Ako je to s vysokým tlakom v tehotenstve?

zuzzulka
7. apr 2011

Ahojte. Liečim sa na vysoký krvný tlak cca 7-8 rokov . Je to genetické ževraj...cholesterol OK,krvný obraz OK, všetko OK 🙂 Plánujeme dieťaťko tak v Októbri ale čo potom? Viem že vysoký tlak pre tehotnú nie je dobrý ani pre dieťatko. Užívam tabletky (Prestarium ) a tak tlak mám výborny jem 1 ráno .... ešte som sa o tom nerozpravala ani s ženským lekárom ani s obvoďákom.....najradšej by som aj tak mala info od Vás ak je tu niekto kto má alebo mal tento problém.... Dakujem

pink_lady
7. apr 2011

@zuzzulka ahoj, viem z euz tu tema je o tlaku pred tehotenstvom ale za svet ju neviem najst 😅 skus zatial pozriet temu au tam aj zienky co mali vysoky tlak pred tehu . ale nic sa nedeje ked mas vysoky tlak. lekar ti upravi liecbu - budes brat tabletky ktore sa v tehotenstve mozu. ja som pred tehu nemala vysoky tlak ale v tehu vy vystupil, brala som dopegyt a vasocardin plus kadeco ine 😅. Mam znamu s cukrovkou co mala vysoky tlak pred tehu a pocas tehu brala tiez dopegyt.

zuzzulka
autor
7. apr 2011

@pink_lady veru ani ja som nič nenašla iba články kde sa vysoký tlak začal objavovať v tehotenstve. To čo si mi poradila som si prečítala...a nie do konca lebo už teraz som vystrašená...Ja potrebujem pracovať nie doma sedieť na PN ved by som sa zblaznila ...a kazda druha s tlakom bola na PN alebo v ležala v nemocnici 😒 ach sladka nevedomosť 😨

lejlla
7. apr 2011

ja som sa nikdy pred tym na tlak neliecila,ale ked som zostala tehotna,zhruba v 5.mesiaci sa mi zvysil tlak,tak ma doky poslal do nemocky a polezala som si tam.brala som lieky,chodila som na premeranie tlaku kazdy tyzden 😝 a na porodnej sale som mala tlak 120/80 😀 .tak mi to zostalo az doteraz aj ked semtam pri zmene pocasia mavam vyssi ☹

syslica
17. jún 2011

@zuzzulka Ahoj, ja som akurát dnes zas prispela do témy Hypertenzia a tehotenstvo, na ktorú ti dala link pink lady. Patrím k tým, ktoré nemajú zistenú príčinu problému, môže to takisto byť aj genetické... V pohode som zvládla 2 tehotenstvá až do úspešného konca a nebola som ani deň PN, dokonca prvé tehu bolo riadne stresujúce kvôli finišu v práci, hľadaniu a zaúčaniu náhrady.... Prestarium, na ktorý si nastavená teraz je veľmi dobrý liek, ako je to v tehotenstve, neviem. Tehotným sa bežne predpisuje Dopegyt, lebo je z antihypertenzív najpreskúmanejší aj u tehotných, vďaka účinnej látke levodopa sa však zvyknú objavovať depresie (nie u každého, samozrejme).
Myslím, že by bolo najlepšie, zdôveriť sa svojmu lekárovi a spoločne už nejaké riešenie nájdete.

zuzzulka
autor
17. jún 2011

@syslica Ďakujem pekne za odpoveď. Už som bola u lek. a ten mi povedla že ked mi bude meškať menštruacia až prídem, potvrdíme teotenstvo a zmenime ličbu. Prestarium čo beriem diaťatku na kratky čas neublíži ale ako si aj ty pisala vymením lieky. Tak som rada, že čítam takéto pozitívne riadky. Trošku som sa toho obavala, ale už nie.....ešte raz ďakujem všetkým za infošky

bubinko83
17. aug 2012

@syslica ake mavaš hodnoty tlaku?

syslica
17. aug 2012

@bubinko83 Niekde v rozpätí od 130/80 do 140/90, čo je už podľa tabuliek hraničná hypertenzia - ale ja som ideálny tlak nemala nikdy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre