Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

imsweetangel
20. apr 2009

flyangel ... tak doktor mi powedal ze je to cysta a pytala som sa ci to nieje nador tak powedal ze nie ..ale ze wyoperowat to musia a mozno budu musiet aj maternicu ... a deti mam .... l

flyangel
20. apr 2009

imsweetangel aspon tolko ze deticky mas..si ma ukludnila...ja som zdravotnicka a cysta na maternici je mozna ale veelmi zriedkava...asi preto ti budu musiet vybrat maternicu lebo je velka cysta...drzim palceky...ale dufam ze ti vajecniky nechaju

flyangel
20. apr 2009

vies kvoli tomu ze vajecniky ti budu tvorit hormony a nebudes mat take komplikacie ako ine zeny kt.vsetko vybrali...napr.navaly tepla priberanie -sice sa moze stat toto ak tam vsetko nechaju ale je to vzdy lepsie ak ti ost.pohlorgany ostanu

juliett99
21. apr 2009

moze cysta ohrozit moje tehotenstvo?? ak mate niektora skusenosti prosim o radu-pomoc 😉

medeana
21. apr 2009

Ahoj juliet99
aj ja mam cystu na vajecniku a teraz koncim 34tt. Zo zaciatku ked mi ju pred takmer rokom zistili som mala problemy, pichalo ma cele podbrusko a do lavej strany, ked mikrocysty praskali tak mi byvalo dost zle, az na omdletie. No liecit ma velmi nestihli lebo som po 3 mesiacoch otehotnela, v co som uz ani velmi nedufala. Lekar mi dokonca v II. trimestri povedal ze sa o 1cm zmensila(predtym mala 8cm).Teraz je este stale tam a niekedy mam pocit ako by sa zacinala opät ozyvat.Ak budem rodit CS(co je dost realne lebo maly sedi), dam si ju odstranit.

imsweetangel
21. apr 2009

flyangel
no tak dneska som bola pri doktorovi tak tu cystu mam v maternici a ze maternicu mi ani nebudu musiet vybrat a budu mi to robit laparoskopicky povedal mi ze sa nemam coho bat .. takze som rada a dakujem 🙂

juliett99
21. apr 2009

medeana
dakujem za radu..
mne to praveze zistili az teraz v sobotu ked som v noci zacala krvacat. Lenze na sone bolo vsetko ok aj mimi a nekrvacala som ani z cysty..
pan doktor mi zvysil davku utrogestanu na udrzanie tehotnosti . Uz sa mi to raz stalo ale to neboo take silne ako v tu sobotu..
Bola som prekvapena ze vobec cystu mam,, ale ked som povedala ze bolo podozrenie na dvojicky tak povedal to je ono,, musela sa objavit asi vtom istom obdobi ako som otehotnela..
dufam ze nebude robit nejake problemy a zvladneme to az do porodu bez komplikacii 🙂
drzim palceky aby ti vsetko dobre dopadlo a aj tvoj maly pokladik bol zdravucky

flyangel
21. apr 2009

juliett cysta ma mnoho podob...ale najlepsie by bolo keby to bola folikularna cysta...cize je to cysta kt.vznikla nedostatocnym prasknutim folikulu pri ovulke...to moze zmiznut samo od seba aj mne zmizla a bola velka asi 5x6cm

juliett99
21. apr 2009

dakujem dufam ze to bude taka folikularna,,
si zlatucka ze nam tu radis,, este raz dakujem 😉 😉 😉
pekny vecer

maajka83
21. apr 2009

ahojte.v 8tt mi zistili na sone cystu o velkosti 3,4cm.mam z toho strach.tiez mi povedali ze sa to bude sledovat.mavam bolesti ,mohlo by to byt z cysty?

juliett99
22. apr 2009

ahojcek maajka,, myslim ze hej mne ju zistili v 11tt ,, zacala som v sobotu v noci krvacat ale na sone sa zistilo ze to neni ani babo ani z cysty..
ale bolesti mam aj ja take znicoho nic pichlave,,
tiez povedal ze to budu sledovat..

cernaeva
27. apr 2009

Ahojte babenky 🙂 , rada by som sa spytala na nieco. Ide o tto ze mi pred mozno jednym alebo dvomi mesiacmi zistili ze mam na lavom vajecniku cystu ale ze nebola velka a ze to bude len sledovat. A ja s mojim pritelom sme sa snazili o babenko. A teraz my meska menzes uz tyzden a stale som ho nedostala a tak som si spravila test a vysiel pozitivny, a tak po dvoch dnoch som si spravila dalsi a zase vysiel pozitivny. A tak som sa vybrala k doktorovi a som mu to povedala tak mi spravil vysetrenie, pri tom vysetreni ma to aj dost bolelo. A povedal mi ze tu cystu mam velku a ze je aj skoro ze nevidi tam nic.. takze nevie ci som tehotna... a povedal mi len aby som zajtra prisla na odber krvi... a povedal mi este ze ked budem mat velke bolesti allebo ze mi bude na odpadnutie a tak ze mi bude zle mam ist do nemocnice. A teraz ani neviem a bojim sa ... som uplne si neista a vlastne ani neviem co sa deje, lebo vela mi toho nepovedal ze uvidi stej krvi.... takze ani neviem :(

flyangel
27. apr 2009

Cernaeva,tak ja si myslim ze si tehotna ak mas 2testy pozitivne a to ze dr.nic nevidel je v skorom stadiu normalne...tvoj dr.tehotenstvo zisti z krvi kde sa ma nachadzat hormon HCG..ak to tam bude si tehotna...nuz a az potom sa robi ultrazvuk okolo 6tt-7tt ked uz bije srdiecko,cysta v tehotenstve nie je nic neobvykle...moze aj spontanne zmiznut ale bohuzial robi aj komplikacie ako rast,bolesti a mnoho krat sa musi aj vyoperovat tak dufam ze to tvoj pripad nebude...aka je velka cysta?

cernaeva
27. apr 2009

jaj aha cysta bola najskor 4cm a teraz mi len povedal, ze sa dost zvacsila viac mi nepovedal a ani som sa n ejako nepytala... som sa aj zlakla ze sa zvecsila..sak uvidim podla aj tej krvi a uvidim co dalej. Len mam bolesti tak neviem....

flyangel
27. apr 2009

hmm tak ja som cystu mala 6cm a zmizla sama odseba...sice som nebola tehu ale aj ja som mala bolesti...

maajka83
27. apr 2009

ahojte,v sobotu som bola na sone a cystu tam uz nevidel. bola som rada.

bathory74
29. apr 2009

ahoj dievcata,dnes som prvykrat chatovala po nete,a nasla som tuto stranku,len tak som listovala,no len tak bez priciny asi nie vsak? tiez som bola dnes u lekara,lebo uz stvrty den pocitujem tie zname bolesti tam dolu,nejake skusenosti s tym uz mam a moje obavy sa potvrdili tiez mam na lavom vajecniku cystu 5cm lekar hovoril ze je vodova ze sa nemusim bat,pred desiatimi rokmi som mala toto iste a chvalabohu praskla.Dost ma to aj teraz omina pichli mi inekciu a po menzese mam prist na kontrolu dufam ze budem ok 🙂 😉 papa

mariynka
4. máj 2009

ahojte, ja som mala velke bolesti pred dvoma mesiacmi,tak som zasla ku gyncovi, sono ukazalo neprasknute vajicko, z ktoreho sa mohla vytvorit cysta 😒 bolesti presli, ale teraz, v treti den mestruacie mam bolesti v podbrusku.. take palenie, pichanie 😒 ☹ a neviem, ci ist, alebo neist k Dr.

mate niektora skusenosti s prasknutim folikularnej cysty?
mozu z toho nastat nejake komplikacie???
bo na nete citam o samych oepraciach a moznej smrti.. 😒 😒

poradte pls.
dik ☹

d.d.
12. máj 2009

Ahoj Mariynka,

Neboj sa, mne v januáry zistili cystu veľkú 12 cm, hneď mi ju laparoskopicky vyoperovali, pooperačné bolesti boli veľké, ale dalo sa to zvládnuť.
Od vtedy sa mi pravidelne každý mesiac objevujú cysty na vaječníkoch, o veľkosti cca 5-6 cm, našťastie zatiaľ praskajú samé, je to taká tupá bolesť, vtedy sa neviem asi pol hodinku ani pohnúť, ale prejde to a ja som rada, že jedna je za mnou. 🙂 Neviem, ako inak Ti môžem poradiť. Liečba nie je známa, ja sa trápim s tým, že nevedia určiť prečo sa mi pravidelne tvoria. Veeeľmi sa snažíme o bábatko, ale lakár mi povedal, že pokým sa mi neprestanú tvoriť nie je možné otehotnieť.
Ja som na začiatku mala presne podobné pocity, preplakala som celé dni a nevedela sa s tým zmieriť, ale teraz to už beriem tak, ako príde a neostáva mi asi nič iné iba čakať, kedy sa prestanú tvoriť...

Ak by si mala akékoľvek otázky, alebo rady, som samé ucho 😎

flyangel
13. máj 2009

maryinka,bolesti ktore pocitujes su pri cyste normalne-a kje to vodova-folikalarna cysta-moze ti samovolne prasknut-mala by si ist ku gyn.na kontrolu aby sa zistilo ci ese cysta tam je a ci nenarastla a ci nie je nutna operacia-dufam ze ktomu nedojde... 😒 na folik.cystu odporucam pit caj Alchemilku žltozelenú mne pomohla zmiernit bolesti pri cyste a potom mi sama zmizla...alebo vyzivovy doplnok Indonal tiez sa uziva pri cystach-alebo kvapky Gynex

dida81
29. máj 2009

Ahojte babulky,,, ja som v 14 tt a tiež mám cystu...
No mám s tým veeeľmi zlé skúsenosti- pred dvoma rokmi mi praskla, natrhla vaječník, krvácala som do dutiny brušnej, ihneď ma operovali... no nikomu neželám. Ale to bola taká bolesť, že dve hodiny som sa ani pohnút nevedela...
Vraj tj v tehu normálne... no ja neviem....

wivik
3. jún 2009

Ahojte mne tiež lekár v utorok zistil že mám cystu 3 na 5 cm. Asi tri krát to zdôraznil že je veľká tak ma tým trochu vystrašil. Zajtra mám ísť na krv. Chcem sa vás spýtať ste tu písali že môže byť naplnená hnisom alebo vodou. To sa dá dopredu zistiť a ako sa to zisťuje. Ak som dobre pochopila tá čo je vodou keď praskne tak nič sa nedeje? A tá s hnisom potom je nutná hospitalizácia?

flyangel
3. jún 2009

Wivik...no je to velka cysta ale ja som mala väcsiu..takze to lekar zisti na usg podla javenia sa cysty ako vyzera ake ma vlastnosti...ak sa zisti ze je to folikularna alebo lutealna cysta moze sa vstrebat sama od seba ako u mna 🙂 alebo ti pomozu antikoncepcne tabl.zastavia cinnost vajecnikov a tym moze cysta zmiznut...ale ak je v nej hnis alebo krv...pravdepodobne ti ju laparoskopicky odstrania...lebo je tam riziko prasknutia krvacania do dutiny brušnej a tym padom aj sepsa a smrt ak sa neposkytne pomoc...na krv ti asi vezmu onkomarkery CA125 ci to nie je nádor..brali ho aj mne..robia to pri velkych cystach...je to bezne nelakaj sa..

wivik
3. jún 2009

flyangel .... diki ti za odpoved aspon nieco viem, a na tie vysledky si asi pockam par tyzdnov co...... inak si brala nejake tabletky ci len tak sama zmizla?

wivik
3. jún 2009

flyangel .....teraz som si vsimla tvoju odpoved co si pisala imsweetangel a ma velmi nepotesila lebo ja tu cystu mam na maternici a pisala si jej ze mozno treba aj maternicu vybrat... mam 23 a aj deti by som chcela mam zacat sa obavat ze mozno ziadne nebudem mat

cetera
4. jún 2009

ja som mala tiez cistu ked som zistila ze cakam babo.....ale neviem viac, doteraz mi nejako lekar k tomu nic nevravel..tak neviem ci zmizla alebo co...ale popytam sa najblizsie ....uplne som na to zabudla ze som ju mala

aduska222
4. jún 2009

ahoj cetera,
Hlavne si rozmysli s čím budeš súhlasiť. Ono cysta sa dá riešiť rôzne - samozrejme záleží o aký typ cysty ide ale mne napr cystu ambulantne odsali. Vobec to nebolelo a nepoškodilo to vaječník. Tiež sa snažíme o miminko a s laparoskopiu by som nesúhlasila, lebo keď ťa raz uspia, už sa ťa nebudú pýtať či súhlasíš s odstránením vaječníka. A tu na konika bohužiaľ písali aj dievšatá, čo mali takéto zlé skúsenosti..
Ale neboj sa, vačšina cyst sama zmizne s ms. Držím ti palčeky

supi
18. jún 2009

Ahojte, aj mne vcera zistili cystu na maternici 6x3 cm a som v 6 tt. Dr. hovoril ze to moze ohrozit tehotenstvo a ze to treba sledovat ale nic viac mi k tomu nepovedal. Cystu na meternici mam prvy krat a aj tehotna som 1x. Aky je teraz postup? Co ked sa bude zvacsovat.
Mam sialene krce a bolesti v podbrusku tak cca 3 za den a to som uplne paralizovana a valam sa po zemi. Moj Dr. je velky flegmatik a ked mu poriadne nezplatimn sa so mnou nebavi takze toho vela neviem ze co mam robit. Neviete mi prosim poradit? Mam velky strach a to male aj o seba. Dakujem

sisulka7
18. jún 2009

baby, ja mam cystu 14x8 a som v 30 tyzdni, doktor povedal, ze to treba len sledovat. Zatial ma neboli. Inak na operacii s cystou som bola minuly rok v septembri a vratilo sa to.

bleelka
18. jún 2009

ahoj sisulka, aj ti povedali aky druh cysty mas? niektore miznu same... ta vyoperovana bola aka? endometricka? ja som taku mala, mne ju tiez vyberali, ale pocas tehu by sa nemala vytvorit... tak teraz neviem....