Ako mám privolať menštruáciu?

kajka
27. aug 2008

ahojte
prosim vas nemate niekto recept ako privolat menstruaciu ked vam meska.Meska mi uz 4 den a potrebujem ju vyvolat. Inak by mi to nevadilo ale na buducu sobotu sa vydavam a nechcem mat menzes na svadbe skusila som aj cervene vino a este nic a tehotna nie som

koniarova
17. dec 2011

@kahlan2222 Z toho testu na vitamíny, ako píšeš, o asi Ťažko zistia. Nechápem, prečo si nespravíš test. 😕 😕 😕

kahlan2222
9. jan 2012

no síce pisem dost neskoro 😀 len ma tak napadlo ze sem napisem ako to predsa skoncila ..tak som si spravila test a vysiel tak ze niesom tehotna 🙂 meškali mi tyzden a tri dni cize to sa mi este nestalo ale tak ked som to najmenej cakala a bola v klude tak to prislo 😉 takze uz viem ze dolezite aby prisli je NESTRESOVAT SA! 😉

mimi94
3. feb 2012

ahojte , takže ako tak čítam , nie som jediná čo má nazvime to "zvláštne" problémy...
No aj tak si neviem rady 😒 skúšam všetko čo vidím napísané , čo komu kde pomohlo ...
začnem poporiadku mám 17 rokov tohto roku 18 .. prvý cyklus bol asi v 12-13 rokoch , nikdy som menštruáciu nemala pravidelnú možno raz sa mi stalo , že som ju dostala presne 3 mesiace za sebou a bolo to v jesennom období , je to zvláštne , momentálne mi mešká asi 5 mesiacov , bola som u doktora spravil mi ultrazvuk , vraj je všetko v poriadku ... predpísal mi antikoncepciu na upravenie cyklu , no bohužiaľ ju nemôžem začať brať pretože menštruácia nikde , tak som tam šla znova aby mi dal vyvolávaciu injekciu teraz čakám už asi 4 deň , okrem precitlivenosti žiadne príznaky 😢 fakt neviem čo mám robiť okrem toho "čakania" v škole mám trvalý a nezastaviteľný príjem stresu .. možno to k tomu prispieva ... nejaká rada? poteším sa ...

zabka88
3. feb 2012

@mimi94 čaf, no moc sa neda radiť ti, ale keď ti to pomôže ja som mala tiež " za mladi" strašne problemy s tymto, cyklus sa mi upravil až keď som začala pravidelne pohlavne žiť, potom to už išlo ako hodinky 🙂 ja si to vysvetľujem tak, že aj organizmus potrebuje nejaky čas aby sa mu systémy rozbehli , určite robí svoje aj stres..
počuj, ešte popýtaj doktora nech ti urobím hormonalne testy, či nahodou tvoje telo neprodukuje niečoho viac či menej.. môže byť problem aj v štitnej žlaze.. v každom prípade nezanedbaj to a pátraj po príčine, držím palčeky

gabika118
3. apr 2012

ahojte,chcela by som sa spýtať, menštruácia mi mešká už 19 deň (tehotenský test som si spravila 3x vyšlo mi negatív) pohlavný styk bez ochrany som mala vo februári asi dva krát , ale s priateľom sme si dávali pozor. potom sme už používali ochranu ..minulý rok mi tak tiež meškal mesiac a potom mi prišli...nezvyknem mať pravidelnú menštruáciu zvyčajne mešká 5-7 dní ale potom prídu,no ale teraz je to už zas 19 dní...

gabika118
3. apr 2012

ahojte,chcela by som sa spýtať, menštruácia mi mešká už 19 deň (tehotenský test som si spravila 3x vyšlo mi negatív) pohlavný styk bez ochrany som mala vo februári asi dva krát , ale s priateľom sme si dávali pozor. potom sme už používali ochranu ..minulý rok mi tak tiež meškal mesiac a potom mi prišli...nezvyknem mať pravidelnú menštruáciu zvyčajne mešká 5-7 dní ale potom prídu,no ale teraz je to už zas 19 deň...poraďte mi prosím (mám sa báť ?? )

zabka88
4. apr 2012

@gabika118 báť sa nemusíš ale radšej choď k dokimu aby ti dal vyvolavačku ..

koniarova
4. apr 2012

@gabika118 Tehotná nie si. Ale radšej k lekárovi. 😉 😉

viktorkaaa
12. apr 2012

Prosim poradte mi,antikoncepciu som vysadila asi pred 6 mesiacmi,menstruaciu mavam nepravidelne,takze plodne dni mam tiez vselijako,len teraz sa bojim,lebo som mala pohlavny styk bez ochrany a myslim,ze som mala aj plodne dni,tak som si kupila tabletku 'po' ale dala som si ju asi tak po 50 hodinach(bola urcena do 72h).Chcem vediet iba nazor,co si o tom myslite,som zufala 😢

strapco13
12. apr 2012

@viktorkaaa tabletka "po" by mala zabrat..uzila si ju vcas
ale..preco ked si prestala brat antikoncepciu a dieta evidentne nechces /kedze si si dala tabletku "po"/ tak preco mas nechraneny styk??? je aj ina ochrana ako hormonalna
toto trosku nejde dokopy
cize nabuduci mysli "pred" a nie az "po" ..nasledky mozu byt ..jedina 100% ochrana je celibat

viktorkaaa
12. apr 2012

A nevadi,ze to bolo az po tych 50hodinach?...no bola som blba a mala som vypite este k tomu.Ale dakujem trosku si ma upokojila 😅

christinaaa
13. máj 2012

ahojte...mám 14 a už niečo cez 2 mesiace som nemala menštruáciu. je to normálne ? ..1.menštruáciu som dostala v 13.

lalus
13. máj 2012

@christinaaa podľa mňa, ak nemáš žiadne iné problémy, je to normálne. po prvej menštruácii trvá celé mesiace (i roky), kým sa cyklus ustáli 😉 😎

dena23
17. máj 2012

cavte baby moj problem dva mesiace mi meska MS minuly piatok som dostala vyvolavacku a stale nic a brucho boli a boli a po zajtra sa vydavam vino nepomohlo ani caj s kôpru uz som bez radna a tyzden po svadbe letim do egypta ☹ podla mna ze vino a podobne veci su len fami je to nahoda ze si date napriklad maslovy chlieb a ono to pride a odvtedy clovek veri ze mu to pomohlo 😀

dena23
17. máj 2012

@viktorkaaa tabletka 72ka pomaha ja som mala tiez pohl.styk cez plodne dni dokonca moja polovicka si ulavila do mna a neotehotnela som tiez som si ju bezala kupit a pomohla 🙂 len pokoj

veri23
29. máj 2012

ahojte baby keď tak čítam ja mám podobný problém mešká mi MS asi 4 mesiac nikdy som nemala pravidelnu MS. S priateľom máme sex s ochranou ale len s kondómom nestalo sa nám, že by praskol ešte. Začala som cvičiť a schudla som 4kg. Mám zároveň do toho aj skúšky na výške, čiže prežívam stres. Ku gynekológovi nehcem moc ísť pretože som tam nebola asi 2 roky bola som odcestovaná. Teraz mám problém s MS potrebujem si ju nejako vyvolať, aby si aj moja mama nevšimla, že nemám menštruáciu. Tým, že som bola preč nikomu som nič nemusela vysvetlovať. Mám 23 rokov a nemám v tomto moc dobré vzťahy s mamou. Veľmi pekne vám ďakujem za rady. Prosím čo mám robiť. pekný deň

soldi
29. máj 2012

@veri23 Tvoja mama Ta kontroluje, ci mas, alebo nemas ms??? 😨
ak mas stale nepravidelny cyklus, tak pojde o nejaky hormonalny problem. pekne chod ku gyn nech Ta vysetri. hlavne si nenechaj nanutit antikoncepciu, ale nech zisti pricinu Tvojich problemov.

veri23
29. máj 2012

@soldi ahoj nie nekontroluje ma ale keď budem teraz doma tak bude vedieť, že nemám vieš. Vôbec ma nekontroluje. Už som premýšľala aj nad testom tehotenským, že si kúpim, ale necítim sa nejak, že by som bola tehotná. Dávame si s priateľom pozor síce je ochrana len kondóm ale nikdy nám nepraskol. Dva roky som nebola na prehliadke a doktor ma dorazí. Premýšlala som ešte nad alchimilkovým čajom, že by som vyskúšala. VIem, že by som mala ísť k lekárovi, ale troška sa bojím.

soldi
29. máj 2012

@veri23 si si ista, ze mas 23 rokov? lebo toto su argumenty na urovni 15 rocneho decka 😖
aj tak netusim, ako by Tvoja mama mohla zistit, ze nemas ms. ale to je nepodstatne.

v prvom rade, chod a kup si test. budes mat istotu.

po druhe- nechapem, ako sa mozes bat Tvojho doktorka. preventivne prehliadky nie su povinne, ale len odporucane. maximalne Ti moze povedat, ze si nezodpovedna. ooo, boze, to je toho, jednym uchom dnu, druhym von.

dalsia vec: chces mat niekedy deti? lebo ak ano, tak treba Tvoj stav riesit. moze sa jednat o banalitu, ale aj nemusi. zatvaranim oci problem nezmizne. fakt nie.
alchemilkou sa nevyliecis. ked nevies, kde je problem, skor to mozes este zhorsit.

je to jednoduche:
1. chod do drogerie a kup si test. ocikaj ho. ak bude negativny, super. ak bude pozitivny, neviem.
2. hned po ocikani testu zavolaj doktorovi a objednaj sa na preventivnu prehliadku. povedz mu ze si uz neviem ako dlho nedostala a aky bol vysledok testu.

nic viac robit nemusis. ver mi, ze je jednoduchsie vec vyriesit, aj ked prinesie par neprijemnych okamihov, nez to odkladat, co konecny stav aj tak zhorsi, plus navyse sa tym budes zozierat 🙂

veri23
29. máj 2012

Hej ja viem je to odomňa nezodpovedné. Ďakujem za radu a pomoc. ahoj

veri23
29. máj 2012

@soldi Hej viem je to odomňa nezodpovedné. Ďakujem za radu a pomoc. pekny den

soldi
29. máj 2012

@veri23 he he, aj tak ma nepocuvnes a vykasles sa na to. co uz, je to Tvoje zdravie 🙂

veri23
29. máj 2012

@soldi nie pojdem mas rpavdu mala by som si vstupit do seba.

soldi
29. máj 2012

@veri23 budes sa citit lepsie, ked to das do poriadku 🙂 vsak nic take hrozne sa nedeje 🙂 drzim palce.
ja tiez musim vstupit do seba a ist sa ucit na zajtrajsie statnice 🙂

jjoojjaa
4. jún 2012

Ahojte,mam 13 rokov prvu menstruaciu som dostala 1 marca 2012 a uz je 4.6.2012 a menzes som nedostala bojim sa.Vsade sa pise ze menzes po prvej menstr.meska 1-2 mesiace ale toto je 3 mesiac ☹ ja sa bojim pohlavny stik som nemala

luneral
28. jún 2012

AHOJ!! mam taky problemuz od konca decembra neberam antikoncepciu. moj ciklus stale blbne ☹ . MS dostanem vecinou but po inekcii alebo vobec. teraz som mala dosta 14.6. ale my to uz meska 2 tyzden. bolievajuma strasne krize. pila som cervene vino no ani to nezabrala a ani horuci kupel. prrosim poradtemy co mam robyt aby som MS dostala.

petra1366
1. júl 2012

pomôžte mi prosim čo mam robit ked mi menzes meška 47 dni????

janinah
1. júl 2012

@petra1366 prepáč,to sa fakt pýta dospelá žena?...choď k lekárovi

janinah
1. júl 2012

@jjoojjaa poraď sa s mamkou...také meškanie u mladučkých dievčat je ešte v norme

lulu1366
1. júl 2012

ahojte
jarka41211 ked ti menzes meškal pol roka čo si robila ??? mne meška už skoro 50 dni som zufala prosim pomôžte čo mam robiť?????? ☹