vtipní ale ak je jednoducho taký vtipný k viacerým - tak tam ho len podobnou poznámkou uzemniť pred ostatnými a nájde si inú obeť....ono sú chlapi čo to nemyslia ako obťažovanie alebo že by naozaj s tou ženou chceli niečo mať - len sú taký "vtipný"a tým to treba jednoducho vrátiť podobnou mincou....

983
autor
27. okt 2019

@mogaa bavila som sa s kolegyňou na nočnej, vraj sa o ňom hovorí, že je na mladé dievčatá. On má cca 36. Niesom prvá a isto ani posledná ku ktorej bol slizký 🤷‍♀️ predomnou vraj bola jedna slečna, ktorá mu na rannej smene povedala, že si neželá aby sa k nej prikláňal tak blízko a mal blbé poznámky a na ďalší deň na poobednú už nenastúpila. Dal ju vyhodiť ešte v skúšobnej dobe, vraj nekvalitné pracovala. 🤷‍♀️ Zvláštne

vanilka83
27. okt 2019

@983 ja neviem ale ak si seba aspon trochu vazis tak odides tiez sama alebo ho udaj anonymne za obtazovanie na pracovisku bud u jeho nadriadeneho alebo priamo na policii. Urcite sa vylaka aj keby nic z toho nemal poserie sa uvidis... Ja som tak udala nasu susedu co nam furt robila zle a naschvaly nic z toho nemala ale od vtedy drzi pisky aspon. Alebo povedz tvojmu chlapovi nech si ho po praci pocka a nech mu urobi bububu ved toto nie je normalne fuj ved mne by sa bridilo do prace chodit. Nenechaj sa zastrasit. Nemusis to riesit priamo s nim ale u jeho nadriadeneho a ak ti daju vypoved potom tak je to uz normalne na zalobu.