Ako mám privolať menštruáciu?

kajka
27. aug 2008

ahojte
prosim vas nemate niekto recept ako privolat menstruaciu ked vam meska.Meska mi uz 4 den a potrebujem ju vyvolat. Inak by mi to nevadilo ale na buducu sobotu sa vydavam a nechcem mat menzes na svadbe skusila som aj cervene vino a este nic a tehotna nie som

katkabela
20. mar 2013

a ešte s tou vodou to ako funguje, po koľkých dňoch zvykne prísť MS?

dori123
29. mar 2013

Ahojte, moj problem je ten ze mam zachvilocku 16 menzes mi meska 19 dni(meska mi takto skoro vzdy) a asi pred tyzdnom som mala nechraneny sex. Davala som si pozor nezvraciam,nepocitujem nadmerne tazkosti. Som teraz aj troska nachladena... Moze to byt nachladenim??:( u gynda som este nebola ( nikdy ) prosim poradte mi :( dakujem :(

majka99999
30. mar 2013

@dori123 zajdi za gynekologom, ked mas sex (ze nechraneny, radsej nekomentujem), mas cas aj na gynekologa. Nemusi ti nic predpisat, ale skontrolovat sa treba nechat. Prevencia je zaklad.

irriss
30. mar 2013

@dori123
KolikTi je?? 😉

dori123
1. apr 2013

je mi 16 ☹ ďakujem za radu. viem nejednala som veľmi správne.

dori123
1. apr 2013

ked zajdem za gynekologom budu o tom musiet vediet aj moji rodičia? moja mama sa so mnou nikdy o "takýchto" veciach nerozprávala...:(

katka1981
1. apr 2013

@kajka, jedine jej zavolat na mobil 😀 Pocasie je blaznive, mozno ti vynecha aj cely mesiac. Ja som tiez raz pila kvoli tomu cerv., vino hoci ho nemusim, ale nepomohlo. A tiez som nebola tehotna.

katka1981
1. apr 2013

@irriss, a co ty nevies citat? Ved pise ze 16 😀

katka1981
1. apr 2013

@dori123, kamosky chodili gyndovi od 15 rokov im pisal HAK. Nemusia o tom vediet rodicia, od 14 rokov mas na sex pozehnanie. Len ak by bolo treba interupciu, vtedy potrebujes suhlas zakonneho zastupcu. Chod cim skor k lekarovi, meskat ti moze z pocasia, zo stresu, z nachladnutia aj bezdovodne. Hlavne sa nestresuj.

irriss
1. apr 2013

@katka1981
ale to rekla,az kdyz jsem se ji zeptala? nebo uz predtim.. ???😅
p.s. Omluvte starenku 😔

irriss
1. apr 2013

@katka1981
aha uz to vidim.. 😉 🙂 diky

irriss
1. apr 2013

@dori123

a co treba nekdo jiny, kdyz neni schopna mama... 😉
teta, babicka...maminka nejake kamaradky..nemas nikoho s kym se o trapeni podelit??

cawes
1. apr 2013

mne sa paci veta davala som si pozor. To ako ty si davala pozor nato nez priatel bude? tak to by som chcela aj ja vediet

katka1981
1. apr 2013

@irriss, hned v prispevku pisala, ze ma 16, ale tak ja som to pochopila, ty si si robila srandu ze kolko ma rokov, ved je prvy april 😉

irriss
1. apr 2013

@katka1981 ..k aprilu jsem napsala uz toto: Jsem tehotna, sazela jsem fazulove seminka..budeme mit "fazul'ku"

katka1981
1. apr 2013

@irriss, kto to aj dokaze svoje dieta nazvat fazulou, ze? Hned si predstavim Mr.Beana 😝 No nic, dala som si dva zdrave rezne a idem sa ucit 😝 A blahozelam 😀 Kedy budete robit polievku ? 😀

irriss
1. apr 2013

@cawes
..ma 16 let... 😉 ma pravo mit chaos,zvlaste kdyz chybuje ten, kdo by mel byt prave v tomto veku sveho ditete - zeny!!"v pozoru" = mama

irriss
1. apr 2013

@katka1981
az si "prdnu..a odfouknu".. to bude znameni, ze jsme meli fazulku..😎 a to je na MK dost casto.. 🤐

katka1981
1. apr 2013

@irriss, aha ja ze ked si prdnes tak si porodila 🙂

cawes
1. apr 2013

@irriss no v 16 som vedela co a ako funguje a so mnou sa tiez o tom nikto nebavil

irriss
1. apr 2013

@cawes
nebudu nikoho soudit..jedna vec je jasna, je tu DEVCE, ktere ma16 let..prromnohe nasby to mohla byt NASE dcera a prisla s prosbou o pomoc! Jejji matka je neschopna, ukazme ji,ze je to vyjimka..ze vsechny mamy nejsou jako ta jeji..Ze tu ma prostor na otazky i odpovedi 😉
urcite si z toho vezme ponauceni..bude se ke svemu dditeti chovat JINAK..

cawes
1. apr 2013

@irriss akoze ano v tomto s tebou uplne suhlasim, ale zase na druhej strane ked ma 16 vie ako sa sexuje tak snad vie ako to funguje a ze ona si moze davat pozor kolko chce.

katka1981
1. apr 2013

@cawes, zle to napisala podla mna, vies ake musi mat teraz chuda nervy. Nechcela by som byt na jej mieste. Budme radi, ze sme uz stare korcule 😀

irriss
1. apr 2013

@cawes
Podivej se na mapu....jsou mista.. strediska, kde urcte veci jsou jeste TABU..nehlede na 21.soleti... 😉

irriss
1. apr 2013

@katka1981
podle mne, "davala jsem si pozor", znamenalo,ze se hlidala,..jak ji bylo "pote"..ne, jak se milovala..Doufejmeeeeeeeeeeeeeee, ze se milovala a neslo jen o sex... 😔

cawes
1. apr 2013

@irriss ok no ale na sk a cz to problem neni.

@katka1981 tak chapem co ma v hlave ale zase na druhej strane ako sorry ale naco ma potom nechraneny sex????
ja som tiez chcela dieta skor a pockala som skoro do 30tky a preco? no lebo som myslela na svoju buducnost, buducnost svojho dietata co vsetko mu dam atd. Myslim si ze v dnesnej dobe dievcata idu na vsetko velmi rychlo. Ked som mala ja 16 tak som tahala za sebou kacera, a nemyslela na take veci ako je sex. Priatela som mala to je jedna vec ale sexovat som zacala neskor

irriss
1. apr 2013

@cawes
..tak to by ses divila, ...TABU je prave na SK a CZ... 😉

katka1981
1. apr 2013

@irriss, som rada ze moja uz spi a ze este chvilu sa nikam bezo mna alebo tatinka nepohne, ale poviem ti, len co pojde na zakladnu, budem z toho mimo. Ale zas mala jej to mama aj otec vysvetlit. Ja som sa to mamy rovno spytala ked som mala 8 rokov. Ale podla mna teoriu ovlada, ved to mali aj v skole, len asi nema doverny vztah s mamou. Ale ruku na srdce, kto vesia na krk rodicom, ked pride o panenstvo? A to mozu mat super vztah. Ale by si nechapala, mam kamosky, co v 15 u nich chlapci prespavali. Mama im nechala otvorene dvere akoze aby nic nebolo. No neviem ci bola taka naivna alebo tak sprosta.....

irriss
1. apr 2013

@katka1981 😨 😨 😨 😨 😨 Ja si vybiram kulomet a ty mluvis o schvalne otevrenych dverich 😀 ☹ 😖 😠

katka1981
1. apr 2013

@cawes, ale ty nam neklam ze mas 30. Ty mas tak 24 max. 🙂 Vies co 16 to este ujde, ale dnes....... aj 11 rocne. Tak to je uz trochu ina kava. Ja som mala to stastie, ze ja som bola do 17 tak hanbliva, ze som si ani pusu s chlapcom nedala a Bohu zato dakujem.