Ako mám privolať menštruáciu?

kajka
27. aug 2008

ahojte
prosim vas nemate niekto recept ako privolat menstruaciu ked vam meska.Meska mi uz 4 den a potrebujem ju vyvolat. Inak by mi to nevadilo ale na buducu sobotu sa vydavam a nechcem mat menzes na svadbe skusila som aj cervene vino a este nic a tehotna nie som

titkovamiriam
27. aug 2008

moju radu si vycerpal-cervene vino alebo poriadne horuci kupel,no moze to byt prave preto ze sa chystas na svadbu a ten stres ti ju posuva,najspolehlivejsie by ti poradil gynekolog injekciou.

womenne
27. aug 2008

Ja som tiež minule riešila tento problem a pila o dušu červene vino i ked ho neznašam a bolo mi sneho zle 😝 MS mi to neurychlilo dokonca mi to oddialilo a teraz mam cyklus 31dni 😠 Najlepšie je pichnut si vyvolavačku takže navšteva dokina to isti 😎

majka35
27. aug 2008

ja som raz dostala injekciu na vyvolanie menštruácie, ale tá mi prišla 5 dní po pichnutí ... 😀
kajka ... a niesi náhodou tehotná??? ... to by vyvolávanie menštruácie bolo asi nanič ... 😕 😀

kajka
autor
27. aug 2008

Nie ja memozem byt tehotna lebo pred svadbou som sa dala na solarko a to by s verdiktom tehotna nebola dobra kombinacia.

kili
27. aug 2008

kajka, vyvolávačka nemá zmysel, keďže tá zaúčinkuje až za takých 10 dní. Inak rady neviem, napadá mi na svadbu rýchlo objednať menštruačný kalištek, ale to by som tiež prvé zavádzanie zrovna na svadbu neriskovala 😀 . Aj keď z poistkou by to bola asi najlepšia kombinácia, že by sa nič nestalo.

womenne
27. aug 2008

a skušala si test?len tak ti predsa nemeška nie? 🙂

sorciera24
27. aug 2008

kajka, skus tonic......mne zabera...

zucha
27. aug 2008

kajka, tak toto iste som riesila aj ja pred svadbou. Pila som vino, horuce kupely, no nic nepomahalo. Nakoniec mi uz bolo jedno, ze budem mat menstruaciu na svadbe, len som to nechcela dostat presne v ten den a tak som sa rozhodla pre vyvolavacku. Bolo to v piatok, tyzden pred svadbou. Ked bolo uz tyzden po svadbe, tak som isla zas na vysetrenie, ze preco stale nic a ono som fakt bola tehotna 😅
Doteraz nechapem, test mi vysiel negativne, gynekolog povedal, ze tehotna nie som, preto to aj pichol ono, lala ho, mam dcerku 😵 😵 😵

zucha
27. aug 2008

a inak s tym solariom. Ja som predtym pravidelne don chodievala a teda aj pred svadbou, ked som uz bola tehotna a dietatko je v poriadku. Hned, ako som sa to dozvedela, samozrejme som s tym prestala

majuliq93
12. jún 2009

ahojky .. ja mam taky problem ze musim teraz vyvolat menzes pretoze o tyzden aj nieco idem na operaciu .. a vtedy menzes nemozem mat .. ☹ a najhorsie je aj to ze mam nepraviddelny menzes 😒 takze prosiim poradtte mii .. akymi moznostami bi sa to dalo 😉

sstefi
12. jún 2009

majuliq a keby sa to radšej oddialilo? neviem, či to možeš brat ked ideš na operaciu(noretistheron), možno niekto s tym ma skusenost...
možno hlupost, ale za opytanie by si nič nedala... 😅 😉

twinflame
12. jún 2009

Je tu ešte jedna možnosť - liek na oddialenie menštruácie tak aby si ju do svadby nedostala, až potom. Napr. Norethiserol, ale je na predpis.

dada1212
12. jún 2009

Tak to sa mne stáva skoro stále, aj teraz v júni som niečo mala a menzes mi meškal 21 dní. ☹
Ale našťastie som ho dostala až deň po tej "udalosti"
Ono to môže byť zo stresu okolo svadby a ešte ča určite stresuje aj to, že to nedostávaš, takže další stres.
A čo sa týka rady, tak súhlasím s twinflame.

ada085
12. jún 2009

mne pomaha alchemilkovy caj. ja mam nepravidelny menzes, niekedy vynecha aj cely mesiac-aj teraz, lebo som ho prestala pit. tak zase zacnem. ale asi by som uz do svadby rozmyslala nad oddialenim menzesu

majcik
12. jún 2009

Ak menstruacia meska, pravdepodobne sa posunula aj ovulacia a s tym sa nejake zazraky v tej poslednej faze cyklu asi vela nedaju spravit, ak teda nepocitame lieky na oddialenie.

Ja som mala stihnut menstruaciu pred svadbou, noooo, nejako sa mi cyklus pretiahol - asi stresy pred ovulaciou urobili svoje a vdaka tomu som vedela, ze mozem ocakavat MS presne v den svadby a prisla nieco po polnoci. Ale nastastie zacala iba slabym spinenim, takze to bolo OK. Keby som ju dostala hned rano a aj so silnym krvacanim, krcami v bruchu, tak by to bolo dost neprijemne.

smeja_441
4. dec 2009

toto uz co je?ze gynokolog nevie o tom ze si bola tehotna?a test? 🙂 fuhaa...noo mne tiez nikdy nepomahalo cervene vino akurat som sa zneho dobre opila:D..vzdy cakam a ked uz sa velmi bojim co ak som v tom...tak to pride:D 😝

kotenko
4. dec 2009

ja by som tiez chcela nejaku radu, kedysi som mavala 21 dnov cyklus (ako hodinky) a teraz mam 31-36 dnovy a nepravidelny. od vysadenia HAK presiel uz rok. nepomaha mi ziaden alkohol, ani caje, nic. a ked MS pride, tak mam neuveritelne bolesti, az take, ze ani do roboty nemozem ist a nemozem sa ani hybat, iba lezat a byt zakrita, potom mi to do hodinky prejde a ostatne dni uz ani neviem, ze mam MS.

smeja, ja som mala to iste, na UTZ nic nebolo vidno, ani palpacne nic citit, testy som si robila tri a vsetky negatvne. tak mi pichli vyvolavacku a ze ak nepride MS, mam sa opat dostavit. tak som prisla o dva tyzdne a to uz bola fazulka viditelna a uz jej aj srdénko bilo... a v tom case mi to aj tehu testy potvrdili.

kisska
4. dec 2009

kotenko - mne na krce uplne najviac pomaha pravy orgazmus, a tym aj na spustenie mrchy. Potom uz len magnezko proti krcom, minimalne par bananov, ale ak sa podari kvalitne milkovanie, tak nic ine netreba... len nie vzdy sa to da tak nacasovat... alebo krce som uz mavala take silne, ze som nemala chut...

helenkasabinka
4. dec 2009

mne teraz maskali 3 tyzdne a tehotna nie som a tak som pred dvoma dnami dostala injekciu do zadku-vyvolavacku,tak cakam co a ako 😅

lindda
5. dec 2009

mne sa stava tak dva krat do roka ze mi jedna mrcha vynecha ,ale vobec to nieje prijemne lebo mi je dost blbo ja ma uz roky problemi ze ma nepravidelnu ale od porodu sa to dost zlepsilo mam taky 30 dnovy cyklus a iba 3DNI

certicake
6. dec 2009

ahojte...tak na pravidelnú menštruáciu určite odporúčam piť aloe berry nectar....a tie šialené bolesti poznám,skúsila som jedne bylinkové kvapky...ale pomáhajú.... 😉

emanika1
16. mar 2010

ahoj ja som este nemala menstruaciu a neviete ako sa da vivolatprosim poradte mi 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

blue04
16. mar 2010

ja by som tyzden pred svadbou nic nevyvolavala,praveze by som ju oddialila....su na to tabletky 😉

expertka8
16. mar 2010

.....ako privolat menstruaciu???......
..."pod....pod....menstruacia".... 😀 😉

lucifer24
19. júl 2010

Mam maly problem..minuly mesiac..a zevcsa mam pravidelnu menstruaciu.len tento mesiac nejak stale nechodi.uz je to skoro desat dni...ako..je tu aj moznost ze by som mohla byt tehotna.ale davali sme si pozor..ale to ej tiez velmi relativne....a mam vytok.cize newem ci je to nejaka infekcia..alebo nieco.....dnes si idem robit test..drzte palce..aby bol negativny..

ericka111
26. júl 2010

No do kelu ja ze tu najdem nejake rady a veci ktore ma upokoja a tu citam ze si bola nakoniec tehotna fuuu ......totiz aj mne uz tyzden meskaju ale uz tri dni pocitujem presne vsetky spiervodne javy akoby som ich uz mala dostat som trosku prechladnuta tak hadam to bude aj tym 😖

ericka111
26. júl 2010

@dada1212 a ako nemat stres 🙂

jarka41211
8. aug 2010

Ja mam ties problem taky dost vazny..mesiac mi meska MS mozno aj viac nemam v tom prehlad lebo nemam pravidelu MS.raz sa mi stalo ze uz mi meskali aj pol rooka ale potom som dostala..a vcera som mala s mojim priatelom sex a npouzili sme ochranu a on si nieje isty ze ci sa nesmiklo. teraz mam strach ci niesom tehotna no myslim ze zistit testom sa to da leen po tyzdni...dneska som dostala taku nevolnost tocila sa mi trochu hlava a bolo mi na zvracanie ale netrvalo to dlho ..mozem byt tehotna?

aero
8. aug 2010

@jarka41211 - pol roka??? 😲

lara1705
8. aug 2010

@jarka41211 jasne že možeš, ved priznaky maš.

@kajka skus naopak, injekcijou oddaliť menzes, aj to sa da ale na gynekologii. Väčšinou to robia ženy pred dovolenkou.