Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

tatianadridi
24. júl 2010

Ahojte, tiež mi zistili cistu 3cm vedľa ľaveho vaječníku, neviem čo s tým bude, pretože som objednaná k druhému lekárovi, pretože ten ktorého som mala doteraz bol nejaký zvláštný. Strašne túžim po babätke , mám odjakživa problémy s menzesom, neviete čo nasleduje po laparoskopii? Nejaká liečba? Kedy sa môže potom pokúšať o baby.Držím nám všetkým palce, lebo nie je to ľahké, ale my ženy sme silné

kattkaa
26. júl 2010

Ahojte, mozem sa pridat do Vasej diskusie. Bohuzial mi boli zistene cokoladove cysty na vajecniku a diagnoza endometricka cysta a to prave v case ked sme sa rozhodli skusit popracovat na babätku. O mesiac a pol ma caka laparoskopia, ktorej sa dost bojim a taktiez sa bojim toho ci budeme moct mat babätko. Som s toho zufala, nakolko by som hrozne chcela mat babätko, kamosky v mojom okoli tehotneju a mna sa kazdy pyta ci uz necakame, je to pre mna dost neprijemne a nechcem kazdemu vesat na nos moj problem. Mate skusenosti niektora s cokoladovymi cystami ? Dakujem ☹

vanesska
26. júl 2010

@kattkaa ... nahodou som si vsimla tvoj prispevok... ja mam tiez endometriozu na oboch vajecnikoch teda momentalne snad endoska spi lebo som tehu ale mam za sebou uz dve laparky a otehotnela som cez IVF po 4,5 rokoch... ak sa chces dozvediet viacej mozes si pozriet snazilkovsku temicku endometrioza tam su baby ktore otehu aj s endoskou alebo ktore museli ako ja ist cez ivf... endoska je nevyspytatelna fakt niekomu sa podari otehu aj napriek cystam... vacsina bab po laparke absolvuje hormonalnu 3-6 mes. liecbu kedy nemaju vobec MS a potom po skonceni liecby im lekari radia sa hned zacat snazit o mimi... horsie je ze ta mrcha endoska sa hocikedy a bez varovania moze vratit... 🙄 drzim ti palce... a neboj vybojovat sa to da o tom svedci temicka uspesne tehulky s endometriozou... takze urcite sa miminka skor ci neskor dockas!!! 😵

kattkaa
26. júl 2010

Ahoj vanesska, dakujem Ti za povzbudenie. Dakujem za typ pozriem sa do tej temy. Nadej zomiera posledna 🙂 tak musim verim, ze sa babätka dockame.

vanesska
26. júl 2010

kattkaa... neboj urcite ano a verim ze budes patrit k tym ktorym sa to podari raz dva... 😵

kattkaa
26. júl 2010

Dakujem Vanesska, jaaaj keby si mala pravdu 🙂 velmi tuzim po babätku, ale snazim sa to brat tak, ze najprv sa musim vyliecit a potom dufam bude aj babo 🙂

ivka254
30. júl 2010

ahojte baby ked som mala 13r. bolelo ma brucho, najprv si mysleli ze od zaludka tak som behala po doktoroch no nic a tak ma poslali na gyn. aby ma vysetrili a nasli mi tam cystu 3.5cm, cysta neprskla ale zvecsovala sa tak ma objednal pan doktor na operaciu. ked som prisla za primarkou povedala ze sa chce nato najprv pozriet tak mi spravili ultrazvuk a prisli nato ze praskla takze som nesla nakoniec na tu operaciu. potom mi meskala MN tak som tam hned bezala doktor mi pichol vyvolavacku a predpisal HAK+indonal+thiamin to som brala nic mi nebolo ziadna cysta a ked som vysadila lieky mala som prist na kontrolu kde mi zase nasiel cystu odvtedy uz mam predpisane zase lieky uz rok a pol...velmi sa bojim nechcem zit vecne s liekami aj babetko chcem neskvor mat....vietemoja sestra tiez mala cystu a isla na operaciu odvtedy cysty nema ale uz ani deti mat nemoze iba ked pojde na umele oplodnenie poradite mi niekto co mam robit??

kveta
30. júl 2010

@ivka254 Tá cysta bola vodová alebo naplnená krvou? Každopádne: endometriózu Ti nediagnostikovali? Je fakt, že s cystou sa otehotnieť neodporúča: po prvé malá šanca na otehotnenie, po druhé veľká pravdepodobnosť spontánneho potratu... A ak máš endometriózu, ktorá môže za časť cýst, tak je rozumné snažiť sa otehotnieť čo najskôr, lebo endometrióza sa zhoršuje s každou menštruáciou a znižuje až minimalizuje šance na bábo...

ivka254
30. júl 2010

@kveta doteraz som spravu nevidela lebo ten doktor len tuka do toho pocitaca nic mi nepovedal len ze tam mam cysty raz na jednom vajecniku potom na maternici a potom na druhom vajecniku taze neviem :( och boze

ivka254
30. júl 2010

@kveta a ani mi nepovedal ci boli vodove alebo nalnene krvou nic a pri menstruacii mam hrozne bolest az do krizov

kattkaa
30. júl 2010

Ahoj Ivka254, no neviem ci mas dobreho Dr, podla toho co tu citam, mne tiez diagnostikovali tento rok cystu, ked som zmenila Dr. zistilo sa ze nie je jedna, ale je ich viac najväcsia je ako ping-pong lopticka, robili mi 3-krat krvne testy, vysetrenia, ultrazvuky a nakoniec ma Dr. este poslal na magneticu rezonanciu, ktora potvrdila jeho tusenie mam cysty naplnene krvou tzv. cokoladove cysty co je zaciatok endometriozy, takkze parada, v mojom pripade musia ist okamzite von takze v oktobri idem na laparku, my chceme mat babätko takze som ochotna podstupit vsetko. Podla mna by si sa ho mala podrobnejsie spytat na cysty o aky druh sa jedna. Alebo aj zmenit Dr. ked ma k tomu takyto postoj, nemozes stale brat HAK, Indonal a thiamin, mimochodom mne B-viatminove inj. vobec nepomohli. Zrejme by si potrebovala inu liecbu. Pochopila so ze este nechces mat baby, ale na Tvojom mieste by som to zacala teraz razne riesit, lebo ked sa o niekolko rokov rozhodnes mat dieta, nemusi to byt potom lahke. Radsej si teraz daj zdravie do poriadku. Drzim palce.

kveta
30. júl 2010

@ivka254 Ivka, pozor na to rázne riešenie... Napríklad ja som podstúpila vypaľovanie ložísk endometriózy plus následnú hormonálnu liečby.. ALE tá hormonálna liečba liekom Lucrinom sa nikdy nesmie zopakovať a po nej máva človek často len pár mesiacov na otehotnenie, než sa endometrióza rozbehne znovu... v preklade povedané ak by si to teraz riešila a nesnažila by si sa okamžite o bábo... prekašlala by si si možno posledné plodné obdobie v živote... takže zváž, či radšej takúto radikálnu liečbu neodložiť až na čas, keď budeš mať partnera , sktorým budeš chcieť počať bábo... Každopádne ber tieto rady s rezervou, lebo endometriózu ešte nemáš diagnostikovanú.. každopádne z tých Tvojich príznakov by som ju nevylučovala...

kattkaa
31. júl 2010

Ivka254 na Tvojom mieste by som urcite riesila tie Tvoje cysty. Kvetka moc s Tebou nesuhlasim aby to riesila neskor, pretoze ak sa cim skor diagnostikuje nahodou endometrioza je tu omnoho väcsia sanca na jej podchytenie a moznost mat deti a to Ti povie asi kazdy lekar. Odkladanim sa moze stav jedine zhorsit a nakolko si nevidime dovnutra co sa deje, tak nemozes vediet aku sarapatu Ti to narobi o par mesiacov. Kvetka podla mojho nazoru to urcite zacni riesit teraz, neviem kolko mas rokov, ale urcite to nenechavaj na neskor. Drzim Ti palce aby bolo vsetko OK a islo len o klasicke vodove cysty.

ivka254
1. aug 2010

no takze sa budem snazit cim skvor dopravik k doktorovi a ked nic zauvimaveho nepovie tak este skoci za primarkou mozno od nej sa dozviem viac 🙂

zarubna
28. aug 2010

no zienky,tuto vasu diskusiu sledujem uz dlhsie,teda presnejsie odkedy mi nasli cystu...mala 10,5 cm ale predvcerom mi ju uspesne odstranili 🙂)) takze ziaden strach a nepodcenovat preventivky 🙂))

katkabg
23. okt 2010

ajojte kamaratky...minuli mesiac mi na pravom vajecniku nasli 3cm cistu ktora mi s menstruaciou praskla...teraz zas citim bolesti v lavom vajecniku dokonca mam pocit ze sa mi zvacsil o nieco,,,moze to but tym ze by sa mi cista urobila opat no tentokrat na lavom vajecniku???

katkabg
27. okt 2010

ja mam asi cistu...na lavom boku ked stalci ma tak boli dolu v podbrusku a citim tam ako vajce ☹ bojim sa...takto som mala minuli mesiac na pravo ale ta praskla s menstruaciou...mam pockat na M ktora mi ma prist co chvila???

katkabg
27. okt 2010

PROSIM PORADTE

jeinabe
27. okt 2010

@katkabg Ahoj Katka....ja by som na tvojom mieste isla hned k lekarovi a ten ti povie, co je pre teba najlepsie....urobi ti USG a vidis......ja som uz podstupila 2krat laparoskopiu pre cystu na lavom vajecniku......

katkabg
27. okt 2010

@jeinabe TAK BOLA SOM U DOKTORA...JE TO CISTA 6x3CM DOST VELKA...PREDPISAL MI HAK ALE NAJPRV MAM POCKAT CI MI NEPRASKNE MENSTR.KTORA MA PRIST ZA PAR DNI:D TAK ALE SOM SA USPOKOJILA TROSKU...NENI TO RAKOVINA KTORU JA MAM HNED V HLAVE KED MI NIECO JE

katkabg
27. okt 2010

@misss AJOOOJ TY SI BOLA NA LAPARKE KVOLI TEJ CISTE??

misss
27. okt 2010

@katkabg Ahoj..este som nebola, ale musim sa objednat..uz mam doma papiere.. ☹

katkabg
27. okt 2010

ja som bola pred hodkou na sono a tam mi objavil doktor cistu 6cm a predpisal mi hak tak hadam sa to normalizuje:(a tebe nic nepomohlo???ja si ju az citim tak ako vajce mensie...mala som aj na pravom minuli mes.no ta mi praskla pri menstr.tak teraz cakam na dalsiu menstr.co bude

misss
27. okt 2010

ja ju tam mam uz asi 3 roky..mozno aj viac..mne nepraskla..stale tam je..aj som brala HAK aj som bola tehotna a stale nic.. 😉 tiez sme s dr., cakali, ze praskne, ale asi jej je u mna dobre,.. 😉 😉

jeinabe
28. okt 2010

@katkabg Tak drzim palce, aby praskla, ja som to stastie nikdy nemala a hned som musela podstupit LPK..... tiez mam strach, kedze som ju uz mala 2krat...........a tiez vela zalezi na tom, aky druhy cysty to je....tak sa drz.....pa 😉

lu27la
23. nov 2010

Ahojte babulky, dnes som bola na gynde a musela som sa drzat,aby som bud neodpadla alebo aby mi nevypadli slzy. ☹ namiesto babatka,ktore som myslela ze cakam, je to anovulacny cyklus sposobeny cystou na vajecniku velkostou mensej mandarinky.Takze vyvolavacka a ked nepraskne/co je dost mozne kedze zablokovala cyklus/ tak laparoskopia ☹ 😢 Otehotneli ste po cyste v pohode?Lebo ja sa dost bojim 😢

walle
28. nov 2010

ako vidím...až taká aktívna témička to nie je...iba sa tu my cystičky stretneme, niečo opýtame...a ideme ďalej...

lu - neboj...sú aj horšie veci, a počula som, že veľa žien otehotnie...základ je úspešná operácia ( aspoň si myslím)

-ja mám jeden vaječník zbytkový 70% preč!!! a teraz idem na operáciu, pretože mám cystu na zdravom vaječníku a aj na tom zbytkovom 6 x 5 cm - bohužiaľ, na zdravom vaječníku zaberá mi znova 70% vaječníka a to musí ísť von - ak operácia dopadne dobre, zachránia mi aspoň zbytok vaječníka - detičky nemáme, máme za sebou neúspešné IVF, mám 35 rokov...a snažím sa nájsť zmysel života bez dieťaťa... 😔

mňa skôr trápi a snažím sa nájsť, či vôbec je šanca na otehotnenie, ak mám obidva vaječníky resekované, zbytkové...zatiaľ som sa k tomu nedopátrala...

sonia9876
20. dec 2010

Ahojte:D JA mam taktiez cystu... 5cm.... mam 12 rokov... a je to pre mna hrozne ked o 3 mesiace budem na gynekologii.... ked si predstavim co sa moze stat... ale moja rodina a priatelia mi pomahaju... stale sa usmievam a to mi pomaha:D dufam ze sa to nezhorsi:D

auroruska
26. dec 2010

@lu27la

Ahoj mala som cystu na lavom vajecniku a z toho dosledku aj ucpany vajcovod. Musela som s manzelom postupit umele oplodnenie. V 14 tt. ma manzel viezol urgentne do nemocnice lebo mi cysta praskla a zaliala cely vajecnik krvou. Bola totizto potvora napojena na zilku, takze nebola vodova ale krvickova. Cely vajecnik a aj ucpany vajcovod mi vyoperovali a drobcek je tiez v poriadku. Cele tehotenstvo prebiehalo uplne v poriadku, dokonca ani ranne nevolnosti som nemala. pribrala som len 8 kg a maly je ukazkovy co sa tyka vahy a velkosti ako takej. 🙂