Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

muriel293
8. jan 2011

baby ako je možné že cysty naplnené krvou sa operujú laparoskopicky ako tu čítam? pýtam sa preto lebo teraz na silvestra ma kôli takej krvavej operovali ale nie malý zákrok ale veľká operácia mám obrovský rez v podbruší ako po cisárskom lebo to chceli najskôr pungovať ale keďže nevedeli čo tá cysta obsahuje a báli sa aby mi viac neuškodili tak ma nakoniec rozrezali a vraj to bolo dobre lebo keby mi robili punkciu či ako to volajú-odsávanie tak by mi mohla tá krv zaliať brušnú dutinu...i bez toho som už v bruchu počas operácie mala 2 deci krvi ktorá mi vytekala z tej cysty... :( myslíte že to sa nedalo riešiť laparoskopicky? pýtam sa preto lebo v niektorých zariadeniach sa žiaľ človek skoro nič nedozvie!

ivanka28
21. feb 2011

masli mi dnes zas cistu krvnu ma 5 cm a pred 3 mesiacmi mi uz jednu dali von najviac som nestastna z toho,ze sa pokusame o druhe dietatko ☹ da sa stou cistou aj chodit na zumbu

01zoui
31. mar 2011

mala som 17 ked som pre neznesitelne bolesti isla do nemocnice samozrejme ze vraj zapal slepeho creva, tak si ma tam nechali cely tyzden a pustili ma s tym ze mi nic nie je este v ten vecer som isla ku znamej sestrcicke ktora robi s vinikajucou gynekologickou a ta mi zistila ze mam cystu asi 7 cm velku asi 5 minut nadavala na doktorov ze ma pustili dalej mi zistila ze sa neplni ani vodou ani hnisom ale krvov. Ale povedala ze ma este jemny obal a je ohranicena vo vnutri vajecniku taze je dost mozne ze pocas hormonalnej zmeny praskne, pichla mi inekciu aby mi to prislo skor no o tyzden som prisla s obrovskymi bolestami( kricala som od bolesti) a tak ma na izbu kde ma dali prisla pozriet a povedala ze uz ma dost hruby obal a musi ist von. Na dalsi den ma operovami operacia dopadla super az na to ze mi pri prekladani na izbu dostala mierne vnutorne krvacanie ale dali mi len heparinovu mast a samo sa to vsiaklo. Po mesiaci som prisla na kontrolu v dobrej nalade a povedala mi ze mam taku istu v lavom vajecniku a ze okamzite ideme na antikoncepciu tak beriem uz asi pol roka spolu s tiaminom a kedze mi nevedeli zistit pricinu preco sa mi to tvori mi doktor poradil luivac na podporu imunity. povedal ze je to but zo stresu alebo s psychyky alebo som bola nejako dlhodobo chora a to je len dosledok , od vtedy neberiem antibiotika ani ine lieky okrem antikoncepcie a zatial mam pokoj LEN NA JEDNU VEC POZOR KED SA ROBIA VO VAJECNIKOCH ROBIA SA AJ V PRSIACH !!!

01zoui
31. mar 2011

@ivanka28 ja by som neriskovala lebo ked je s krvy ti moze narobit velke problemy ale ked si budes davat obrovsky pozor na seba mozes skusit a uvidis

01zoui
31. mar 2011

@muriel293 ja som bola operovana laparoskopicky mam 4 male bodky ktore mi uz vybledli a ani ich nevidno a som rada lebo mam 18 a s jazvou cez cele brucho by som sa asi nezmierila ide o to ci maju v nemocnici pristroj na laparoskopiu ale ja byt doktor co niesom by som operovala len laparoskopicky ovela rychlejsie sa to hoji moja spolubyvajuca uz po tyzdni chdlia do prace a prekladala dost tazke bedne takze si natrafila len na zly postup a to je na dnesnom zdravotnictve na nic

muriel293
8. apr 2011

01zoui no veď to,najprv ma tam presúšali 4 dni kým somnou vôbec začali dačo robiť,každý sa vo mne hrabal a každý povedal niečo iné mala som tam už depresie nenormálne a keď si predstavím čo sa všetko za ten čas mohlo stať! odvtedy mám hrôzu z toho či sa mi to znovu neprihodí a nedajbože keď mi doktor oznámi že mám cystu tak budem asi v strachu kým sama nejako neodíde.... :( keď som prišla z nemocnice známa ma zvozila prečo som neprišla na kliniku do Galanty vraj tam majú prístroj podľa ktorého by hneď vedeli že je vo vnútri krv a že by ma ušetrili takého veľkého rezu,ozaj neviem či by to tak bolo ale mám husiu kožu z toho akí sú všetci všade už ľahostajní!

ivkaivka
28. apr 2011

ahojte, mna čaká operácia v utorok a strašne sa bojím. Mám na pravom vaječníku 6cm cystu. Je mi z toho hrozne, neskutočne sa bojím narkózy.... ☹ ☹ ☹

lleniak
29. apr 2011

@ivkaivka absolvovala som to pred dvoma tyzdnami a uz si veru ani nespomeniem, ze som niekde bola. neboj, urcite to dobre dopadne a budes sa divit, ze si sa tak bala (tak ako ja 🙂 ). drzim palce!

ivkaivka
29. apr 2011

@lleniak vdaka, no nemôžem si pomôcť, strašne sa bojím, že už neuvidím malú. Už som súca na prášky. Chcem veriť, že to bude o.k., ale ten strach.
Robili Ti laparoskopiu? Je potrebné po operácii brať nejaké vitamíny, aby sa to nezopakovalo?

muriel293
2. máj 2011

:( ja mám zase bolesti ale tento raz na pravej strane podbruška a bolí to aj pri chôdzi,takže mám strach že to je zasa nejaká cysta...baby myslíte že by to napravila hormonalna antikoncepcia? moc som nechcela brať tabletky ale asi nebude iná možnosť :(

ivkaivka
17. máj 2011

ahojte, tak už som po operácii, nakoniec som mala cysty na oboch vaječníkoch a na jednom sa potvrdila endometrioza, takže už mám aj začatú liečbu. Uff, hádam to všetko dobre dopadne a už bude pokoj od cýst

martinkatinka
30. máj 2011

@ivkaivka - neboj, všetko bude OK... ... ja som po dvoch laparoskopiách a nedávno som mala cisársky rez, po ňom dva krát ešte čistenie pod narkózou... netreba sa báť, treba veriť svojmu telu, ono to zvládne...endometrióza trápi aj mňa, čakám kedy sa po porode ohlási....

jankaslamka
30. máj 2011

@kattkaa mozem sa opytat ako to dopadlo s tvojou cystou?

26lenka6
1. jún 2011

Ahojte baby. ja som sa včera vrátila z nemocky, praskla mi cysta a mám v bruchu tekutinu ale nakolko už nemám bolesti, po 1 a pol dni ma pustili domov že do 3 dní sa mám hlásiť u svojho doktora a nech mi urobí sono či sa to vsiaklo alebo budem museť ísť na laparku, čoho sa ja bojím jak čarta.prosím vás, máte niektorá s tým skúsenosti?ked sa to vstrebáva tak to nejak aj vylúčim alebo sa to len tak stratí v mojom tele?bolesti v podbrušku už nemám, len ma pichá v okolí čriev ale minimálne, ževraj to ma tlačí ta tekutina.a ešte som k tomu včera v nemocke dostala menzes.jak keby nestačilo že som od tade prišla "dolámaná" jak pes.a čo tá laparka?viem že ma uspia ale čo po tom?bolí to?bojím bojím.... 😢

kattkaa
1. jún 2011

@jankaslamka Ahoj, no mne ju vyoperovali koncom oktobra, nakolko uz mala okolo 6cm, a uz ma aj tlacila v podbrusku.Operacia dopadla dobre, nemuseli mi brat z vajecnika iba ho mam trochu zmenseny a teraz musim chodit na pol rocne kontroly ci sa potvora znova neobjavila, lebo mala aj struktury endometriozy, no a popri tom sa snazime o baby, co sa jasne ze nedari, tak Dr. mi dal do oktobra cas a potom zacneme s folikulometriou.

jankaslamka
1. jún 2011

@kattkaa jojha tak nech vsetko dobre dopadne...hlavne nech sa to babo podari.. ja mam nad lavym vajecnikom a dr. ze nech sa pokusime otehotniet..nechcela mi ju davat von..mala som ju tam 3 a pol roka 🙄 ..babo sa nam necakane podarilo na prvy sup a cysta prezila tehotenstvo a aj porod a teraz mi zistili ze je tam stale..takze bude msuiet ist von potvora jedna

jankaslamka
3. jún 2011

baby viete mi povedat? ako dlho sa po laparoskopii ostava v nemocnici? je to jednodnova vec?

pici
5. jún 2011

@jankaslamka podla toho kde ti to robia.. ak v centre jednodnovej chirurgie.. tak rano prides poobede ides domov... ak klasicky v nemocke tak tri dni.. ak nie su komplikacie...

jankaslamka
5. jún 2011

@pici dakujem 🙂

pici
5. jún 2011

@jankaslamka za malicko.... ja osobne som bola velmi rada ze som nebola v ramci jednodnovej ... lebo som bola z toho nejaka odveci... tak som aspon dostala infuzku od bolesti... ale zase kamoska bola v ramci jednodnovej a v pohode bola...

jankaslamka
5. jún 2011

@pici tak ja pojdem do ruzinova v BA...takze to nebude jednodnova..ale sak prezijem 🙂

pici
5. jún 2011

@jankaslamka urcite ano.. ten jeden den pred operaciou je trosku navyse... na druhy ta operuju.. to cely prespis a na treti ides domov... teda... ak bude vsetko ok...

jankaslamka
5. jún 2011

@pici tak hadam sa tam nema co pokaslat aby ma tam drzali nejaky den navyse

pici
5. jún 2011

@jankaslamka nie.. staci ze by si mala zvysenu teplotu.. alebo krvacala si... tak nepustia... ale to snad nebude tvoj pripad...

jankaslamka
5. jún 2011

@pici aha..no tak uvidime..snad to bude ok.. ja mam doma babo, takze nic neplanovane sa nekona 🙂)

pici
5. jún 2011

@jankaslamka jasne... tak zelam nech su to max tie tri dni :D

kattkaa
6. jún 2011

@jankaslamka Dakujem, no dufam ze sa nam uz tento rok zadari. Mne ta cysta musela ist von lebo som ju mala naplnenu krvou tzv. cokoladova cysta.Drzim Ti palce nech to dobre dopadne 😉

luylu
8. jún 2011

Ahojte Babenky. Mam problem a som v situacii, kedy mi kazda rada velmi pomoze. Som v zahranici, a dnes som mala take strasne bolesti, ze fakt neprehanam, ale myslela som si ze uz definitivne koncim. Bolela ma strasne prava strana v podbrusku. Zacalo to vcera vecer len tak nenapadne a postupne sa to stupnovalo. 2x mi uz praskla cysta, ale toto bol teda riadny bonus, teraz urcite nepraskla ale dava o sebe vediet velmi drastickym sposobom.Mam vraj okolo oboch vajecnikov cysty (4cm) a gynekologicka vravela ze to vyzera ako ruzenec. Nemam tu europsku zdravotnu kartu takze k lekarovi pojdem asi tazko a ani miestne lieky nepoznam. teraz to boli menej dala som si antikoncepciu ktoru beriem prave koli cystam. ak viete cokolvek poradit, prosim pomozte.

janula02
9. jún 2011

ahojte.aj ja mam problem.v utorok som objednana k doktorke na preventivku a bojim sa výsledku.uz tri mesiace mam male/nič hrozne/ bolesti v podbrušku,citim iba také jemné tlaky raz za hodinu,trva to asi 5min.tento mesiac mi aj dost brusko narastlo,nafuklo.mavam hroznu záhu.som ospala.pred 3mes.mi bývalo aj na odpadnute,zle.menzes nepravidelný/tom som mavala vzdy/. som si aj tehot.test robila,ale negativny. predchadzajuce tehotenstvo som si tiez robila tri a vsetky negatívne a bola som uz 7tt. tak som myslela,ze som v tom, ale ten menzes mi tam nesedí. myslíte,ze mam cistu? hrozne sa toho obavav.dakujem vam 😲

jankaslamka
10. jún 2011

@janula02 neboj, doktorka zisti co sa deje...nestresuj sa hlavne 🙂 inak ja som mala 5 testov negativnyh, robila som ich v rozostupoch a skoncilo to tak, ze mam doma krasne dvojmesacne babatko 🙂 no cystu mam tiez..uz 4 roky..prezila aj tehotenstvo a aj porod..ale pojde von mrcha jedna... inak mam znamu co mala menzes cele tehotenstvo