Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

bleelka
28. dec 2008

medeana a aky druh cysty mas? zalezi aj od toho, niektore staci sledovat a casom same zmiznu a niektore musia von laparkou. ta tvoja bola pricinou, ze sa vam dlshie nedarilo? kolko ste sa snazili? aky druh cysty mas? drzim palceky nech je vsetko ok 🙂

medeana
29. dec 2008

bleelka,ja ti ani neviem o aky druh ide, tak daleko sa lekari nedostali ,lebo medzi tym som stihla otehotniet a tak cysta musela ustupit tehotenstvu. okrem "hlavnej materskej" cysty som mala aj male cysticky ktore mi este v lete praskali a pocas mc sa vyplavovali.bolo to dost bolestive.no teraz je relativne dobre.o babo sme sa snazili takmer rok a hl.pricinou nasich nezdarov bol stes nas kazdodenny....ale 2tyzdne pokojnej dovolenky nam vynahradili vsetko 😀

bleelka
29. dec 2008

to vazne stres? to ste boli v strese rok a pol aj ked ste sa snazili? no aspon vies pricinu. tie cysticky co same praskaju a odchadzaju su funkcne a netreba ich operovat, mozno aj ta co mas teraz je taka a kedze nemas ms, tak ti zostava a po porode odide tiez, tak to by som neriesila. super, ze sa vam podarilo. a inak ste v poriadku? podstupovala si aj nejake vysetrenia ked sa vam nedarilo?

medeana
30. dec 2008

ahoj bleelka.nie nepodstupovali sme ziadne vysetrenia.snazit sme sa snazili ale nechceli sme tvrdo tlacit na pilu. aj moja mama mala pre zle ulozenu maternicu problem otehotniet, tak som si zo zaciatku myslela ze asi tento problem budem mat aj ja...a potom prisiel nalez cysty a o par mesiacov aj vytuzene tehotenstvo.momentalne sme v poriadku len mam stale zyseny tlak a hlavne vysoke bielkoviny.a tie su teraz najväcsim problemom.a tak medzi sviatkami beham po lekaroch aby zistili pricinu

bleelka
30. dec 2008

medeana tak drzim palce aby bolo vsetko v poriadku a bezproblemove... dufam, ze aj nam sa coskoro podari, hned po skonceni ms ideme na to naplno a snad sa to teraz uz podari, i ked nie som 100 precent presvedcena, ze na vine bola cysta, no musim tomu verit...

sjuzie
22. feb 2009

Ahojte vsetci...ja sa volam zuzana a mam len 15 rokov..najprv mi cystu nasli na pravom vajecniku a mala len niekolko milimetrov gynekolog to nechal tak...mavam bolesti v podbrusku....prednedavnom som bola znova na vysetreni a na sonografe a zistili ze cysta sa mi zvacsila a ma 5x4 cm a na druhom vajecniku 2cm...maju podozrenie ze by mohlo ist o zhubny nador....chcu sa na to pozriet laparoskopicky a dat mi antikoncepciu....no myslim si ze lepsie by bolo to odstranit a tym nemat nadalej neprijemne bolesti....co si myslite?...mam cakat alebo konat?

bleelka
23. feb 2009

sjuzie nechaj to na lekarov, adrzim palce, ak to nemizne, treba to dat von, drz sa, neboj, vyberu, bude pokoj 😉

sue250
26. feb 2009

caute baby vcera som bola u lekarky a ta mi povedala ze som v 5tt a ze mam 5cm cystu bojim sa, co ked to ohrozi babo, ide o cystu zlteho telieska, uz si namyslam aj bolest ☹ uz som raz potratila v 24tt co ked to pride zas 😔

miriam17
27. feb 2009

ahojte,je to normalnekedmy doktorka povedala ze mam dost zvetseby cystu??a nic nepodnikla??ako sa to lieci a je to nebezpecne

flyangel
28. feb 2009

Ahojky,je tu niekto kto ma väčšiu cystu ako 4cm?

mona1111
28. feb 2009

Ja som mala dve cysty jedna 5 cm a druha 2,5 cm. Bolo to na zaciatku tehotenstva. Vraj tehotenska cysta, ktora sa vstreba. Nikdy pred tehotenstvom som s tym problem nemala. V tretom mesiaci som mala strasne bolesti na lavej strane, isla som hned do nemocnice, tam ma museli akutne operovat ale az po 6 hodinovych bolestiach lebo som v ten den zahryzla do chleba a bali sa lekari, aby som sa nezadusila ked mi daju slabu narkozu. Museli mi vybrat aj jeden vajecnik, bolo to v hodinu H. Ale chvalabohu teraz som v 36 tyzdni a zvladli sme to obaja.Prve dni boli tazke, kriticke velmi som sa bala o babatko, ale uz je to za nami.

anna88
1. mar 2009

Ahojte!
mona1111 - to je super! Držím palce.

Flyangel
Ja mám cystu v maternici a má veľkosť cca 8,5x7,5 cm. Je pravdepodobne naplnená tekutinou (nie krvou), lebo pulzujúce prietoky mi gyn. zmerať nevedel. Zistil mi ju po šestonedelí na prvej prehliadke po pôrode. Vtedy mala velkosť cca 6,5x6 cm. To bolo pred 15 mesiacmi. Odvtedy chodím každé 3 mes. na prehliadku a stále rastie. 3 x mi robil krvné testy na onko-markery. Boli negatívne. Na začiatku (asi 6 mes.) som brala Thiam. tab. Stále dojčím, takže iné lieky alebo operáciu som ešte nezvažovala,ale lekár ma poučil, že ak by sa objavili nejaké sprievodné problémy (náhle kŕče, zvracanie....), mám ihneď prísť alebo utekať na pohotovosť.
Skúšala som čaje - tie mi nejako výrazne nezaberajú (a možno ano - len sa to ťažko meria, keďže to nie je ako napr. kašel, že zrazu prestane...).Idem skúsiť aloe. Držte sa!

sue250
1. mar 2009

flyangel a kde ju mas? lebo ja mam na vajecniku 5cm tehotensku cystu a bojim sa som len v 6tt 😔

mona1111
1. mar 2009

anna88 dakujem a taktiez drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo 🙂

julicka
6. mar 2009

ahojte babenky!!!!mam na vas otazku mam cistu na pravom vajecniku a meskaju mi mrchy uz mesiac no apsolutne ma nic neboli v podbrusku ani nic lenze chcem vediet ci ste mali take bolesti prsníkov a zväcsene o cislo a po nich narobene zily ako maju tehotne zeny a tak isto strie? a este bolesti v krizoch skor na panve????no myslela som si ze som tehu ale gynekolog mi povedal ze mam cistu tak mi nasadil tabletky duphaston no som zvedava ako to bude!!!!???? 😒 😒 😒

mona1111
6. mar 2009

julicka - ja som brala duphaston mala som dve cysty, ale bola som aj tehotna. Duphaston som brala myslim, si ze do tretieho mesiaca, potom ma aj tak operovali.Mala som krce v podbrusku, to som bola uz mesiac tehotna, tak som zasla za lekarkou a ona mi povedala, ze sa mi objavili tie cysty a hned mi predpisala duphaston.

snemcurka
6. mar 2009

julicka, ja som si polezala 3 dni v piatom tt v nemocnici. Mala som cystu na pravej strane. Dostala som silne bolesti, mysleli si, ze ide o mimomaternicove tehotenstvo preto si ma nechali na pozorovanie v nemocnici. Cystu mi nemohli vyoperovat, pretoze ta produkovala hormon prve tri mesiace na vyvoj plodu. Po troch mesiacoch mi cysta zmizla.

zuzka1.
7. mar 2009

ja som mala cystu v 18-tich, priemer 13cm, vaha 1kg, tu hnisovu, vyberali mi ju laparoskopicky. Brala som antikoncepciu na prleiecenie vajecnikov a upravenie cyklu. pomahalo rok, potom som ju prestala brat. Otehotnela som podla lekara zazrakom.
Teraz mi meskal mz mesiac, tehu nie som, isla som k lekarovi a okrem zapalaov oboch vajecnikov mam 10ks cyst, skor cysticiek pri lavom vajecniku.
Zapaly preliecene, od pondelka s apustame na boj s cystamy, bude ich sledovat,podla potreby vysusat, ak neprasknu sami, podla jeho nazoru by bolo vhodne otehotniet alebo snazit sa. lebo podla rodinnej anamnezy to neskor mozno nebude uz mozne. tak neviem co teraz, asi sa na to dame

flyangel
9. mar 2009

ahoojky baby som taka stastna lebo moja cysta 5x6cm zmizla po 2mesiacoch...brala som indonal a pila alchemilku 🙂

petra.k.
10. mar 2009

Ahojte baby, uz dlhsie mam problem s menstruaciou, meskavala mi aj mesiac. tak som sla k moju gynekologovi a on ma vysetril, vsetko bolo ok, dal mi injekciu na privolanie menstruacie. No bohuzial ja som mu uz davno vravela ze ma to boli, ze je to stale ta ista bolest, taka tupa. Ale nie prilis silna...da sa prezit.., no dnes som bola na Ultrazvuk a druhy lekar mi zistil, ze mam 4cm cystu na lavej strane... prava je ok..po mens. mam prist na kontrolu..
ale co je horsie, mna tlaci cas.... ja som teraz mala odcestovat do Anglicka a neviem co robit.
Minulu stredu som bola na injekciu na vyvolanie mens. ale zatial som ju nedoslala, uz len cakam kazdy cas..trpnem kedy uz dojde. Zatial nic. Po menstruacii mam prist k svojmu lekarovi (ktory ma inac min. tyzden v stredu velmi nahneval, pretoze som sa mu stazovala na bolesti, ktore sa vracaju a on mi len cipky daval, ale neposlal ma na ultrazvuk, mohol to uz davno urobit, a co mi na to este vravel? Ze ja len tak na Vas pozeram, ci mi davate vinu , ze Vas to tam boli alebo co, ja na neho s takymi velkymi ocami, ze co mi to hovori.. Ved komu sa mam stazovat na bolesti, ak nie jemu. a vobec som nebola drza ani nic, len som mu vravela ze ja chcem byt konecne vporiadku...a on toto.., tak som bola velmi sklamana..a ja som sa mu este ako prva ospravedlnila, zato co sa stalo, ze ja takeho nedorozumenia nemam rada a ze ja som to tak vobec nemyslela, potom sa ospravedlnil aj on, no tak dufam, ze to bude ok, nerada by som ho menila, lebo je velmi mily a jemny, no ale vtedy ma ranil.., co som to este chcela: po menstruacii mam prist k svojmu lekarovi a ten ma posle opat na ultrazvuk, lebo moj doktor ho ma , ale neviem ci ten vaginalny... neviem... tak dufam, ze po menst. mi povie ze tam uz nic nie je. Stale ale citim bolest , raz na jednej a raz na druhej, ako by sa kotulala z jednej na druhu stranu.
Tak baby, drzme sa vsetky.... tesim sa na odozvy... Ahojte , Petra

susana91
14. apr 2009

Ahoj
keď tak čítam čo píšete a popri tom mám aj ja problém a to taký že momentálne ani veľmy nemám čas ísť ku doktorke a pravdu povediac ani neviem či mám cystu alebo nie.
Je pravda že mám pred menštruáciou bolesti a aj po nej ale ked som naposledy bola u doktorky povedala že je to bežné a dala mi lieky proti bolesti nič viac a popri tom mávam aj bolesti pri pohlavnom styku a aj krvácam niekedy aj napriek tomu že nemám menštruáciu.
Je možné že mám cystu?
Poraďte mi prosím....
Ďakujem

akejka
14. apr 2009

susana no ja keď som mala cystu na vaječníku, vôbec som o nej nevedela. Nič mimoriadne sa mi s cyklom nedialo, len som nemohla otehotnieť...

bleelka
14. apr 2009

susana, ja tak isto ako akejka, cyklus ako hodinky, bolesti krizov pocas prveho dna ms, labsie bolesti pri styku pri niektorych polohach a najma nemoznost otehotniet... cystu vybrali a otehotnela som druhy mesiac po operacii 😉

imsweetangel
18. apr 2009

AHOJTE, MAM CYSTU NA MATERNICI VELKU 12 CENTIMETROV, DOKTOR MI POVEDAL ZE MI TO MUSIA VYOPEROVAT, ASI MI VYBERU AJ MATERNICU. JA SA OPERACIE VELMI BOJIM ZE SA MI NIECO STANE LEBO JE TO DOST VAZNE. TAK KED S OPERACIOU CYSTY MATE NEJAKE SKUSENOSTI PORADTE MI. DAKUJEM .

zuzka279
18. apr 2009

Ahojte. Ja som mala veľmi silné bolesti v 3 deň menštruačného cyklu. Trvali 1 deň. O mesiac sa to presne tak isto zopakovalo. Nemohla som sa ani pohnúť. Zistili mi cystu na vaječníku.Robili mi odber krvi. Následne ma operovali a zistili endometriózu.Po operácii mi povedali, že som mala oba vaječníky posiate drobnými cystami. Doktor povedal, že ak chceme mať dieťa, tak nech čím skôr, lebo hrozí že nebudem mať deti.O 3,5 mesiace som otehotnela. Krátko nato mi znovu zistili cystu. Doktorka ma poslala do nemocnice. Tam mi povedali, že mi praskne keďže som tehotná. Mám krásnu 3 ročnú dcérku a teraz čakáme druhé 🙂 🙂 😉 Takže veľa šťastia všetkým...

zuzuliq
19. apr 2009

Ahojte, ja si "pestujem" cystu uz pekne dlho. Mam aj endometriozu, bola som operovana a dva roky sa nam nedalrilo otehotniet. Az teraz v januari konecne 😉 No ale ine som chcela, ked som nedavno bola na utz doki mi povedal ze cysta ma 6 cm. Ked ma operovali mala 4cm. Hovoril ze zatial to babenku nevadi, kedze som vysoka tak babo by malo mat dost miesta v brusku ale keby nahodou ze by sme to poriesili operacne. Uplne som sa zhrozila pri predstave ze by ma tehotnu mali operovat. Takze mi na kazdej kontrole robi aj ultrazvuk a sleduje ci cysta rastie alebo nie 😒

silvia.t
19. apr 2009

Ahojte ja som mala alebo aj mam cytu velku 8x12cm 😲 dr.to nechcel riesit pocas tehotenstva,tak ze budeme cakat a mozno sa zmensi...ale v 25tt ju uz nebolo vidno lebo maternica je velka tak som zvedava ze kde je teraz a ake je velka....inac problemi nemam ziadne,akurat chcem rodit cisarskym lebo sa obavam ze pri takom tlaku by mi praskla...

flyangel
19. apr 2009

imsweetangel tak na maternici cystu mat nemozes...vyskytuje sa len na vajecnikoch popripade na vajickovode...to co mas na maternici moze byt myom,fibromyom al. polyp...v najhorsom pripade to je nádor co dufam ze nie je tvoj pripad.a mas deti?ak je mozne aby ti maternicu nevzali tak povedz si ju chces nechat...je dolezita aj kvoli hormonom...drzim palceky

bene
19. apr 2009

ahojte baby
aj ja som mala cystu pocas tehotenstva a mala tusim 7 cm, ale sledovali ju a v 14tt mala uz len 3 cm a potom tusim zmizla, doktori mi povedali ze pri najhorsom mi ju po 3 mesiaci tehotenstva vyberu pod narkozou, ze to robia bezne. nakoniec sa to nekonalo
a cysty sa robia bezna a dokonca nemusia boliet tak ako mna ja som o tom ani nevedela, takzenebojte
ak je to nejaka tekutina tak vraj to nie je strasneee a zvykne sama prasknut a v tehotenstve vstrebat

juliett99
20. apr 2009

ahojte babulky
ja som v sobotu v noci zacala krvacat a tak sme isli do memocnice a tak mi pan doktor cech urobil sono aj zvnutra aj z vonku a zistil ze mam cystu zatial o velkosti 2,65cm ,, Zo zaciatku kd som zostala tehotna sa to zdalo ze to budu dvojicky ale teda je to cysta,,
zatial sa to vraj riesit nebude lebo to krvacanie nieje z nej,, ale mimi je ok,, to som rada mam kludoy rezim a hlavne lezkat,,
drzkajte sa aj vy,,