Ako mám privolať menštruáciu?

kajka
27. aug 2008

ahojte
prosim vas nemate niekto recept ako privolat menstruaciu ked vam meska.Meska mi uz 4 den a potrebujem ju vyvolat. Inak by mi to nevadilo ale na buducu sobotu sa vydavam a nechcem mat menzes na svadbe skusila som aj cervene vino a este nic a tehotna nie som

aless1
23. aug 2016

Myslíte, že by to mohlo byt preto? 4-5 kg za dva mesiace išli dole, samé od seba... Ja som to nechcela :(

aless1
23. aug 2016

7.9.som objednana, tak snáď mi pomôžu, ďakujem za pomoc @katkakovac 🙂

katkakovac
23. aug 2016

@aless1 pokial mas problemy, moze to spustat aj chudnutie. A ak chudnes vela a bez priciny, treba navstivit aj svojho obvodneho/detskeho lekara a riesit to. Lebo tam moze byt nejaka malickost, ktora to vsetko dposobuje a vobec to nemusi byt gynekologicky problem. Napr. Stitna zlaza vie narobit taketo problemy...

aless1
23. aug 2016

Áno, bola som na endokrinológii a mam nejakú vychylku, ale neje to také vážne s tou štítnou žľazou

aless1
23. aug 2016

V zime mi napríklad váha stále stúpala a to som sa nijako neprezierala :D a teraz mi zase klesla aj keď som sa snažila pribrať

meggy17
25. nov 2016

Ahojte potrebovala by som rádu, mešká mi to už 12 dní neviem co mám robiť? Styk som mala asi pred troma týždňami s priateľom ale dával si pozor, ale mám strach že som v tom bolia ma prsia kríže a aj pod bruchom, a test som si ešte nerobila mám strach poraďte mi prosím

siska53
25. nov 2016

@meggy17 Co mas robit? Spravit si test a v kazdom pripade ist ku gynekologovi. Co ine?

meggy17
25. nov 2016

Siska53 no dnes som si robila test ale bol negatívny, ta že neviem cí si mám urobiť ešte jeden

babulka82
25. nov 2016

@meggy17 to že sa bojiš ti nepomože ,bud -alebo.Treba kupit test a uvidiš ale 12 dni je dost .

meggy17
26. nov 2016

@babulka82 no hej mas pravdu, myslíš že môžem byť aj chorá po ženskej stranske? Lebo boli má pod bruchom ako by som mala mať menstruaciu ale aj pýcha má

aless1
3. feb 2017

Ahojte, mam 16 a pol roka už nemám ms v poriadku, venujem sa posilňovaniu, pretože ma to veľmi baví a v lete som schudla asi 4-5 kg a ani som sa o to nesnažila, v podstate vôbec nechcela... MS mi neprišla už keď som mala o, 1 kg menej, takže tomu nerozumiem, bola som u gyn.a ta mi predpísala Norethisteron, zabral, ale potom nič, teraz som dostala nedávno injekciu, už dva týždne čakám a nič, skúšala som všetky babské rady.... Myslite ze to môže byť kvôli nabratym svalom a ze som schudla tuk (co ma veľmi teší len keby neboli problémy s ms), mam trosku výkyvy so štítnou žľazou, ale lieky (polovička z najslabšich) neberiem, viete mi pomôcť prosím? Znova tuk už priberať nechcem

johaninka
6. feb 2017

Niekomu pomože piť alchemilkový čajík a prídu...🙂

aless1
6. feb 2017

Nepomohol ani ten :(

johaninka
14. feb 2017

Štítna žľaza moc vplýva na menštruáciu. (mne ju zistili v 16tich a tiež mi menštruácia dlhodobo haprovala, chodila ako chcela meškala) Neviem prečo si sa rozhodla nebrať lieky? ja beriem ich už roky, nepriberá sa nich je to jód, ktorý štítna žľaza potrebuje na spravne fungovanie. Okrem toho píšeš že máš 16,5 roka. Menštruácia sa niekedy može ustaliť až v 18tich. Alchemilkový čaj kludne pi dlhodobo....veľmi prospieva http://zdraviezbozejlekarne.sk/alchemilkapasien...

aless1
14. feb 2017

Bohužiaľ nepomohol ani čaj, idem znova ku gyn tak uvidím čo mi povie.

usla35
14. feb 2017

S alchemilkami mam dobru skusenost aj ja. Len tak trosku nechapem, preco si to nehavat na poslednu chvilu. Sak ked viem, ze medzi menzesom a svadbou je mala casova bublina, tak predsa vybehnem na gynekologiu skor a nebudem sa spoliehat. Myslim si, ze meskanie bude sposobene stresom so svadby, ci?

tuusfatum
21. feb 2017

Čaj z petržlenovej vnate

luca164
31. júl 2017

Ahojte.Mám 15 rokov.Už 2 mesiace mi mešká menštruácia ... pravidelnú menštruáciu ešte nemám. Asi pred rokom som mala problémy so stravovaním.Ako to býva u dievčat v puberte.Neviem čo mám robiť.Už aj moja mamka zisťovala na internete ,že či to je normálne.Za vašu odpoveď vopred ďakujem.☹

yyymilion
30. sep 2017

Dobrý deň, prosím poradte mi mám 16 rokov a menštruácia mi mešká 2 deň a vždy som ju dostala ku konvu mesiaca a zajtra už je 1.
Čo mám robiť aby som ju dostala ? Ďakujem

vanessa022
25. okt 2017

Baby pomôžte.. uz nemam od 13.oktobra mendzes.. robila som si aj tehotensky test a ukazalo mi jednu palicku ? Dajte nejaku radu

hormonalka
25. okt 2017

Ak mate problem s menstruacnym cyklom, moze to byt kvoli hormonalnej nerovnovahe. Skuste hormonalnu jogovu terapiu podla Dinah Rodrigues. Je to zostava jednoduchych cvikov a pomaha v pripadoch nízkej hormonálnej hladiny alebo pri slabom prekrveni panvovej oblasti. Pomaha aj otehotniet. Je to zalozene na tom, ze cviky masiruju zlazy s vnutornou sekreciou (ako vajecniky) a tym ich stimuluju k zvysenej tvorbe hormonov 🙂

psik123
6. dec 2017

Ahojte baby minule som bola s chalanom a chcel ist zozadu a nejako sa tam nemohol dostat a zda sa mi ze sa uz oredtym urobil...mam 18 a strasne sa bojim ze ostanem v tom..dnes som mala mat kramy ale nejako neprisli ani ma brucho neboli...myslite ze je mozne aby som bola v tom? A stale spim skoro ..je to iz tyzden a pol a nechcem este dieta...ked som bola s nim som bola trosku pripirlta...strasne chcem tie kramy

j_u_l_k_a_13
13. feb 2019

Ahojte mam 13 rokov a meska mi 110 dni skusala som trosicku cerveneho vina , med a nič poradili by ste mi prosim
1 krat som dostala ked som mala 12 rokov
v aprili v maji som tiez mala cez leto nic az 29.9. Som zasa dostala a od vdety zasa nic
Poradte mi čo stym

janicka123456789
4. jan 2020

Caute baby tak citam a us mam strach ...mam vnutornomaternicove teliesko a meska mi us 14dni menzes plus pouzivame ochranu ale bojim sa nejaka rada dakujem

abigailbria
20. apr 2020

Ahojte
Prosím vás nemá niekto recept ako privolať menzes keď vám mešká? Je to už 3 týždeň a neviem si s tým rady robila som si už aj test no negatívne a v túto situáciu moja ženská doktorka neordinuje prosím pomôžte mi skúšala som aj červené víno aj horúci kúpeľ no stále nič

johaninka
21. apr 2020

@abigailbria skús ešte alchemillkový čaj. Alchemika už rastie aj na lúkach.

martinaaa
26. máj 2020

Ahojte
Mám taký menší problém mám 15 a prvý krát som menštruáciu dostala v Januári a doteraz ju nemám.
Nevedeli by ste mi nejako poradiť

johaninka
27. máj 2020

@martinaaa prvý krát menštruacia nieje pravidelná, môže sa stať, že nepríde aj niekoľko mesiacov, potom príde a zase vymeska 2-3 mesiace. Ja som tiež dostala prvu v 15tich a trvalo asi rok kym bola pravidelná. Momentálne rastie na lúke alchemika, pozri si ju na internete a rob si z nej pravidelne čajík. Aj si nazbieraj do zásoby, a usuš si ju na zimu keď budeš mať bolesti pri menštruacii je výborný.

dadia09
18. jún 2020

ahojte baby prišla som si po radu meška mi menstruacia uz 9 dni čo mam robit a boli ma už pod bruškom aj noky dokonca aj krize a stale nič Dakujem za nijake rady

eleanor13
26. aug 2020

Ahojte.Moje tipy na vyvolanie. Cely ananas zjest,cerstvy.Vypit vela caju zo zihlavy sypanej, masirovat si reflexne zony na rukach a nohach (to pomaha velmi rychlo), dat nieco teple na brucho (napriklad aj salku s cajom)