Používali ste Acnatac?

janhe
17. okt 2017

Ahojte pouzivala z vas niektora acnatac? Pravidelne a dlhsie?
Ja mam asi tyzden a zatial mam z toho jemne spalenu pokozku nacervenalu a aj sim sa vyhadzala ale na druhej strane vidim ze flaky a vyrazky co som mala zacinaju pomalinky ustupovat. Citala som ze prve tyzdne sa vraj plet zhorsi a nasledne sa zacne liecit
Mate skusenosti?
Prosim len tie co pouzivali priamo acnatac resp niekto z blizkych dakujem

xxxxxnnnnn
17. okt 2017
janhe
autor
17. okt 2017

@xxxxxnnnnn dakujem ale vobec tam nic nieje iba to ze ho predavaju a jedna slabo informativna odpoved

ellka1208
26. okt 2017

Ahoj ja ju pouzivam od 1.10...mala som absolvovat liecbu retinoidmy vnutorne ale kedze som mala zle pecenove testy museli sme zvolit tuto variantu..mam z tej masti divne pocity... raz mam pocit ze pomaha a potom sa zas vyhodim a mam chut ju zahodit.koza sa mi olupuje co aj ma,ved o to ide..ci sa to zlepsi netusim..vraj sa efekt dostavi po par tyzdnoch..tak cakam ze sa stane zazrak 🙂

danielka2011
1. jún 2022

@ellka1208 ahoj, viem, že si to písala dávnejšie, ale zaujíma ma, či si bola spokojná s tým acnatac. Ja ho mám druhý týždeň a šúpem sa ako had. Na akné mi zatiaľ až tak nezabral, mám to ešte vydržať?

ellka1208
1. jún 2022

@danielka2011 ahoj prestala som ho asi po mesiaci natierať nakoľko som začala nakoniec oralnu liečbu retinoidmi, mne ta masť nepomohla, ale užívanie izotretinoinu v tabletkách áno, nechceš skúsiť radšej túto variantu? 4 roky som mala pokoj s akné ale teraz sa mi vracia a opäť chcem do toho ísť...

danielka2011
1. jún 2022

@ellka1208 kedysi dávnejšie som mala záujem, ale moja kožná mi to aj chcela predpísať, ale bez antikoncepce mi to nepredpísala. A to sa mi už zdalo moc... Ale už by som do toho išla, lebo neskutočne veľa peňazí na už stála moja pleť u kozmetičky a nič nepomohlo 🤦‍♀️. Počkám ale po lete...

ellka1208
2. jún 2022

@danielka2011 a antikoncepciu tiež brat nechceš? Ja už mám tiež toho dosť a neviem ci je menšie zlo antik. Alebo retinoidy vo forme tabliet... Predsa mam uz 28 o chvíľu a zatiaľ nemám ani deti a tie 2 roky po dobrati retinoidov je dosť dlho čakať

danielka2011
2. jún 2022

@ellka1208 teraz antiku mám. Vtedy som neužívala. A spolu sa mi to zdala veľká záťaž. Tak neviem. Ale ak gel nezaberie, tak už som ochotná do toho ísť.

ellka1208
2. jún 2022

@danielka2011 a antika ti nezaberá na akné? Akú berieš? Koľko máš prosím rokov?

danielka2011
3. jún 2022

@ellka1208 Belaru mám, tá zabrala na hormonálne akné. Ja mám také krupicové vyrážky a len na lícach. 36 za pár dní už a pleť horšiu ako v puberte 🤦‍♀️

ellka1208
3. jún 2022

@danielka2011 držím palce 🙂

ellka1208
3. jún 2022

@danielka2011 a môžem sa ta opýtať ako znasas belaru? Na akné ti zabrala hneď? Ci si mala najprv zhoršenie

wild_nature
29. sep 2022

@danielka2011 ahoj, ja mám 26 a rovnaký problém . Ako si to poriesila ? Mne teraz kozny predpísal acnatac a nejakú vodičku na tampón potierat . Som zvedavá a

danielka2011
2. okt 2022

@wild_nature ahoj, nezabral vôbec ani ATB, tak som už skoro 3 mesiac na liečbe retinoidmi v tabletkách. Veľmi som sa tých liekov bála, ale neľutujem, že som sa na to dala. Akné sa mi už netvorí...

ellka1208
2. okt 2022

@danielka2011 závidím ti v dobrom🙂 ja som retinoidy brala 4 roky dozadu, akné je späť, nič mi nepomáha co sa týka masticiek a keďže by som budúci rok chcela otehotnieť ak sa podarí, retinoidy brat nemôžem :( ach jaj...

wild_nature
2. okt 2022

@danielka2011 to ti verim, brala som dvakrát ale vrátilo sa to zas
@ellka1208 ja som na tom presne takisto ako ty … máš to veľmi zle ? Mne sa robia aj jazvicky a fľaky :(

ellka1208
3. okt 2022

@wild_nature áno aj atroficke jazvy čiže také jazvy, ktoré narušia štruktúru pleti a aj fliačky... Už má to fakt nebaví, už som z toho taká deprimovana ze to prenášam aj na svoje okolie, zvažujem antikoncepciu lenže sa toho bojím, viem ze to pomôže ale potom to bude spať

danielka2011
5. okt 2022

@ellka1208 mne antikoncepcia nepomohla len na začiatku potom prestala účinkovať.iba mi spôsobila migrény

danielka2011
5. okt 2022

@ellka1208 tak to si ma nepotešila.som sa tešila, že budem mať navždy po tej liečbe kľud

ellka1208
7. okt 2022

@danielka2011 tebe sa to nemusí vrátiť, ale často sa stretávam s ľuďmi, ktorým sa to vrátilo... Ja som to dokonca brala 2x, pred dvoma rokmi sa mi to trochu začalo vracat tak som si ich naordinovala sama /áno, nezodpovedné ale všetko bolo ok, mala som k tým liekom pristup/, Ja som pred cca rokom vyzerala super a teraz? Akné, jazvy, vrásky no proste..... Ale nik nie je dokonalý a už sa snažím netlačiť na pílu, proste je to súčasť mňa a keďže mam 28 a plánujeme deti, veľa možností nemám, len pracovať na sebaprijatí a prosto nechať rieku tiecť 🙂 držím palčeky nech ti to pomôže 🙂

danielka2011
14. okt 2022

@ellka1208 Pýtala som sa na to koženej a povedala, že to závisí od dávky, ktorá sa berie. keď nie je dostačujúca, tak sa zvykne vrátiť. No uvidím.Kiež by som malá to šťastie, že už budem mať navždy po 24 rokoch s akné už kľud. Ináč ale kožná sa na kontrole čudovala, že som nemala zhoršenie
Začínam 3 mesiac a nemám už ani jedinú vyrážku. Dávku mám od začiatku 40 mg denne .

ellka1208
14. okt 2022

@danielka2011 super, držím palce, kiežby si mala s tým už pokoj... Poväčšine poznám prípady kedy sa to žiaľ vrátilo. Držím palce

danielka2011
14. okt 2022

@ellka1208 ďakujem. Neviem, či by som sa na to ešte dala. Dosť ma bolia kĺby a aj migrény sa zhoršili. Druhý krát by som už do tohto nešla.